Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Lávka pod hradem Veveří je uzavřená

foto archiv

- Brno | Kompletní výměna poškozených dřevěných nosníků lávky pod hradem Veveří u Brněnské přehrady v Jihomoravském kraji potrvá do konce října. Podnik Lesy České republiky tak dokončí rekonstrukci lávky za téměř 2,8 milionů korun.

Ústecký kraj našel po dvou letech koronera

foto archiv

- Ústí nad Labem | Zajištění prohlídek těl zemřelých mimo zdravotnické zařízení na území Ústeckého kraje v období 2018 – 2020 zajistí od listopadu společnost 1. KORONERSKÁ s. r. o. Rozhodla o tom rada kraje zadáním veřejné zakázky ve zjednodušeném režimu.

Ústecký kraj slavnostně vyhlásil nejlepšího středoškolského studenta národnostních menšin

foto top

- Ústí nad Labem | Slavnostní vyhlášení projektu Středoškolský student národnostních menšin žijící v Ústeckém kraji (ÚK) se uskutečnilo v úterý 25. září od 13.00 hodin v reprezentačních prostorách Krajského úřadu ÚK.

Ústecký kraj ocení nejlepšího středoškolského studenta národnostních menšin

- Ústí nad Labem | Slavnostní vyhlášení projektu Středoškolský student národnostních menšin žijící v Ústeckém kraji (ÚK) se uskuteční v úterý 25. září od 13.00 hodin v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Kraj monitoruje situaci kolem skládky Celio

foto ilustrační

- Ústí nad Labem | Požár na skládce Celio 19. září 2018 řešil také Ústecký kraj. Na místě v době požáru byl člen Bezpečnostní rady Ústeckého kraje náměstek hejtmana Martin Klika a průběh události konzultoval s Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje i zástupci společnosti Celio.

Rozvojem regionu se zabývala krajská tripartita

foto archiv

- Ústí nad Labem | V pořadí 92. Předsednictvo Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje se sešlo na Krajském úřadě Ústeckého kraje a projednávalo otázky bezpečnosti v souvislosti s řešením sociálně vyloučených lokalit, hospodářského oživení regionu v souvislosti s programem RE:START, další postup po zahlazování škod po těžbě uhlí a další témata.

Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje jednala v krajském městě

foto archiv

- Ústí nad Labem | Na Krajském úřadě Ústeckého kraje v Ústí nad Labem se uskutečnilo zasedání Předsednictva Hospodářské a sociální rady ÚK. Zahájení a úvodní slovo si vzala předsedkyně HSR-ÚK Gabriela Nekolová. Členem rady je také 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

Den otevřených dveří a finanční gramotnosti v Sociální agentuře

foto archiv

- Teplice | Na středu 19. září 2018 připravila teplická pobočka Sociální agentury Den otevřených dveří a finanční gramotnosti. V rámci něho bude spuštěn projekt Majáčky v Teplicích a zároveň bude zprovozněn první zvukový majáček ve městě Teplice.

Přípravy na vinobraní jsou v plném proudu

foto archiv

- Litoměřice | Třetí zářijový víkend bude v Litoměřicích již tradičně patřit vinobraní. Víno a hudba lákají každoročně desítky tisíc návštěvníků. Letos tomu nemá být jinak. Oblíbená akce nabídne 14. a 15. září kromě dobrého jídla a pití i hodiny zábavy odehrávající se na čtyřech scénách v podání několika stovek účinkujících. Vstupné je opět zdarma.

Investičně atraktivním regionem roku 2017 se stalo město Kunovice

foto archiv

- Praha | Jak mohou obce podpořit svůj hospodářský rozvoj? Proč je důležité strategicky plánovat? A jaký druh investic je vhodný pro danou oblast? O těchto tématech diskutovali představitelé pěti desítek českých měst a obcí a další odborníci na konferenci Potenciál místní ekonomiky.

Děčín je nejlepší město v zadávání veřejných zakázek

foto archiv

- Děčín | V zadávání veřejných zakázek je nejlepší Děčín. Ukázalo to hodnocení tvrdých dat o všech zakázkách v období 2015 až 2017. Zakázky jsou zkoumány pomocí devíti indikátorů hodnotících například konkurenci, použitá kritéria či počty změn a dodatků. Žebříček sestavili ekonomové z Univerzity Karlovy, kteří na webu zindex.cz poměřují všechny zakázky měst za poslední tři roky.

Strana výpisu

6 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.5%

 

Ne

39.3%

 

Zlepšuje se to

26.2%