Politika - Český Metropol

Politika

Šéf Senátu Sobotka prosí senátory, aby podpořili novelu ústavy

Ikona

11. září 2009 - PRRAHA | Předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) upozornil, že návrh na ústavní změnu je nezbytné vzhledem k současné neakceschopnosti sněmovny přijmout. Poprosil proto senátory, aby doporučení ústavně-právního výboru návrh přijmout respektovali a zařídili se podle něj.

"Nyní máme na stole kompromis, který nemá vadu ve vztahu k ústavě a právnímu systému," řekl Sobotka.

Nadpoloviční většina Čechů viní za ústavní krizi politické špičky

Ikona

11. září 2009 - PRAHA | Nadpoloviční většina Čechů viní za nastalou situaci okolo Ústavního soudu a jeho rozhodnutí, který vyhověl stížnosti poslance Miloše Melčáka (nez.), vrcholné politické špičky. O odpovědnosti politických špiček za ústavní krizi nemá pochyb 67 procent dotázaných, podle čtvrtečního průzkumu Sanep.

Melčák uspěl u Ústavního soudu

Ikona

10. září 2009 - BRNO | Ústavní soud dnes, 10. září 2009, přijal a bezprostředně poté též veřejně vyhlásil nález, jímž zrušil ústavní zákon č. 195/2009 Sb., o zkrácení pátého volebního období Poslanecké sněmovny, a rozhodnutí prezidenta republiky č. 207/2009 Sb., o vyhlášení voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Sobotka: Věřím, že rozhodnutí Ústavního soudu nebude politické

Ikona

10. září 2009 - BRNO | Předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) před zahájením veřejného jednání Ústavního soudu o osudu stížnosti poslance Miloše Melčáka na zkrácení funkčního období Poslanecké sněmovny uvedl, že věří v nepolitické rozhodnutí ústavních soudců. Netroufá si ale odhadnout, zda verdikt padne již ve čtvrtek.

Dalajláma v Bratislavě převzal cenu a omlouval slovenskou vládu

Ikona

9. září 2009 - BRATISLAVA | Tibetský duchovní vůdce dalajláma ve středu během své návštěvy Slovenska dostal cenu Jána Langoše za boj za lidská práva a demokracii ve světě. Informuje o tom server Pravda.sk. "Dostat cenu Jána Langoše, který nenásilným způsobem bojoval za demokracii, pro mě znamená velmi mnoho," prohlásil dalajláma.

Sněmovna odsouhlasila změnu svého jednacího řádu

Ikona

9. září 2009 - PRAHA | Zákonodárci ve středu schválili změnu jednacího řádu sněmovny, kde se mění doba na projednávání zákona o státním rozpočtu ve výborech sněmovny z 30 na pět dní. Zákon předložil sněmovně Bohuslav Sobotka (ČSSD), protože se obává, že Česko bude příští rok hospodařit s rozpočtovým provizoriem.

Sněmovna schválila protikrizový balíček ČSSD

Ikona

9. září 2009 - PRAHA | Poslanecká sněmovna schválila sociálnědemokratický balíček protikrizových opatření, který obsahoval mimo jiné šrotovné a prodloužení podpory v nezaměstnosti. Pro hlasovalo 101 poslanců, proti byli 4. První hlasování zpochybnil poslanec za ČSSD Milan Urban. Podle jeho slov nefungovalo hlasovací zařízení.

Prezident kritizoval poslance za přijetí šrotovného

Ikona

9. září 2009 - POLIČKA | Prezident Václav Klaus považuje zavedení šrotovného za chybný krok. Na setkání v Poličce na Pardubicku neskrýval zklamání nad rozhodnutím poslanců, do budoucna nevyloučil ani diskusi o změně v pravomocích Ústavního soudu. "Že jsem byl přehlasován, považuji za chybný krok. Šrotovné považuji za krátkodobé nadechnutí, které pouze zvýší zadlužení států.

Údajně se připravuje kauza Toskánsko 2, řekl Topolánek

Ikona

8. září 2009 - PRAHA | Předseda ODS Mirek Topolánek v úterý novinářům řekl, že se prý proti němu připravuje kauza Toskánsko 2, kdy prý budou snahy kompromitovat a jsou připraveny falzifikáty. Topolánek je prý připraven a od politické kampaně se odradit nenechá. "Připravuje se kauza Toskánsko 2, ohledně mého vlastnictví," uvedl Mirek Topolánek.

VOLBY 2009 - Strany mají vylosovaná čísla, ODS získala 16, ČSSD 10

Ikona

7. září 2009 - PRAHA | V pondělí Státní volební komise vylosovala čísla, po kterými půjdou strany do sněmovních voleb v říjnu, pokud je nezruší Ústavní soud. TOP 09 los přisoudil 6, lidovcům osmičku a komunistům číslo 22. Strana zelených, v současnosti poslední parlamentní strana, půjde do voleb s číslem 9.

VOLBY 2009: Zástupci stran expertního týmu odborníků se nedohodli na termínu voleb

Ikona

6. září 2009 - PRAHA | Zástupci expertního týmu, složeného z odborníků jednotlivých politických stra,n se nedohodli na termínu předčasných voleb, uvedl server Idnes.cz. Šéf sociálních demokratů Jiří Paroubek však na termínu voleb v říjnu trvá. Ostatní strany však vítají spíše čistou ústavní volbu, která předpokládá termín voleb až v listopadu.

Strana výpisu

... 759 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.8%

 

Ne

41.6%

 

Zlepšuje se to

23.6%