Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Pražská zoo podpoří ohrožená zvířata ve volné přírodě

foto Zoo Praha

- Praha | Hlavní město Praha je prostřednictvím zoologické zahrady zapojeno už více než deset let do mezinárodního systému podpory projektů na záchranu ohrožených druhů ve volné přírodě. Dosud pražská zoo věnovala na tyto projekty dvě koruny z každého vstupu. Za letošní rok to už budou koruny tři, jak schválila městská rada. Návštěvnost zoo se letos dostala přes 1 400 000 vstupů.

V Zoo Praha se narodilo mládě koně Převalského

foto archiv zoo

- Praha | V pražské ZOO se před týdnem narodilo další mládě koně Převalského. Jedná se nejspíše o samečka a je zdravý, čilý a už od své matky pije.

Zoo Praha láká na výstavu sklípkanů

foto archiv

- Praha | Vernisáž výstavy Sklípkani se uskutečnila za účasti autora výstavy a chovatele sklípkanů Davida Šťastného a zástupců Zoo Praha.

Sportovní kynologické centrum Pesopark se dál rozšiřuje

foto archiv

- Praha | Volnočasové kynologické centrum Pesopark Uhříněves je jedním z nejmodernějších takovýchto areálů s celoročním provozem vůbec. Prostor o rozloze téměř čtyř hektarů nabízí všem návštěvníkům, zejména pak psům a jejich majitelům, široké spektrum aktivit.

Gibonům stříbrným se narodilo vzácné mládě

foto Zoo Praha

- Praha | V zoo Praha mají další důvod k radosti, narodilo se tam druhé mládě gibona stříbrného. Tento druh patří mezi ohrožené druhy primátů. Žije pouze v lesích indonéského ostrova Jáva, které ale rychle ustupují polím a plantážím, kde tito primáti nedokážou žít. Jejich populace stále klesá. Odhaduje se, že v přírodě žije něco kolem 2500 jedinců. V lidské péči jich je chováno zhruba 70.

V pražské zoo se vylíhla druhá generace varanů moluckých

foto archiv Zoo Praha

- Praha | V Zoo Praha se po šestiměsíční inkubační době vylíhla dvě zdravá mláďata varanů molouckých.

Útulek Fest vynesl 40 tisíc korun

foto archiv

- Ústí nad Labem | Sedmnáctý ročník tradičního benefičního festivalu ÚTULEK FEST, který proběhl před měsícem na ústeckém hradě Střekov, vynesl 40 000 Kč.

Syslí kolonii chrání dopravní značka

foto archiv

- Jihlava | Jedinou syslí kolonií čítající až 80 jedinců chrání v lokalitě v sousedství Mohelenské hadcové stepi na Vysočině speciální dopravní značky – Pozor sysel. Na stometrovém úseku účelové komunikace mezi Mohelnem a stejnojmennou vodní nádrží jsou letos poprvé instalovány v době od května do září dvě dopravní značky.

Max a Rudi si užívají tepla v zeleném výběhu

foto archiv

- Praha | Radost z téměř letního počasí mají i v Zoo Praha, mláďata slona indického Max a Rudi už dovádějí na trávě v „zeleném“ výběhu.

Mláďata lákají do Zoo Ústí

foto archiv

- Ústí nad Labem | Největším lákadlem každé zoologické zahrady včetně té ústecké jsou mláďata, která budí pozornost svým dováděním.

Zoo Ústí: Medvěd malajský je samička

foto archiv zoo

- Ústí nad Labem | V ústecké zoo proběhla první kontrola mláděte medvěda malajského poté, co v polovině února samice Barma přivedla na svět své druhé mládě v pořadí. Kvůli přestárlé populaci v evropských zoologických zahradách nebyl u tohoto druhu za posledních sedm let v Evropě zaznamenán žádný odchov.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.8%

 

ne

41.2%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%