Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Zoo Praha láká na výstavu sklípkanů

foto archiv

- Praha | Vernisáž výstavy Sklípkani se uskutečnila za účasti autora výstavy a chovatele sklípkanů Davida Šťastného a zástupců Zoo Praha.

Sportovní kynologické centrum Pesopark se dál rozšiřuje

foto archiv

- Praha | Volnočasové kynologické centrum Pesopark Uhříněves je jedním z nejmodernějších takovýchto areálů s celoročním provozem vůbec. Prostor o rozloze téměř čtyř hektarů nabízí všem návštěvníkům, zejména pak psům a jejich majitelům, široké spektrum aktivit.

Gibonům stříbrným se narodilo vzácné mládě

foto Zoo Praha

- Praha | V zoo Praha mají další důvod k radosti, narodilo se tam druhé mládě gibona stříbrného. Tento druh patří mezi ohrožené druhy primátů. Žije pouze v lesích indonéského ostrova Jáva, které ale rychle ustupují polím a plantážím, kde tito primáti nedokážou žít. Jejich populace stále klesá. Odhaduje se, že v přírodě žije něco kolem 2500 jedinců. V lidské péči jich je chováno zhruba 70.

V pražské zoo se vylíhla druhá generace varanů moluckých

foto archiv Zoo Praha

- Praha | V Zoo Praha se po šestiměsíční inkubační době vylíhla dvě zdravá mláďata varanů molouckých.

Útulek Fest vynesl 40 tisíc korun

foto archiv

- Ústí nad Labem | Sedmnáctý ročník tradičního benefičního festivalu ÚTULEK FEST, který proběhl před měsícem na ústeckém hradě Střekov, vynesl 40 000 Kč.

Syslí kolonii chrání dopravní značka

foto archiv

- Jihlava | Jedinou syslí kolonií čítající až 80 jedinců chrání v lokalitě v sousedství Mohelenské hadcové stepi na Vysočině speciální dopravní značky – Pozor sysel. Na stometrovém úseku účelové komunikace mezi Mohelnem a stejnojmennou vodní nádrží jsou letos poprvé instalovány v době od května do září dvě dopravní značky.

Max a Rudi si užívají tepla v zeleném výběhu

foto archiv

- Praha | Radost z téměř letního počasí mají i v Zoo Praha, mláďata slona indického Max a Rudi už dovádějí na trávě v „zeleném“ výběhu.

Mláďata lákají do Zoo Ústí

foto archiv

- Ústí nad Labem | Největším lákadlem každé zoologické zahrady včetně té ústecké jsou mláďata, která budí pozornost svým dováděním.

Zoo Ústí: Medvěd malajský je samička

foto archiv zoo

- Ústí nad Labem | V ústecké zoo proběhla první kontrola mláděte medvěda malajského poté, co v polovině února samice Barma přivedla na svět své druhé mládě v pořadí. Kvůli přestárlé populaci v evropských zoologických zahradách nebyl u tohoto druhu za posledních sedm let v Evropě zaznamenán žádný odchov.

V ZOO se narodilo další mládě hrabáče kapského

foto archiv

- Praha | V neděli porodila v Zoo Praha samička hrabáče kapského Kvída dlouho očekávané mládě.

Zoo Ústí se chlubí chovatelským úspěchem

Foto archiv

- Ústí nad Labem | V pavilonu šelem ústecké zoo došlo v polovině února k porodu u medvědů malajských, samice Barma přivedla na svět své druhé mládě v pořadí. Tím prvním byla samička Babu, která se narodila v červnu roku 2011.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.2%

 

ne

41.8%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.3%

 

ne

31.7%