Politika - Český Metropol

Politika

Češi budou muset déle platit důchodové pojištění, jinak nedosáhnou na penzi

Ikona

28. července 2009 - PRAHA | Podmínky pobírání důchodů se v Česku zpřísňují. Podle statistik zveřejněných v úterý Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) se musí občané České republiky připravit na zvyšující se počet roků, kdy budou muset platit důchodové pojištění, aby měli na penzi nárok.

Janota: Schodek rozpočtu ČR v roce 2010 překročí 200 miliard korun

Ikona

28. července 2009 - PRAHA | Deficit českého státního rozpočtu v roce 2010 překročí 200 miliard korun. Ministr financí České republiky Eduard Janota to prohlásil pro úterní vydání Hospodářských novin (HN). Česká republika se bude muset kvůli krizi zadlužit více, než kdo tušil.

Skončil soud se Su Ťij, rozsudek padne v pátek

Ikona

28. července 2009 - RANGÚN | Obhajoba vůdkyně barmské opozice Su Ťij v úterý přednesla svoje poslední argumenty. Rozsudek by měl být vynesen již v pátek, informuje televize CNN. Právníci Su Ťij reagovali na závěrečnou řeč obžaloby, kterou si vyslechli u pondělního slyšení u soudu

Česko už dobrovolně opustilo 1814 nezaměstnaných cizinců

Ikona

27. července 2009 - PRAHA | Již 1814 cizinců z nečlenských zemí EU, kteří v České republice přišli o práci v důsledku ekonomické krize, se mezi 16. únorem a 24. červencem zapojilo do programu dobrovolných návratů a odletělo domů. Novinářům to v pondělí řekl náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar.

Novela vodního zákona ochrání více životní prostředí

Ikona

27. července 2009 - PRAHA |- Roční úsporu 240 milionů korun by měla přinést díky omezení administrativy novela vodního zákona, kterou v pondělí schválila Vláda ČR. Informoval o tom mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček. ¨Jedním z důležitých prvků novely je přitom podle mluvčího nová definice takzvaného přirozeného koryta vodních toků.

Americký senát schválil desítky milionů dolarů pro íránskou opozici

Ikona

25. července 2009 - WASHINGTON | Senát Spojených států amerických schválil pomoc ve výši desítek dolarů určenou íránské opozici. Ta by měla peníze použít k obcházení omezení týkajících se médií vydaných íránskou vládou, informuje v sobotu francouzský deník Le Figaro.

Papežova ochrana důkladnější než Obamova

Ikona

25. července 2009 - PRAHA | Třídenní návštěvu papeže Benedikta XVI. České republiky v září budou provázet přísnější bezpečnostní opatření než při návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy. Informuje o tom sobotní vydání deníku Právo. "Očekává se mnohem více lidí na veřejných prostranstvích, proto budou opatření větší než při návštěvě prezidenta Obamy," prohlásil Lubomír Kvíčala, šéf policejní ochranné služby.

Klaus ve svém projevu na Karlově universitě apeloval na důležitost svobody

Ikona

24. července 2009 - PRAHA | Prezident Václav Klaus ve svém projevu v Karolinu, kterým v pátek zakončil letní kurz v rámci Amerického institutu o politických a ekonomických systémech, apeloval na důležitost svobody, kterou označil za nyní ohroženou. Klaus mluvil také o dopadech komunismu a evropské integritě.

TOP 09 zveřejnila seznam dárců, nejštědřejší sponzor věnoval 11 milionů korun

Ikona

24. července 2009 - PRAHA | Strana TOP 09 zveřejnila v pátek na svých webových stránkách seznam svých 76 dárců. Celková částka činí zhruba 14, 7 milionů korun, nejvíce, tedy 11 miliony korunami, přispěl veterinář Dušan Novotný z Brna, uvedl na webu zakladatel strany Miloslav Kalousek.

Senátoři nechali projít prvním čtením navýšení bodového systému z 12 na 18 bodů

Ikona

24. července 2009 - PRAHA | Senátoři nechali v pátek projít prvním čtením návrh na navýšení bodového systému z 12 na 18 bodů, nyní návrh posoudí senátní výbory. Pokud projde i druhým čtením, horní komora jej předloží Poslanecké sněmovně. Hlasování se zdržela senátorka Alena Gajdůšková (ČSSD). "Hlasování jsem se zdržela, protože návrh je bez struktury bodového systému.

Senátoři ODS: Navýšení bodů pomůže běžným řidičům

Ikona

23. července 2009 - PRAHA | Senátoři ODS navrhli zvýšit počet trestných bodů z 12 na 18, ochránilo by to běžné řidiče a zrušilo bodové sankce za drobné prohřešky. Navrhují také zavést možnost tolerance alkoholu v krvi do 0,3 promile, ve čtvrtek to potvrdili senátoři Jaroslav Kubera a Přemysl Sobotka (oba ODS).

Strana výpisu

... 763

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.6%

 

Ne

41.8%

 

Zlepšuje se to

23.6%