Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Děčín je nejlepší město v zadávání veřejných zakázek

foto archiv

- Děčín | V zadávání veřejných zakázek je nejlepší Děčín. Ukázalo to hodnocení tvrdých dat o všech zakázkách v období 2015 až 2017. Zakázky jsou zkoumány pomocí devíti indikátorů hodnotících například konkurenci, použitá kritéria či počty změn a dodatků. Žebříček sestavili ekonomové z Univerzity Karlovy, kteří na webu zindex.cz poměřují všechny zakázky měst za poslední tři roky.

Praha potřebuje nové pozemky pro zahrádkářské osady

foto archiv

- Praha | Pro Prahu důležitý dokument, který mapuje zahrádkářské osady v hlavním městě, byl dokončen. Česká zemědělská univerzita v něm poukazuje na vzrůstající poptávku po městském zahrádkaření a nastiňuje srovnání s evropskými trendy vývoje. Metropole by se na základě této zprávy měla bránit redukci zahrádkářských osad a naopak začít hledat místa pro nové.

Po rekonstrukci se krajský statek v Milíkově

foto archiv

- Milíkov | Hrázděný statek v Milíkově pocházející z 18. století se v budoucnu může stát výletním cílem i zázemím pro vzdělávací a kulturní akce. Statek nechá zrekonstruovat Karlovarský kraj, který tuto kulturní památku vlastní od roku 2008. Náklady na opravu a zpřístupnění statku dosáhnou 24, 5 milionu korun s dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Hejtmanka přivítala první žáky střední policejní školy

foto archiv

- Sokolov | Budoucí policisté letos poprvé zasedli do lavic Integrované střední školy technické a ekonomické, která poskytla zázemí pro pracoviště Vyšší policejní školy a střední policejní školy Ministerstva vnitra v Praze. V Karlovarském kraji je přišla přivítat hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, náměstek hejtmanky Petr Kubis, krajský radní Jaroslav Bradáč, starosta města Jan Picka a další hosté.

Do programu RE:START se ještě více zapojí kraje

foto archiv

- Praha | V programu RE:START, který se snaží napomoci nejvíce postiženým krajům naší republiky, byly do dnešního dne spuštěny akce za více než jedenáct miliard korun. Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj tak mohou získat dotace například na regeneraci a podnikatelské využití brownfieldů, na vysokoškolské vzdělávání či na revitalizaci Krušných hor. Zhruba pět miliard korun bylo zatím uvolněno i na rozvoj dopravní infrastruktury.

Ministryně práce a sociálních věcí navštívila janovské sídliště či pietní akt v Litvínově

foto archiv

- Ústí nad Labem | Nově jmenovaná ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uskutečnila svou první pracovní cestu do Ústeckého kraje. Po celý den ji provázel 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.

Žalobu kvůli bydlení krajský soud odmítl

foto archiv

- Ústí nad Labem | Nezajištěním adekvátního bydlení pro skupinu sedmi občanů z České Lípy se mělo město Ústí nad Labem dopustit nezákonného zásahu. Krajský soud v Ústí nad Labem jejich žalobu odmítl.

Karlovarský kraj ruší vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů

foto archiv

- Karlovy Vary | Rozhodnutím hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové ze dne 27. srpna 2018 se ruší vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území regionu. Ke zrušení došlo na základě doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václava Klemáka.

Kraje se shodují se Svazem měst a obcí na zvýšení mezd ve státní správě

foto archiv

- Praha | Růst platů zaměstnanců ve veřejném sektoru je správný a rozhodně s ním souhlasí jak kraje, tak Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR). Shodně požadují, aby ke zvyšování platů došlo od 1. ledna 2019. Od nového roku totiž budou na nároky spojené s rostoucími platy připraveny krajské rozpočty i městské, případně obecní kasy. Stanovisko krajů i SMO ČR zaznělo v tomto týdnu na jednání s premiérem Andrejem Babišem za účasti ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové a zástupců Unie zaměstnavatelských svazů.

Hasiči likvidovali oheň v bytě

foto archiv

- Děčín | Tři hasičské jednotky vyjely dnes v sedm hodin ráno k požáru v ulici U Potoka v Děčíně – Dolním Oldřichově.

Strana výpisu

10 ...