Politika - Český Metropol

Politika

Novým primátorem Prahy je Zdeněk Hřib, zvoleni byli i další členové rady

- Praha | Zastupitelstvo hl. m. Prahy na včerejším 1. ustavujícím, zasedání zvolilo primátorem hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba. Zvoleni byli i ostatní členové Rady hl. m. Prahy, z nich jako náměstci primátora hl. m. Prahy – Petr Hlaváček, Petr Hlubuček, Adam Scheinherr a Pavel Vyhnánek, a jako radní hl. m. Prahy Jan Chabr, Milena Johnová, Hana Kordová Marvanová, Vít Šimral, Hana Třeštíková a Adam Zábranský.

Senát zvolil nové vedení, předsedou se stal Jaroslav Kubera

foto Senát ČR

- Praha | Na ustavující schůzi Senátu byl dnes zvolen nový předseda horní komory Parlamentu. Se ziskem 46 hlasů se jím stal stávající místopředseda Jaroslav Kubera. Ten tak střídá ve funkci dosavadního předsedu Milana Štěcha.

Novým starostou Rumburku se stal Lumír Kus

foto archiv

- Rumburk | Ing. Lumír Kus (hnutí ANO) se stal novým starostou Rumburku. Při tajném hlasování dostal 16 hlasů z 23. Lumír Kus neměl žádného protikandidáta.
Prvním místostarostou byl zvolen Jiří Pimpara (ODS), který tuto funkci vykonával již v uplynulém volebním období. Druhým místostarostou města se stal Ladislav Růžička (hnutí ANO).

Petr Nedvědický: Vyšachování ANO v Ústí by bylo složité

foto archiv

- Ústí nad Labem | Lídr hnutí ANO v Ústí nad Labem Petr Nedvědický přijal vítězství v komunálních volbách (devět mandátů v 37členném zastupitelstvu) s velkou spokojeností. Pro Metropol komentoval aktuální situaci ve vyjednávání o budoucí koalici.

Ing. Andrea Pfeffer-Ferklová, MBA - Lídr kandidátky ANO 2011 Karlovy Vary na primátora

foto archiv

- Narozena 1. ledna 1975 v Sokolově, vystudovala VŠE Praha, poté studium MBA na Prague International Business School. Je vdaná, k jejím zájmům patří například sport – běh, jízda na kole, spinning, golf, tenis. Dále pak hudba, zpěv, hra na kytaru. V grandhotelu Pupp prošla řadou manažerských funkcí, od roku 2006 je jeho generální ředitelkou.

Prosazujete MHD zdarma. Nejde pouze o líbivé, předvolební téma a slib?
Podobné projekty běží nyní i v jiných městech naší republiky nebo v zahraničí. Tímto krokem chceme přispět k podpoře rodin s dětmi i seniorů, zároveň přispět k lepšímu ovzduší ve městě. Věříme, že ušetřené prostředky za MHD budou motivovat občany našeho města ke snížení počtu osobních aut ve městě.
Současně si ale uvědomujeme, že nic není zadarmo. Samozřejmě, že chybějící finance za prodej jízdenek budou v rozpočtu dopravního podniku chybět. Kompenzace se však nabízí - přehodnocení důležitosti jednotlivých položek v rámci městského rozpočtu, zodpovědné hospodaření, efektivní provoz, hledání nových příjmů. Rozhodně nepůjdeme cestou snižování kvality a rozsahu služeb! Naopak! Budeme se snažit v rámci evropských i státních dotačních titulů, získat nové finanční prostředky na modernizaci vozového parku.

Po rekonstrukci se krajský statek v Milíkově

foto archiv

- Milíkov | Hrázděný statek v Milíkově pocházející z 18. století se v budoucnu může stát výletním cílem i zázemím pro vzdělávací a kulturní akce. Statek nechá zrekonstruovat Karlovarský kraj, který tuto kulturní památku vlastní od roku 2008. Náklady na opravu a zpřístupnění statku dosáhnou 24, 5 milionu korun s dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Koalice TOP 09, KDU-ČSL a STAN jde společně do voleb

foto archiv

- Ústí nad Labem | Do říjnových komunálních voleb v Ústí nad Labem jdou společně TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Koaliční kandidátku postavily strany nejen na magistrát, ale i do všech městských částí. Cílem tohoto spojení je nabídnout voličům jednak zajímavé osobnosti, dobrý program, ale také spojit sílu stran s hodnotami, které jim jsou blízké.

SPD podalo kandidátky v 209 obcích a městech

foto archiv

- Ústí nad Labem/Praha | Hnutí SPD podalo kandidátky v 209 obcích a městech do podzimních komunálních voleb 2018. Kandiduje tak ve všech krajských městech včetně Prahy a v drtivé většině bývalých okresních měst a statutárních měst.

ANO 2011 odevzdalo v Ústí kandidátky

foto ANO

- Ústí nad Labem | Ústí – dynamická metropole v půvabné krajině. Tak zní slogan ústeckých kandidátů ANO 2011 pro komunální volby 2018. Lídrem hnutí je současný krajský zastupitel Mgr. Ing. Petr Nedvědický. Dvojkou na kandidátce je Ing. Eva Fialová, poslankyně za Ústecký kraj.

ODS v Ústí nad Labem zveřejnila kandidátky

foto archiv

- Ústí nad Labem | Oblastní rada ODS v Ústí nad Labem na svém pondělním jednání schválila kandidátní listiny pro podzimní komunální volby do zastupitelstva města Ústí nad Labem a zastupitelstev městských obvodů Střekov, Severní Terasa a Neštěmice. Zároveň byla schválena kandidátka pro zastupitelstvo městského obvodu Ústí nad Labem – město.

Pavel Šedlbauer kandiduje do Senátu

foto archiv

- Teplice | Předseda představenstva Fotbalového klubu Teplice Pavel Šedlbauer dnes představil svůj záměr kandidovat na senátora. O hlasy voličů se bude ucházet v obvodu 32 – Teplice jako nezávislý kandidát navržený stranou TOP 09.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.4%

 

ne

41.6%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.5%

 

ne

31.5%