Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Magistrát přispěl na služebnu strážníků v Újezdu nad Lesy

foto archiv

- Praha | Novou okrskovou služebnu mají strážníci v Újezdu nad Lesy. Výstavbu budovy v Žarovické ulici na sídlišti Rohožník podpořil Magistrát hlavního města Prahy částkou 10 500 000 korun. Její součástí je také skautská klubovna.

19. narozeniny Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club

foto archiv

- Praha | Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club slaví v letošním roce 19. narozeniny. Pozvání do role hlavního hosta narozeninového klubového setkání přijal přední český hudební skladatel a klavírista Petr Malásek. V rámci příjemného rozhovoru nám prozradil mimo jiné to, jak se mu spolupracovalo a spolupracuje s výjimečnými dámami české hudební scény – Hanou Hegerovou, Martou Kubišovou a Lucií Bílou.

Praha poskytne Nadaci Naše dítě pět bytů

foto archiv

- Praha | V rámci projektu Dobrý start, který má usnadnit mladým lidem odcházejícím z dětských domovů vstup do dospělého života, hlavní město Praha poskytne Nadaci Naše dítě na základě smlouvy o nájmu pět bytů. Ta je bude dále pronajímat právě mladým lidem opouštějícím dětské domovy, kteří by jinak na nájemní bydlení jen těžko dosáhli.

Praha půjčí Šeberovu na stavbu nové mateřské školy

foto archiv

- Praha | Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí návratné finanční výpomoci městské části Praha – Šeberov z rozpočtu hlavního města Prahy ve výši 24,5 mil. Kč. Městská část vyžije tyto prostředky na předfinancování výstavby nové budovy mateřské školy Hrnčíře.

Odpromuje na 1200 absolventů UJEP

foto archiv

- Ústí nad Labem | Konec června je tady a s ním i univerzitní promoční maraton. Na přelomu června a července získá vysokoškolský titul 1 173 čerstvých absolventů Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Vesnicí roku Ústeckého kraje 2018 je Kytlice

foto archiv

- Kytlice | Obec Kytlice na Děčínsku, která sousedí s hranicí Libereckého kraje, získala pro letošní rok významné ocenění Vesnice roku Ústeckého kraje roku 2018.

Valná hromada SVS: Zisk společnosti půjde do obnovy vodárenské infrastruktury

foto archiv

- Teplice - Zástupci měst a obcí v severočeském regionu, kteří jsou zároveň akcionáři Severočeské vodárenské společnosti, se po dvou měsících opět sešli na valné hromadě. Tentokrát společně schválili účetní uzávěrku za rok 2017 a rozhodli, že zisk z loňského roku použijí na modernizaci vodohospodářského majetku.

Miloš Zeman přijel do Ústeckého kraje

foto top

- Ústí nad Labem | Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s manželkou dnes dopoledne před Krajským úřadem Ústeckého kraje přivítal prezidenta Miloše Zemana s chotí, který v Ústí nad Labem zahájil třídenní návštěvu regionu.

Hospodářská a sociální rada Mostecka na Sněmu doplnila předsednictvo

foto archiv

- Most | Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) měla na svém červnovém programu především Sněm, tedy jedno z nejdůležitějších setkání svých členů, kde se řeší problematika hospodaření, ale také personální záležitosti.

V ústecké Vinařské ulici vyroste parkovací dům

foto archiv

- Ústí nad Labem | Ústečtí radní schválili přesun 1 700,00 tis. Kč z investiční rezervy odboru investic a územního plánování – PD na projektovou dokumentaci pro Parkovací dům v ulici Vinařská. Informovala o tom mluvčí města Romana Macová.

Orloj na Staroměstské radnici skrýval tajemství

foto archiv

- Praha | Začátkem ledna se na deset měsíců zastavil orloj na Staroměstské radnici a jeho součásti postupně putovaly do restaurátorských ateliérů. Po podrobném zkoumání odborníci zjistili, že jedna ze soch apoštolů má jinou váhu, než ostatní. Byl to sv. Tomáš, a tak mu věnovali zvláštní pozornost, dokonce došlo i na rentgenové snímky. Uvnitř sochy pak nalezli kovové pouzdro se zajímavým vzkazem z minulosti.

Strana výpisu

9 ...