Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Litoměřice budují mobilní úřad pro menší města a obce

foto archiv

- Litoměřice | Jste z malé obce na Úštěcku nebo Štětsku, potřebujete vydat občanský průkaz a nechce se vám jet 20 kilometrů do Litoměřic, které tuto agendu vykonávají pro téměř čtyři desítky měst a obcí? Litoměřická radnice pro obyvatele měst Štětí, Úštěk a jejich spádové obce chystá novou službu „Mobilní úřad“. Jeho pracovníci přijedou do Štětí či Úštěku za klienty již za několik měsíců.

Kraj podepsal s Milovicemi memorandum o spolupráci s Valeo autoklimatizace

foto archiv

- Praha | Středočeský kraj a město Milovice podepsaly Memorandum o spolupráci se společností Valeo Autoklimatizace k. s. Podle Memoranda by měla společnost Valeo Autoklimatizace investovat do areálu bývalého letiště Milovice – Boží Dar v následujících 10 letech 100 milionů korun.

Hasiči získali záchrannou síť pro koně

foto top

- Ústí nad Labem | Záchrannou síť pro koně v ceně 25 tisíc korun získal Hasičský záchranný sbor Ústí nad Labem. Dar dnes předali řediteli územního odboru ústeckých hasičů Františku Růžičkovi zástupci ústecké buňky hnutí ANO Eva Fialová a Petr Nedvědický.

Energetické fórum zahájil hejtman Oldřich Bubeníček

foto archiv

- Ústí nad Labem | Osmý ročník konference Energetické fórum Ústeckého kraje 2018 zahájil dnes v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem hejtman Oldřich Bubeníček. Akci, zaměřenou na problematiku energetiky všedních dnů, pořádal Ústecký kraj. Jedním z hostů byl i generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Mikhail Ledenev.

K volebním urnám v kraji dorazilo více než 262 tisíc voličů

foto archiv

- Přesně 5 487 493 hlasů odevzdali voliči v Ústeckém kraji ve všech 1 054 volebních místnostech.

Požár staré loděnice uzavřel silnici

foto archiv

- Ústí nad Labem | Čtyři hasičské jednotky dnes ve tři hodiny ráno vyjely k požáru v Děčínské ulici v Ústí nad Labem – Střekově. Hořela prázdná budova bývalé loděnice.

Při dernisáži výstavy bude pokřtěna nová kniha o Bílině

foto archiv

- Bílina | Výstava k výročí 1025 let od první písemné zmínky o městě Bílina bude mít slavnostní dernisáž. Expozice z historie města si prohlédly stovky lidí a získala si velkou přízeň veřejnosti.

Lávka pod hradem Veveří je uzavřená

foto archiv

- Brno | Kompletní výměna poškozených dřevěných nosníků lávky pod hradem Veveří u Brněnské přehrady v Jihomoravském kraji potrvá do konce října. Podnik Lesy České republiky tak dokončí rekonstrukci lávky za téměř 2,8 milionů korun.

Ústecký kraj našel po dvou letech koronera

foto archiv

- Ústí nad Labem | Zajištění prohlídek těl zemřelých mimo zdravotnické zařízení na území Ústeckého kraje v období 2018 – 2020 zajistí od listopadu společnost 1. KORONERSKÁ s. r. o. Rozhodla o tom rada kraje zadáním veřejné zakázky ve zjednodušeném režimu.

Ústecký kraj slavnostně vyhlásil nejlepšího středoškolského studenta národnostních menšin

foto top

- Ústí nad Labem | Slavnostní vyhlášení projektu Středoškolský student národnostních menšin žijící v Ústeckém kraji (ÚK) se uskutečnilo v úterý 25. září od 13.00 hodin v reprezentačních prostorách Krajského úřadu ÚK.

Ústecký kraj ocení nejlepšího středoškolského studenta národnostních menšin

- Ústí nad Labem | Slavnostní vyhlášení projektu Středoškolský student národnostních menšin žijící v Ústeckém kraji (ÚK) se uskuteční v úterý 25. září od 13.00 hodin v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Strana výpisu

8 ...