Aktuality - Český Metropol

Střední školy projdou modernizacemi za desítky milionů korun

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Celkem 12 gymnázií a 10 středních a středních odborných škol Ústeckého kraje projde modernizacemi. Informoval o tom hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Nový vrt vyřeší nedostatek vody na Roštejně

Foto archiv

- Jihlava | Studna Hradu Roštejn v letních měsících vysychá. Nedostatek vody na gotickém hradě má už v polovině letošního roku vyřešit nový vrt.

Děčín vypisuje soutěž o návrh na řešení lávky přes Labe

Foto archiv

- Děčín | Lávka pro cyklisty a pěší podél tělesa železničního mostu v Děčíně je dlouhodobě diskutovaným tématem. Pohodlná spojnice obou břehů řeky by výrazně zlepšila pohyb lidí po městě, město proto přistoupilo k vyhlášení veřejné soutěže o návrh, který by citlivě reagoval na železniční most a návaznosti na cyklodopravu.

AGC Automotive podpoří region 750.000 Kč

Foto archiv

- Chudeřice/Ústí nad Labem | Chudeřická AGC Automotive Czech, největší závod na výrobu autoskel v Evropě, věnuje letos na podporu regionu 750.000 korun. Prostřednictvím svého dárcovského fondu bude podporovat především technické vzdělávání.

Stavbou roku je nádraží v Litoměřicích

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Stavbou roku Ústeckého kraje 2017 je modernizace a dostavba autobusového nádraží v Litoměřicích. V rámci slavnostního vyhlášení v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje to dnes uvedl Zbyněk Pěnka z litoměřické hospodářské komory.

Prince de Ligne láká na Slovenskou kuchyni

Foto archiv

- Teplice | Vyhlášený teplický hotel láká zájemce do svého restaurantu na jubilejní 20. Ročník Slovenské kuchyně, které se konají od 19. do 25. března.

Divočina na Černém Mostě se mění v místo setkávání

Foto archiv

- Praha | První etapa přeměny pozemku na kraji sídliště Vybíralova je dokončena. Pozemek se tak začal měnit z neprostupné „Divočiny“, jak ho místní obyvatelé nazývají, v přístupný park, který bude sloužit občanům k setkávání a trávení volného času. Pozemek leží na území Černého Mostu v sousedství kulturního centra Plechárna. Cílem projektu je posilovat sounáležitost místních a kvalitu života na sídlišti.

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.1%

 

ne

41.9%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.1%

 

ne

31.9%

 

 

Anketa

Opatříte si registrační značku na přání?

ano

44.3%

 

ne

55.7%