Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Katedrálu Notre Dame se podařilo zachránit, škody jdou ale do miliard! FOTO ZKÁZY UVNITŘ!

- Paříž I Požár pařížské katedrály Notre-Dame se hasičům nad ránem podařilo dostat pod kontrolu a částečně uhasit. Škody jdou ale i tak do miliard. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu. Včetně majitele luxusních značek Françoise-Henri Pinaulta, který nabídl až 100 milionů eur, tedy asi 2,6 miliardy korun.

TRAGÉDIE: V Paříži hoří slavná katedrála Notre Dame! Plameny jsou vidět kilometry daleko. FOTO UVNITŘ!

Škody půjdou do desítek milionů eur!

- Paříž I Tragédie pro Francii i pro samotnou metropoli Paříž. Od podvečerních hodin zde desítky hasičů bojují s obrovským požárem slavné katedrály Notre Dame! Plameny jsou vidět kilometry daleko.Část střechy i s ústřední špičatou věz plameny již téměř celou pohltily!

Nemocní lidé v ohrožení! Sestry vyhlásily stávkovou pohotovost

- PrahaI Desítky nemocných lidí v ČR, závislých na každodenní odborné pomoci, jsou v ohrožení. Na 700 zdravotních sester, které se o ně starají a jsou vesměs pod Charitou ČR, vyhlásily stávkovou pohotovost. Jednání s ministerstvem zdravotnictví přitom nic nepřinesla.

No konečně! Poslanci podpořili zavedení elektronických dálničních známek

- PrahaI Mají to už Rakušané, Slováci a my stále nic. Teď konečně svitla naděje, že dálniční známky budou i v elektronické podobě. Nebude to ale dříve, než v roce 2021. Novinka je součástí novely zákona o pozemních komunikacích, který zavádí elektronické dálniční kupony. Nyní návrh posoudí hospodářský výbor Sněmovny

Zimní čas za letní se přestane měnit! Ale ne letos a možná ne všude

- Brusel I Evropští poslanci dnes podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času. Nebude to ale ani letos ani příští rok. Na řadu tento krok má přijít v roce 2021, pokud to do té doby zase někdo nezmění. A nemusí to taky být všude.

TO JE ŠOK! Zemřel ‘krásný blázen’ zpěvák Daniel Nekonečný

- Praha I Tak tomu se říká šok! Jeden z nejexcentričtějších zpěváků českého showbyznysu Daniel Nekonečný je po smrti. Tahle zpráva dnes obletěla ČR. V jeho pražském domě jej našli bez známek života a lékař už jen konstatoval smrt.

Církevní faux pas: Špatně vypočítané Velikonoce mají být už tento víkend!

- Praha I Velikonoce jsou pro křesťany nejvýznamnějším církevním svátkem. Je ale pohyblivý, neboť vychází každý rok na jiné datum. Letos se ale stalo jedno faux pas. Církevní představitelé datum špatně vypočítali, a tak fakticky by velikonoční svátky měly být tento víkend a ne v dubnu, jak jsou podle kalendáře plánovány.

Lucie Vondráčková se musí se syny vrátit do česka, rozhodl soud!

- Montréal I Zpět do Česka se musejí vrátit synové zpěvačky Lucie Vondráčkové a jejího manžela hokejisty Tomáše Plekance. Rozhodl tak kanadský odvolací soud v návratovém řízení. Ustoupil však od toho, aby se nezletilí chlapci vraceli hned, mohou až po skončení školního roku.

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel Stanislav Zindulka

14. března 2019 - Praha I Ještě nedávno se loučil s divadlem a chtěl už hrát jen občas a těšil se na více klidu. Toho se už nedočkal. Herec Stanislav Zindulka dnes zemřel. Bylo mu 86 let. Několik týdnů jej prý trápila chřipka a ležel.

Zemřela romská pěvecká diva VĚRA BÍLÁ

- Plzeň I Měla mít sérii koncertů se zpěvákem Janem Bendigem, opět se těšila na pódia. Bohužel se toho již nedožila. Ve věku 64 let zemřela romská pěvecká diva Věra Bílá. Žila řadu let na ubytovně v Rokycanech.

Drážní inspekci došla s nepřetržitými nehodami na železnici trpělivost! Žádá dopravce o nápravu.

- Praha I To, co se v posledních týdnech děje na českých železnicích nemá obdoby. Není týdne, ba ani dne, aby se nestala nehoda, srážka vlaku či podobná záležitost. Drážní inspekci už došla trpělivost a poslala apel na vedení Českých drah i další dopravce.

Strana výpisu

5 ...