Politika - Český Metropol

Politika

Ministerstvo pro místní rozvoj připravuje databázi nájemného

Ikona

8. července 2009 - PRAHA | Ministerstvo pro místní rozvoj připravuje speciální databázi plateb obvyklého nájemného. Ta by se měla stát pomůckou pro soudy a soudní znalce v případě, že se nájemce s majitelem nedohodnou na výši nájemného.

Bývalý hejtman Libereckého kraje Skokan opustil ODS a zvažuje Věci veřejné

Ikona

7. července 2009 - ČESKÁ LÍPA | O novou politickou stranu Věci veřejné se začal zajímat bývalý hejtman Libereckého kraje Petr Skokan. Uvedl, že v ODS pracoval 17 let, ale kvůli odlišným názorům, neúspěchu v podzimních senátních volbách a kvůli dalším problémům v ODS z této strany v úterý vystoupil.

Kohout se stále snaží rozmluvit Kanaďanům zavedení víz

Ikona

7. července 2009 - PRAHA | Ministr zahraničních věcí Jan Kohout i nadále komunikuje s představiteli Kanady a snaží se zvrátit zavedení víz pro české občany. Avizované rozhodnutí Kanady totiž zatím není definitivní, sdělil tiskový mluvčí ministerstva Milan Řepka.

VOLBY 2009 - Vondra: Zelení jsou mrtví, lidovci umírají a TOP 09 se dospělosti zřejmě nedožije

Ikona

30. června 2009 - PRAHA |Senátor a bývalý místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra v rozhovoru hodnotil situaci malých politických stran na české domácí scéně. Strana zelených podle něj zatím dohrála, KDU-ČSL se stejnému výsledku rychle blíží a TOP 09 bude mít ještě značné potíže.

Liga lidských práv: Stát málo informuje o možnosti odškodnění za průtahy u soudů

Ikona

30. června 2009 - PRAHA | Česká republika své občany dostatečně neinformuje o možnosti odškodnění za průtahy soudních jednání. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracovala nezisková organizace Liga lidských práv a která byla zveřejněna v úterý.

První náměstek ministra zemědělství Ivo Hlaváč rezignoval

Ikona

29. června 2009 - PRAHA | Především proto, že se nadále nehodlá podílet na politice současného vedení ministerstva zemědělství pod Jakubem Šebestou, podal v pondělí první náměstek bývalého i současného ministra Ivo Hlaváč rezignaci na svou funkci. Hlaváč to uvedl v rozhovoru pro Mediafax.

Novým předsedou strany Věci veřejné se stal Radek John

Ikona

27. června 2009 - PRAHA | Novým předsedou strany Věci veřejné (VV) se stal podle očekávání publicista Radek John. Bude kandidovat do Poslanecké sněmovny, řekl John v sobotu. Johna zvolilo do čela strany 69 procent členů a registrovaných příznivců. Ve funkci nahradil Jaroslava Škárku, který byl zvolen výkonným místopředsedou strany.

Lidé byli znechuceni z politiky, proto nepřišli k eurovolbám

Ikona

25. června 2009 - PRAHA | Průzkum agentury STEM ve čtvrtek ukázal, že motivem neúčasti většiny lidí, kteří nešli k eurovolbám, bylo znechucení z politiky. Bezmála polovina (42 procent) lidí se přitom rozhodla nevolit až během posledního týdne. "Zatímco pro svou účast u evropských voleb se většina voličů rozhodla už alespoň měsíc před volbami a jen necelá třetina v posledním týdnu, nevoliči se častěji rozhodovali až v posledních dnech před volbami," uvedla agentura STEM.

VOLBY 2009 - Liberálové.cz vyzývají stranu Věci veřejné, aby zveřejnila mecenáše kampaně

Ikona

22. června 2009 - PRAHA | Předvolební kampaň strany Věci veřejné je pětkrát dražší než uvádějí zástupci strany, tvrdí Milan Hamerský, předseda strany Liberálové.cz. V pondělí proto vyzval stranu Věci veřejné, aby zveřejnila jména těch, kteří jim platí předvolební kampaň.

STEM: Nejvíce klesla popularita Paroubkovi, vede stále Sobotka

Ikona

22. června 2009 - PRAHA | Od posledního výzkumu popularity českých politiků klesla nejvíce oblíbenost lídra ČSSD Jiřího Paroubka, v první pětici oblíbených je nově i lídr nově vzniklé TOP 09 Miroslav Kalousek. V pondělí o tom informovala Monika Zacharová ze společnosti STEM. Popularita Jiřího Paroubka klesla od března 2009 o celých deset procent, nyní se těší důvěře 37 procent dotázaných.

Senátoři schválili šrotovné

Ikona

17. června 2009 - PRAHA | Senát ve středu večer schválil balíček ekonomických opatření, včetně šrotovného, které navrhla ČSSD. Lidé, kteří dají svůj starý vůz sešrotovat, získají od státu příspěvek 30 tisíc korun na nákup nového auta. Jeho cena nesmí přesáhnout půl milionu korun. Podle dřívějších informací by šrotovné mělo být zavedeno na přelomu roku.

Strana výpisu

... 765

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.6%

 

Ne

41.8%

 

Zlepšuje se to

23.6%