Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Hejtmanka přivítala první žáky střední policejní školy

foto archiv

- Sokolov | Budoucí policisté letos poprvé zasedli do lavic Integrované střední školy technické a ekonomické, která poskytla zázemí pro pracoviště Vyšší policejní školy a střední policejní školy Ministerstva vnitra v Praze. V Karlovarském kraji je přišla přivítat hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, náměstek hejtmanky Petr Kubis, krajský radní Jaroslav Bradáč, starosta města Jan Picka a další hosté.

Do programu RE:START se ještě více zapojí kraje

foto archiv

- Praha | V programu RE:START, který se snaží napomoci nejvíce postiženým krajům naší republiky, byly do dnešního dne spuštěny akce za více než jedenáct miliard korun. Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj tak mohou získat dotace například na regeneraci a podnikatelské využití brownfieldů, na vysokoškolské vzdělávání či na revitalizaci Krušných hor. Zhruba pět miliard korun bylo zatím uvolněno i na rozvoj dopravní infrastruktury.

Ministryně práce a sociálních věcí navštívila janovské sídliště či pietní akt v Litvínově

foto archiv

- Ústí nad Labem | Nově jmenovaná ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uskutečnila svou první pracovní cestu do Ústeckého kraje. Po celý den ji provázel 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.

Žalobu kvůli bydlení krajský soud odmítl

foto archiv

- Ústí nad Labem | Nezajištěním adekvátního bydlení pro skupinu sedmi občanů z České Lípy se mělo město Ústí nad Labem dopustit nezákonného zásahu. Krajský soud v Ústí nad Labem jejich žalobu odmítl.

Karlovarský kraj ruší vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů

foto archiv

- Karlovy Vary | Rozhodnutím hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové ze dne 27. srpna 2018 se ruší vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území regionu. Ke zrušení došlo na základě doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václava Klemáka.

Kraje se shodují se Svazem měst a obcí na zvýšení mezd ve státní správě

foto archiv

- Praha | Růst platů zaměstnanců ve veřejném sektoru je správný a rozhodně s ním souhlasí jak kraje, tak Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR). Shodně požadují, aby ke zvyšování platů došlo od 1. ledna 2019. Od nového roku totiž budou na nároky spojené s rostoucími platy připraveny krajské rozpočty i městské, případně obecní kasy. Stanovisko krajů i SMO ČR zaznělo v tomto týdnu na jednání s premiérem Andrejem Babišem za účasti ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové a zástupců Unie zaměstnavatelských svazů.

Hasiči likvidovali oheň v bytě

foto archiv

- Děčín | Tři hasičské jednotky vyjely dnes v sedm hodin ráno k požáru v ulici U Potoka v Děčíně – Dolním Oldřichově.

Magistrát přispěl na služebnu strážníků v Újezdu nad Lesy

foto archiv

- Praha | Novou okrskovou služebnu mají strážníci v Újezdu nad Lesy. Výstavbu budovy v Žarovické ulici na sídlišti Rohožník podpořil Magistrát hlavního města Prahy částkou 10 500 000 korun. Její součástí je také skautská klubovna.

19. narozeniny Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club

foto archiv

- Praha | Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club slaví v letošním roce 19. narozeniny. Pozvání do role hlavního hosta narozeninového klubového setkání přijal přední český hudební skladatel a klavírista Petr Malásek. V rámci příjemného rozhovoru nám prozradil mimo jiné to, jak se mu spolupracovalo a spolupracuje s výjimečnými dámami české hudební scény – Hanou Hegerovou, Martou Kubišovou a Lucií Bílou.

Praha poskytne Nadaci Naše dítě pět bytů

foto archiv

- Praha | V rámci projektu Dobrý start, který má usnadnit mladým lidem odcházejícím z dětských domovů vstup do dospělého života, hlavní město Praha poskytne Nadaci Naše dítě na základě smlouvy o nájmu pět bytů. Ta je bude dále pronajímat právě mladým lidem opouštějícím dětské domovy, kteří by jinak na nájemní bydlení jen těžko dosáhli.

Strana výpisu

9 ...