Politika - Český Metropol

Politika

Petr Nedvědický: Vyšachování ANO v Ústí by bylo složité

foto archiv

- Ústí nad Labem | Lídr hnutí ANO v Ústí nad Labem Petr Nedvědický přijal vítězství v komunálních volbách (devět mandátů v 37členném zastupitelstvu) s velkou spokojeností. Pro Metropol komentoval aktuální situaci ve vyjednávání o budoucí koalici.

Ing. Andrea Pfeffer-Ferklová, MBA - Lídr kandidátky ANO 2011 Karlovy Vary na primátora

foto archiv

- Narozena 1. ledna 1975 v Sokolově, vystudovala VŠE Praha, poté studium MBA na Prague International Business School. Je vdaná, k jejím zájmům patří například sport – běh, jízda na kole, spinning, golf, tenis. Dále pak hudba, zpěv, hra na kytaru. V grandhotelu Pupp prošla řadou manažerských funkcí, od roku 2006 je jeho generální ředitelkou.

Prosazujete MHD zdarma. Nejde pouze o líbivé, předvolební téma a slib?
Podobné projekty běží nyní i v jiných městech naší republiky nebo v zahraničí. Tímto krokem chceme přispět k podpoře rodin s dětmi i seniorů, zároveň přispět k lepšímu ovzduší ve městě. Věříme, že ušetřené prostředky za MHD budou motivovat občany našeho města ke snížení počtu osobních aut ve městě.
Současně si ale uvědomujeme, že nic není zadarmo. Samozřejmě, že chybějící finance za prodej jízdenek budou v rozpočtu dopravního podniku chybět. Kompenzace se však nabízí - přehodnocení důležitosti jednotlivých položek v rámci městského rozpočtu, zodpovědné hospodaření, efektivní provoz, hledání nových příjmů. Rozhodně nepůjdeme cestou snižování kvality a rozsahu služeb! Naopak! Budeme se snažit v rámci evropských i státních dotačních titulů, získat nové finanční prostředky na modernizaci vozového parku.

Po rekonstrukci se krajský statek v Milíkově

foto archiv

- Milíkov | Hrázděný statek v Milíkově pocházející z 18. století se v budoucnu může stát výletním cílem i zázemím pro vzdělávací a kulturní akce. Statek nechá zrekonstruovat Karlovarský kraj, který tuto kulturní památku vlastní od roku 2008. Náklady na opravu a zpřístupnění statku dosáhnou 24, 5 milionu korun s dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Koalice TOP 09, KDU-ČSL a STAN jde společně do voleb

foto archiv

- Ústí nad Labem | Do říjnových komunálních voleb v Ústí nad Labem jdou společně TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Koaliční kandidátku postavily strany nejen na magistrát, ale i do všech městských částí. Cílem tohoto spojení je nabídnout voličům jednak zajímavé osobnosti, dobrý program, ale také spojit sílu stran s hodnotami, které jim jsou blízké.

SPD podalo kandidátky v 209 obcích a městech

foto archiv

- Ústí nad Labem/Praha | Hnutí SPD podalo kandidátky v 209 obcích a městech do podzimních komunálních voleb 2018. Kandiduje tak ve všech krajských městech včetně Prahy a v drtivé většině bývalých okresních měst a statutárních měst.

ANO 2011 odevzdalo v Ústí kandidátky

foto ANO

- Ústí nad Labem | Ústí – dynamická metropole v půvabné krajině. Tak zní slogan ústeckých kandidátů ANO 2011 pro komunální volby 2018. Lídrem hnutí je současný krajský zastupitel Mgr. Ing. Petr Nedvědický. Dvojkou na kandidátce je Ing. Eva Fialová, poslankyně za Ústecký kraj.

ODS v Ústí nad Labem zveřejnila kandidátky

foto archiv

- Ústí nad Labem | Oblastní rada ODS v Ústí nad Labem na svém pondělním jednání schválila kandidátní listiny pro podzimní komunální volby do zastupitelstva města Ústí nad Labem a zastupitelstev městských obvodů Střekov, Severní Terasa a Neštěmice. Zároveň byla schválena kandidátka pro zastupitelstvo městského obvodu Ústí nad Labem – město.

Pavel Šedlbauer kandiduje do Senátu

foto archiv

- Teplice | Předseda představenstva Fotbalového klubu Teplice Pavel Šedlbauer dnes představil svůj záměr kandidovat na senátora. O hlasy voličů se bude ucházet v obvodu 32 – Teplice jako nezávislý kandidát navržený stranou TOP 09.

Starosta Litoměřic kandidátem ODS pro senátní volby

foto archiv

- Litoměřice | Na sněmu členů ODS byl zvolen starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč kandidátem ODS pro podzimní senátní volby v senátním obvodu Litoměřicko-Slánsko.
Ladislav Chlupáč se ve svém nominačním projevu zmínil i o tom, co považuje, kromě snahy o co nejlepší kvalitu života obyvatel senátního obvodu, za největší úkol v případné roli senátora. A to obranu demokracie.

Ústecké ANO zvolilo svoji novou předsedkyni

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Poslankyně Parlamentu ČR Eva Fialová je v čele vedení oblastní organizace Hnutí ANO v Ústí nad Labem. Rozhodl o tom 28. března oblastní sněm Hnutí ANO, který ji zvolil do funkce předsedkyně oblastní organizace.

Severočeši zveřejnili kandidátku

Foto archiv

- Litoměřice | Hned tři prvenství mají na svém kontě Severočeši – Litoměřice, sdružení nezávislých kandidátů, před podzimními volbami.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.2%

 

ne

41.8%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.3%

 

ne

31.7%