Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Třinecké železárny rozšiřují aktivity do segmentu větrné energetiky

foto archiv

- Třinec | Třinecký výrobce oceli kupuje českou společnost Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji. Firma vyrábí různé komponenty, především pak pro sektor větrné energetiky, v podobě ložiskových kroužků. Třinecké železárny jsou zde dlouholetým dodavatelem oceli a hodlají firmu dál rozvíjet.

Praha spouští svůj realitní portál

foto archiv

- Praha | Magistrát hlavního města Prahy spouští webovou stránku, kde budou pravidelně zveřejňovány všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města.

Veřejná sbírka: Cesta domů pro Dominika

foto archiv ČL

- Česká Lípa | Město Česká lípa zahájilo 1. května 2018 veřejnou sbírku nazvanou Cesta domů pro Dominika. Cílem sbírky je získání 300 000 korun, které by měly Dominikovi zajistit nákup a instalaci schodišťové plošiny.

AGC Automotive dokončila skladovací halu za 30 milionů korun

foto archiv

- Chudeřice | Výstavbu nové skladovací haly za téměř 30 milionů korun dokončila ve svém výrobním závodě v Chudeřicích na Teplicku AGC Automotive Czech. Hala bude sloužit především pro uskladnění forem a maket pro výrobu autoskel jednoho z největších výrobců automobilových skel v Evropě. Každoročně firma v areálu proinvestuje více než čtvrt miliardy korun.

Kladno získalo dotace na prevenci kriminality

foto archiv

- Kladno | Asistenti prevence kriminality, šest nových kamerových bodů, volnočasové aktivity, workshopy a přednášky pro děti a mladé dospělé či forenzní identifikační značení majetku. To jsou projekty, na které v letošním roce město Kladno získalo v rámci Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR 2018 pět dotačních titulů.

České dráhy otevírají historické nádražní salonky

foto archiv

- Praha | Komentovanými prohlídkami historických salonků na pražském hlavním a Masarykově nádraží tuto sobotu zahájí České dráhy oslavy stého výročí vzniku Československé republiky.

Vodárenství v severních Čechách přechází pod kontrolu měst a obcí

foto archiv

- Teplice – Akcionáři společnosti SVS na valné hromadě 19. dubna 2018 v Teplicích hlasováním završili pětiletý proces příprav. Potvrdili tak nový model fungování vodárenství v severočeském regionu, díky němuž se voda a s ní spojené provozování od ledna 2019 vrátí zpět pod plnou kontrolu měst a obcí.

Za 10 dní skončí kotlíkové dotace v Ústeckém kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem | Přesně 30. dubna bude ukončen příjem žádostí do dotačního titulu na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva v Ústeckém kraji. Už v těchto dnech veškeré žádosti, které dorazí na krajský úřad, jsou již zařazeny na seznam náhradníků.

Radní nechtějí překladiště olejů ve Vaňově

foto archiv

- Ústí nad Labem | Ústečtí radní předloží zastupitelstvu města návrh na odkup areálu přístavu Vaňov. Důvodem je snaha zabránit vzniku překladiště minerálních olejů a zamezení zvýšení intenzity kamionové dopravy v této lokalitě.

Exportní cena ocení úspěchy českých exportérů

foto archiv

- Praha/Žofín Garden | Kterým českým vývozcům se v uplynulém roce nejvíce dařilo? Kdo zaznamenal úspěch na trzích zemí Blízkého východu? Nejen tyto otázky zodpoví 21. ročník soutěže Exportní cena DHL UniCredit pod záštitou agentury CzechTrade, která podporuje, a hlavně oceňuje úspěchy českých vývozců.

Teplická nemocnice odvolala zákaz návštěv pro osoby do 25 let

foto archiv

- Teplice | Ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s., - Nemocnice Teplice Tomáš Hrubý odvolal v pondělí 16. dubna 2018 zákaz návštěv na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), jednotce intenzivní péče (JIP) a porodnici včetně novorozenecké stanice, který se týkal osob do 25 let.

Strana výpisu

10 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.5%

 

Ne

39.3%

 

Zlepšuje se to

26.2%