Praha - Český Metropol

Praha

Senát nejspíš odmítne zdanění náhrad církevních restitucí

Senát nejspíš zdanění církevních náhrad odmítne.

Www:

-

- Praha I Zatímco vládou a parlamentem prošel návrh na zdanění takzvaných církevních restitucí a převážně levicové strany se radovaly z úspěchu, teď budou možná překvapeny. Senát nejspíš tento návrh odmítne.

O Českém plesu

Zdroj: Metropol

- PLES, KTERÝ LZE ZAŽÍT JEN JEDNOU V ROCE

Promenádu využijí chodci, bruslaři i cyklisté

foto archiv

- Praha | Pražští radní schválili zahájení přípravy realizace Drážní promenády, tedy nové promenády, která bude na místě bývalé železniční trati od Strašnic a Hostivaře až k Vršovickému nádraží. Primární trasa povede ulicí Dolíneckou. Oznámil to náměstek primátorky a radní pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Praha zadá hydrologickou analýzu povodí Rokytky

foto archiv

- Praha | Hlavní město nechá vypracovat analýzu celého povodí říčky Rokytka z hlediska možných protipovodňových opatření. Pražští radní proto rozhodli o výběru nejvhodnějšího dodavatele studie, kterým se stala společnost VRV + ŠINDLAR s nabídkovou cenou 5 980 300 Kč bez DPH.

Řada služeben strážníků i policistů potřebuje rekonstrukci

foto archiv

- Praha | Praha poskytne městským částem, kde v objektech ve vlastnictví města svěřených do jejich správy mají sídla služebny Městské policie hl. m. Prahy a Policie ČR, dotace na rekonstrukci těchto objektů. Vyčleněním prostředků ve výši téměř 115 milionů korun město podpoří činnost strážníků i policistů v rozmezí příštích čtyř let.

Tři pražské Klokánky dostanou od Prahy dotaci

foto archiv

- Praha | Zastupitelé Prahy na návrh radního pro sociální oblast Daniela Hodka schválili poskytnutí jednorázové neinvestiční dotace ve výši 4 882 000 Kč třem pražským Zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek Fondu ohrožených dětí.

Nová budova Lapidária bude domovem Muchovy Slovanské epopeje

foto archiv

- Praha | Záměr na rekonstrukci a dostavbu Lapidária na holešovickém Výstavišti schválili pražští radní. V nově postavené budově bude stálá expozice Slovanské epopeje Alfonse Muchy.

Provizorní lávka v Troji bude o půl roku dříve

foto archiv

- Praha | Nová Trojská lávka bude urychleně zakreslena do územního plánu, kde dosud nefigurovala, a to v trase původní zřícené lávky. Rozhodla o tom Rada hlavního města Prahy.

Changhong atakuje hranici 50000 korun u obrovské 190cm UHD TV

Zdroj: Metropol

- Praha | Vlajková loď v portfoliu značky Changhong TV CHiQ UHD75E7000isx2 je jednoznačně největším a také nejdražším kouskem.
Aby taky ne se svými úctyhodnými 190cm úhlopříčky a špičkovému obrazu, říká obchodní a marketingový ředitel Changhong pro ČR a SR Jiří Mrkvička.
„Díky UHD rozlišení, spoustě vychytávek a operačnímu systému iSmart se není ani čemu divit. I když říkáme nejdražší, pořád to v tomto konkrétním případě znamená aktuální cenu 54 990 Kč, přičemž konkurence se pohybuje minimálně o 20 000 korun výš,“ upřesnil Jiří Mrkvička.

Obce i kraje mohou opět žádat o dotace na ekologická auta, k dispozici je 100 milionů korun

Zdroj: MŽP

- Praha | Již podruhé mají obce, kraje i jejich příspěvkové organizace šanci žádat o dotaci na nákup vozidel na alternativní pohony. Rozdělovat se bude rovných 100 milionů korun z prostředků Národního programu Životní prostředí.
Oproti loňské výzvě se mohou žadatelé těšit na vyšší dotace i zvýhodněnou půjčku, kterou mohou nově s dotací zkombinovat, nebo na dotaci k úhradě nákladů operativního leasingu. Příspěvek mohou stejně jako loni čerpat na elektromobily, plug-in hybridy, vozy na stlačený zemní plyn – CNG a zcela nově i na vozy s plně hybridním pohonem. Příjem žádostí poběží až do 27. září 2018.

Praha apeluje na cyklisty – Buďte vidět!

zdroj: Hl. m. Praha

- Praha | Tento a příští týden se na území hl. m. Prahy uskuteční preventivně bezpečnostní akce s názvem „Nejezdi jak Netopejr“. Tu již třetím rokem v součinnosti s dopravní policií a oddělením prevence městské...

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.8%

 

ne

41.2%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%