Aktuality - Český Metropol

Aktuality

KAREL GOTT slaví 80: A tímhle se pochlubil!

- Praha I Největší hvězda Československé i německé pop music slaví kulatiny! Karlu Gottovi je právě dnes neuvěřitelných 80 let. Sám se na sociální síti pochlubit tím, co dostal od svých věrných fanoušků. Nedávno také prozradil, co mu před pár lety sdělili lékaři.

Hasiči varují: Zamykání vchodových dveří u bytových domů vás může stát život!

- Praha I Je to zvyk ještě z dob socialismu, který ale dodnes v tisících bytových domech u nás přetrval. Zamykají se dveře u vchodů do domů proto, aby se tam nedostal nikdo nepovolaný. Hasiči ale varují, že jde o čirý nesmysl,který může ohrozit zdraví a život stovek lidí!

ČSA: Páté nejméně přesné aerolinky na světě!

- Praha I ČSA se netěší zrovna dobré pověsti. Jsou páté nejméně přesné aerolinky na světě. Poprvé v historii klesla přesnost Českých aerolinií pod padesát procent. Jde o nejhorší výsledek ČSA v historii. Vyplývá to z nového žebříčku, který sestavila společnost OAG.

Dálnice D3 má další dokončený úsek na jihu Čech!

- Bošilec I Další část budované a tolik potřebné dálnice D3 je dokončen. Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozní 8,1 kilometru dlouhý úsek Bošilec - Ševětín na Českobudějovicku. Stál zhruba 1,5 miliardy korun. Zatím poslední jihočeský úsek D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec dlouhý 5,1 kilometru otevřelo ŘSD v říjnu 2017.

Teplická kolonáda už v sobotu ožije módou! Těšte se na ty nejlepší návrháře a nejkrásnější modelky!

- Už 3. ročník Czech Fashion Weeku se uskuteční tuto sobotu 8. června přímo na lázeňské kolonádě u kulturního domu v Teplicích. Celkem 11 módních přehlídek šatů, spodního prádla i dalších outfitů, na pět desítek modelek, včetně missích krásek zazáří ve městě, které se kdysi přezdívalo „malá Paříž“.

Nejen auta, motorky, ale i drony budou mít své „espézetky“.

- Praha I Desetitisíce lidí, kteří se naučily používat drony, si je budou muset zaregistrovat a skládat prostřednictvím online testu zkoušky zaměřené nejen na jejich ovládání, ale také na znalosti meteorologie. Čeká je také prokázání znalosti pravidel, které používání bezpilotních létajících prostředků upravují.

Svěrák, Kolářová, Kolečko i legendární Spejbl a Hurvínek mají Zlatého velblouda

- Plzeň I Do pomyslné síně slávy českého humoru se v neděli večer v rámci zahájení festivalu humoru Komedy fest 2019 v Plzni dostali ti, kteří mají k tomuto žánru velmi blízko. Herec, scénárista a dramatik Zdeněk Svěrák, herečka Daniela Kolářová, scénárista a také i režisér Petr Kolečko a dva nesmrtelní dřevění sympaťáci Spejbl a Hurvínek si odvezli „Zlatého velblouda“, unikátní cenu, kterou přímo pro ně vytvořila dnes již světoznámá sklářka a designérka Gordana, jejíž díla vlastní řada významných osobností z celého světa.

Teplická kolonáda se opět promění v přehlídkové molo, 3. ročník Czech Fashion Week bude plný módy

- Teplice I Celkem 11 módních návrhářů zvučných jmen a 35 předních českých modelek - takový bude letošní Czech Fashion Week. Letos jde již o 3. ročník. Teplická kolonáda se 8. června zahalí do módy, kdy chybět nebudou novinky, které zkrátka musíte vidět!

Vítězem Eurovize je Nizozemec, čeští Lake Malawi skončili na 11. místě

19. května 2019 - Tel Aviv I Jinak to ani dopadnout nemohlo. Česká indie-popová kapela Lake Malawi se skladbou Fiend od a Friend skončila na 64. ročníku mezinárodní písňové soutěže Eurovize na 11. místě. Vítězem se stal nizozemský zpěvák Duncan Laurence.

Skupina Lake Malawi ve finále Eurovize!

- Tel Aviv I Tomu se říká úspěch! Česká skupina Lake Malawi se v úterý v izraelském Tel Avivu dostala do finále mezinárodní pěvecké soutěže Eurovize. Kluci si připravili píseň Friend of a Friend, která porotu i diváky zaujala. Přímý přenos z Tel Avivu komentoval v češtině moderátor Libor Bouček.

To se někdo zbláznil? Vznikla petice proti ocenění francouzské legendy Alaina Delona

- Paříž I To už se vážně někdo zbláznil! To si teď říkají jak mnozí Francouzi, tak i milovníci dávného fešáka Alaina Delona. Proti chystanému ocenění slavného herce totiž vznikla petice. Ta doslova vybízí k tomu, aby v Cannes nebyl oceněn, protože je prý rasista, homofob a nepřítel žen!

Strana výpisu

3 ...