Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Zájem žen o podnikání stále roste

foto archiv

- Praha | Nejlepší ryze české podnikatelky, které se svými firmami uspěly nejen u nás, ale i v zahraničí, představí 11. ročník OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK. Odborný garant projektu, kterým je stejně jako v předchozích letech společnost CRIF – Czech Credit Bureau, vybral 28 535 potenciálních kandidátek na zisk ocenění, což představuje 20% nárůst oproti loňskému ročníku a oproti roku 2008, kdy proběhl historicky první ročník této soutěže, činí nárůst 138 %.

Přístav v Braníku nebude

foto archiv

- Praha | Plány na umělou zátoku s přístavem sportovních lodí v Braníku se ruší a bagrovat se nebude. Místo vodní plochy tam zůstane již dnes veřejně využívaná zelená plocha pro rekreaci či pořádání sportovních a kulturních akcí.

Požár vznikl nešťastnou náhodou, poškození nejsou rozsáhlá

foto archiv

- Jablonec n/N | Stavební práce na rekonstrukci bazénu v Jablonci, které narušil požár střechy před dvěma týdny, opět pokračují. Podle vyjádření stavební firmy i projektanta nic nebrání tomu, aby se rekonstrukce, i přes komplikace způsobené požárem, stihla v termínu a bazén se veřejnosti otevřel ve druhé polovině července, jak bylo původně plánováno.

Nemocniční lékárna v Mostě bude uzavřena

foto archiv

- Most | Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most v pavilonu „A“ v 1. podzemním podlaží bude v pátek 25. května 2018 v 17 hodin uzavřena.

Zastupitelé schválili závěrečný účet roku 2017

foto archiv

- Jablonec n/N | Zastupitelé Jablonce na svém květnovém zasedání projednali a schválili závěrečný účet města Jablonec nad Nisou za rok 2017. Hospodaření města skončilo v loňském roce přebytkem ve výši 96 milionů korun.

Sanace Barevné skály v Českém Krumlově začala

foto archiv

- Český Krumlov | Barevnou skálu nad Vltavou v Českém Krumlově v zimě vážně poškodila trhlina. Odlomit by se mohl až tisícitunový blok horniny. Havarijní stav vyřeší sanace. Začala v režii podniku Lesy ČR coby správců skály právě dnes. Podle všeho potrvá do konce června. Podnik zaplatí 5,9 milionů korun bez DPH.

Nadace The Horacek Group Foundation podpořila TOP MODEL OF THE YEAR 2018

foto D. Šeiner

- Praha | Finálový galavečer prestižní soutěže TOP MODEL OF THE YEAR 2018, který hostil pětihvězdičkový Grand Hotel Bohemia Prague a ovládla jej Angelika Kostyshynová, podpořila jako významný partner akce také nadace The Horacek Group Foundation.

Angelika Kosthyshynová: Soutěž mi změnila život

foto Daniel Šeiner

- Praha | Finálový galavečer prestižní soutěže TOP MODEL OF THE YEAR 2018, který hostil pětihvězdičkový Grand Hotel Bohemia Prague, ovládla Angelika Kosthyshynová. Dívka porotu přesvědčila nejen při promenádě v plavkách Tricoline či přehlídce spodního prádla Werso, ale také při diskusi s moderátorem Karlem Kašákem.

Hejtman uctil v Bystřanech památku francouzských vojáků

foto archiv

- Bystřany | Pietní akt k uctění památky francouzských vojáků u příležitosti 73. výročí ukončení 2. světové války se dnes uskutečnil u rotundy bystřanského hřbitova u Teplic.
Mezi účastníky byl zástupce francouzského spolku Souvenir Francais Bruno Bucherie, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček či starosta obce Bystřany Ivan Vinický.

Ministerstvo spravedlnosti eviduje rekordní počet žádostí o milost

foto archiv

- Praha | Od začátku roku 2018 obdržel resort spravedlnosti již 353 žádostí o milost a celkové počty těchto žádostí rok od roku narůstají. Zatímco v předchozích letech se jejich počet pohyboval v průměru kolem 600 ročně, v roce 2017 již dosáhl na cifru 747. Letos bude tento počet pravděpodobně výrazně překonán.

Premiér Babiš s vládou úřaduje v Ústeckém kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem | Hlavním tématem výjezdního zasedání vlády ČR v Ústeckém kraji je dnes sociální oblast. V Ústí nad Labem to potvrdil premiér Andrej Babiš, podle jehož slov jsou například sociálně vyloučené lokality dlouho neřešeným problémem regionu.

Strana výpisu

10 ...