Aktuality - Český Metropol

Aktuality

SŽDC zavírá skoro 200 pokladen, někde si už jízdenku na vlak nekoupíte

- ČR / Téměř 200 pokladen na nádražích a stanicích uzavírá Správa železniční a dopravní cesty. Od 1. prosince si zde tak lidé lístek na vlak nekoupí. Někde službu převezmou České dráhy, jinde jiní dopravci, ale v mnoha místech si musí koupit jízdenku ve vlaku či přes internet.

Blamáž? České dráhy zvýší ceny, zruší zpáteční slevu!

- Praha I Vyplatí se ne-studentům a ne-seniorům ještě od prosince jezdit vlakem? České dráhy totiž oznámily, že s novým jízdním řádem chystají několik opatření, které se běžným cestujícím líbit asi nebudou. A zřejmě tak ztratí smysl, kupovat si jízdenky, které dosud byly zvýhodněné, přes internet.

Poslední sbohem přišlo dát Karlu Gottovi přes 42 000 lidí!

- PRAHA I Přes 42 000 lidí se od rána přišlo poklonit na pražský Žofín k rakvi s pozůstatky Karla Gotta, který zemřel po dlouhé nemoci ve své vile na Bertramce 1. října před půlnocí. Na stovky fanoušků se bohužel nedostalo. Fronta byla dlouhá více než kilometr.

Poslední rozloučení s KARLEM GOTTEM na Žofíně i v chrámu sv. Víta

- PRAHA I Dva dny po odchodu zpěváka Karla Gotta je jasné, jak bude vypadat poslední rozloučení s ním! Uskuteční se příští pátek a sobotu. Stěžejními místy bude palác Žofín, kde Karel Gott často vystupoval a chrám sv. Víta. Tam bude však omezení pro veřejnost!

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel KAREL GOTT!

- Praha I Zpráva, které se báli všichni se bohužel naplnila. Zemřela hvězda největší, zpěvák Karel Gott. Naposledy vydechl před půlnocí ve své vile na pražské Bertramce. Všechna evropská média informují o jeho odchodu. Hvězdou nebyl jen u nás, ale například na Slovensku, v Rakousku či v Německu.

Sídlo Svobodné Evropy v Praze je na prodej, může za to insolvence

- Praha / Sídlo Rádia Svobodná Evropa na pražském Hagiboru je na prodej, píší dnešní Hospodářské noviny (HN). Insolvenční správce firmy L88 Investments Prague, které stavba patří, již oslovil potenciální kupce. Jeden zájemce už podle deníku za budovu nabídl téměř 2,9 miliardy korun.

Karlu Gottovi se vrátila nemoc: Opět rakovina, ale v jiné formě!

- Praha I Poslední měsíce unavený výraz, pobledlá a pohublá tvář, některé zrušené akce, za to vše může u Karla Gotta návrat rakoviny. Sám zpěvák přiznal, že trpí akutní leukemií a léčí se ambulantně v nemocnici na Karlově náměstí.

Obrovský úspěch: Světlomalíř Alex Dowis se jako 1. Čech probojoval až do semifinále Amerického Talentu!

- Los Angeles I Tomu se říká obrovský úspěch! Zatím se to žádnému Čechovi nepovedlo, až světlomalíři Alexu Dowisovi. Probojoval se totiž až do semifinále světové televizní show America´s Got Talent (Amerika má Talent). Teď ho čeká zásadní rozhodnutí o postup do finále a možnost stát se celkovým vítězem!

Sucho znehodnocuje vltavskou vodní cestu, na Orlíku se zastavil lodní výtah!

- Orlík / Kvůli suchu končí na Orlické přehradě provoz plavebního výtahu. Povodí Vltavy uvedlo, že pro nedostatek vody stále klesá přítok do nádrže. Z téhož důvodu byla zkrácena plavební dráha na vodní nádrži Hracholusky.

Česko zná už nového Muže roku!

- Náchod / Česká republika má po roce opět svého Muže roku! Za rok 2019 se jím v jubilejním 20. ročníku stal překvapivě blonďák 26letý Vojtěch Urban z moravského Vsetína. Finalista, na kterého snad sázel málokdo, zaujal tak nejvíce. Druhý skončil 29letý lektor Jan Solfronk a třetí příčku obsadil 21letý student Immanuel Adenubi.

Strana výpisu

2 ...