Archiv novin - Český Metropol

Handicapovaní lyžaři z Janských Lázní míří do Pchjongčchangu

Foto archiv

- Hradec Králové | Trojice sportovců z Centra handicapovaných lyžařů bude v březnu reprezentovat Českou republiku na XII. zimních paralympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Centrum sídlící v Janských Lázních dlouhodobě podporuje Královéhradecký kraj, který pomohl financovat přípravy lyžařů na paralympiádu.

DPP obdržel cenu Czech Technology Platform Smart Grid Award

Foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) získal ocenění Czech Technology Platform Smart Grid Award za rok 2017. DPP uspěl s inovativním projektem dynamicky nabíjeného elektrobusu, zkušebně provozovaném v úseku mezi Palmovkou a Letňany.

Kraj chce zmírnit dopady lidské činnosti na krajinu

Foto archiv

- Hradec Králové | K výraznému posílení výchovy, vzdělávání a osvěty v oblasti životního prostředí se rozhodlo vedení Královéhradeckého kraje. Chce tak reagovat na zesílení extrémních klimatických jevů, a s tím spojené mimořádné situace, kam patří i povodně či dopady sucha.

Nexen Tire rozšiřuje dodávky pneumatik pro Fiat Chrysler Automobiles v USA

Foto archiv

- Soul | Společnost Nexen Tire, přední světový výrobce pneumatik, oznámila, že bude dodávat své pneumatiky jako originální díly pro zcela nový pick-up Ram 1500 modelového roku 2019 vyráběný společností Fiat Chrysler Automobiles ve Spojených státech.

Z Finska dorazily do Pražské zoo dvě klisny koně Převalského

Foto archiv

- Praha | V pondělí ráno přicestovaly do Zoo Praha z Finska dvě klisny koně Převalského. Po karanténě zamíří do Dolního Dobřejova a odtamtud pravděpodobně až do Mongolska.

Mezinárodní den ledních medvědů oslaví Zoo Praha

Foto archiv

- Praha | V sobotu 24. února oslaví v Zoo Praha Mezinárodní den ledních medvědů plyšákovým průvodem.

Praha rozdělí školské granty za 24 milionů korun

Foto archiv

- Praha | Pražští radní na úterním zasedání schválili návrh na rozdělení grantů v rámci celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy hlavního města. Letos bude touto cestou podpořeno celkem 300 projektů za bezmála 24 milionů korun, uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

57.6%

 

ne

42.4%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.2%

 

ne

31.8%

 

 

Anketa

Opatříte si registrační značku na přání?

ano

43.5%

 

ne

56.5%