Plzeňský - Český Metropol

Novorozence ohlídají nové monitory dechu

Foto archiv

- Most | Krajská zdravotní, a. s., získala od Nadace Křižovatka třiatřicet nových monitorů dechu v hodnotě 98 010 Kč pro miminka hospitalizovaná na dětských odděleních svých nemocnic.

Odvody z výherních hracích přístrojů čeká přerozdělení

Foto archiv

- Praha | Zastupitelstvo hlavního města Prahy odsouhlasilo rozdělení finančních prostředků ve výši 128,5 mil. Kč mezi 57 městských částí. Jedná se o polovinu z 128,5 mil. Kč, které hl. m. Praha obdrželo jako odvod z loterií a jiných podobných her a jako výnos daně z hazardních her v souladu se zákonem o dani z hazardních her a s tím související rozpočtových opatření.

Zdobení vánočních stromečků opět v Loretánské zahradě

Foto archiv

- Praha | Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla slavnostně zahájena ve středu 13. prosince v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka.

Krušnohoří je zase blíže zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO

Foto archiv

- Drážďany | Český ministr kultury Daniel Herman a saský ministr vnitra Markus Ulbig podepsali v Drážďanech společnou nominační dokumentaci Hornického regionu Krušnohoří/Erzgebirge pro zápis na Seznam světového dědictví UNESCO.

Nové jízdní řády přinesly malé změny, ale četná zlepšení

Foto archiv

- Ústí nad Labem | V neděli začal platit nový jízdní řád pro rok 2018 na železnici i v autobusové dopravě. Regionální vlaková doprava je v Ústeckém kraji realizována na základě objednávky Ústeckého kraje. Počet vlakolikometrů vlaků objednávaných krajem u Českých drah dosáhne 7,7 milionu. V kraji pojede 985 vlaků ČD, z toho je 892 spojů v krajské objednávce. Změny začaly od 10. 12. platit i v autobusové dopravě DÚK.

Lesy ČR opravily vodní nádrž v Osvětimanech ve Zlínském kraji

Foto archiv

- Zlín | Vodní nádrž Osvětimany na Uherskohradišťsku obnovil za deset milionů korun podnik Lesy ČR. Práce začaly loni v říjnu, letos v červenci skončily.

Strážníci v Bílině rozšiřují kamerový systém

Foto archiv

- Bílina | Čtyřiatřicet kamer přispívá v současné době k zajištění bezpečnosti v Bílině. Koncem léta pořídili městští strážníci novou mobilní kameru, nyní přibyly dvě statické.

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

56.4%

 

ne

43.6%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

66.7%

 

ne

33.3%

 

 

Anketa

Opatříte si registrační značku na přání?

ano

42.2%

 

ne

57.8%