Politika - Český Metropol

Politika

KSČM pro rozpuštění sněmovny hlasovat nebude

Ikona

15. září 2009 - PRAHA | Pokud bude na programu jednání sněmovny zařazen návrh na její rozpuštění, komunisté se takového hlasování zdrží. Chtějí, aby se svolala řádná schůze sněmovny, na které se projedná návrh státního rozpočtu a s jeho schválením se spojila otázka důvěry vlády, oznámil v úterý předseda KSČM Vojtěch Filip.

Sociální demokracie nepodpoří rozpuštění sněmovny, volby chtějí v červnu

Ikona

15. září 2009 - PRAHA | Sociální demokracie nepodpoří na úterním hlasování rozpuštění sněmovny. Strana požaduje volby v červnu a přerušuje volební kampaň, informoval předseda strany Jiří Paroubek. Sociální demokracie nepodpoří rozpuštění sněmovny na úterním hlasování sněmovny, podle ČSSD je schválený ústavní zákon ústavně konformní.

Obama si je jistý, že USA a Čína se mohou vyhnout vzájemné obchodní válce

Ikona

15. září 2009 - WASHINGTON | Americký prezident Barack Obama v pondělí řekl, že si je "absolutně" jistý tím, že Spojené státy a Čína se mohou vyhnout obchodní válce vyvolané americkým clem uvaleným na čínské pneumatiky. Informuje o tom v úterý agentura Reuters.

Dozorčí rada ČSA má šest nových členů

Ikona

14. září 2009 - PRAHA | Valná hromada ČSA na pondělním mimořádném zasedání odvolala šest stávajících členů a na jejich místa zvolila nové členy. informovala o tom mluvčí ČSA Hana Hejsková. Na návrh majoritního akcionáře, tedy Ministerstva financí České republiky, jmenovala mimořádná valná hromada nové členy dozorčí rady.

Po rozpuštění sněmovny přijdou poslanci o plat i kanceláře

Ikona

14. září 2009 - PRAHA | Podle pravidel chodu dolní parlamentní komory musí poslanci po rozpuštění sněmovny nejen opustit své kanceláře, ale přijdou také o příspěvky na stravu, bydlení, asistenty a vrátí veškeré zapůjčené vybavení, které využívali během výkonu svého poslaneckého mandátu.

NERV představil závěrečnou zprávu, inspiroval se Finskem

Ikona

14. září 2009 - BRNO | Národní ekonomická rada vlády (NERV) v pondělí oficiálně ukončila svoji činnost. Novinářům v rámci strojírenského veletrhu v Brně představila hlavní body své závěrečné zprávy. Zpráva má asi 80 stran a vyplývá z ní, že hrubý domácí produkt (HDP) v Česku letos poklesne asi o pět procent.

Sílí hlasy proti volbám v listopadu

Ikona

14. září 2009 - PRAHA | Konání voleb v termínu 6. a 7. listopadu, na kterém se dohodli politici, ani zdaleka není definitivní. A to i přesto, že sněmovna a Senát schválením trvalé změny Ústavy a novely volebního zákona cestu k nim usnadnily, uvádí pondělní vydání deníku E15.

Raninec nevyloučil, že osloví Ústavní soud s další stížností

Ikona

13. září 2009 - PRAHA | Nezařazený poslanec Juraj Raninec nevyloučil v nedělním vysílání Partie televize Prima, že se obrátí na Ústavní soud a napadne novou cestu, jíž chtějí poslanci dojít k předčasným volbám. Momentálně provádím analýzu rozhodnutí a jeho dopadů, rozhodnu se poté, řekl Raninec v televizi.

Prezident otevřel cestu k předčasným volbám

Ikona

12. září 2009 - PRAHA | Prezident Václav Klaus v sobotu večer podepsal ústavní novelu a novelu volebního zákona, které umožní vyhlásit rychle nové předčasné volby. Normy v pátek schválil Senát i Poslanecká sněmovna. Zákony Václav Klaus podepsal po návratu ze schůzky hlav zemí Visegrádu v Polsku, ještě večer ji pošle ke spolupodpisu premiéru Janu Fischerovi.

Paroubek: Ústavní soud nevyhoví další stížnosti na konání předčasných voleb

Ikona

12. září 2009 - PRAHA | Předseda ČSSD Jiří Paroubek se nedomnívá, že by Ústavní soud znovu vyhověl stížnosti na konání předčasných parlamentních voleb. Paroubek to novinářům řekl v sobotu v Praze po jednání vedení strany. Paroubek také řekl, že strana bude mít v pondělí k dispozici právní analýzu čtvrtečního rozhodnutí Ústavního soudu i další možný vývoj.

Senát schválil novelu ústavy, která umožňuje předčasné volby a novelu volebního zákona

Ikona

11. září 2009 - PRAHA | Senát po ústavní změně schválil novelu volebního zákona upravující náhrady pro volební komise a také lhůty, ve kterých je možné konat volby od rozpuštění sněmovny. Návrh podpořilo 69 senátorů, proti nebyl nikdo. Senátoři se v pátek shodli na novele ústavy, ze 72 přítomných pro ni hlasovalo 63 senátorů, proti byli tři. Pozměňovací návrh Marka Bendy (ODS) odsouhlasili již odpoledne poslanci, sněmovnu bude muset rozpouštět prezident po tom, co to odsouhlasí tři pětiny všech členů dolní parlamentní komory

Strana výpisu

... 758 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.6%

 

Ne

41.8%

 

Zlepšuje se to

23.6%