Politika - Český Metropol

Politika

Herečka Brožová je jedničkou na kandidátce ČSSD za Teplice, hokejista Šlégr dvojkou

Ikona

9. června 2009 - TEPLICE | Teplická okresní ČSSD zvolila v úterý večer herečku Kateřinu Brožovou jedničkou na kandidátce do poslanecké sněmovny, hokejista Jiří Šlégr je dvojkou. Informoval o tom Petr Benda, šéf krajské ústecké ČSSD. Kandidatura Brožové vyvolala na Ústecku v ČSSD velké pnutí.

EUROVOLBY - FOCUS: Evropská unie otáčí doprava

Ikona

8. června 2009 - PRAHA | Volby do Evropského parlamentu poznamenala rekordně nízká účast voličů. Ti, kteří k volebním urnám v době hospodářské krize dorazili, dali své hlasy většinou stranám pravého středu. Toto jsou základní výsledky voleb:

Nezaměstnanost se v květnu udržela na 7,9 procenta

Ikona

8. června 2009 - PRAHA | Květnová nezaměstnanost stagnovala na úrovni 7,9 procenta, v evidenci úřadů práce meziměsíčně přibylo jen 835 uchazečů; na jedno pracovní místo v současnosti připadá 9,5 uchazeče. V pondělí o tom informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí. "Zpomalení nárůstu nezaměstnanosti v minulém a zejména v tomto měsíci ovlivnilo mírné oživení v sezónně orientovaných odvětvích (stavebnictví, lesnictví atd.).

Dalajlama se stal čestným občanem Paříže

Ikona

7. června 2009 - PAŘÍŽ | Tibetský duchovní vůdce dalajlama se v neděli stal čestným občanem francouzského hlavního města Paříže. Informuje o tom server France 24. Převzetí čestného občanství na pařížské radnici z rukou starosty Bertranda Delanoëa využil nositel Nobelovy ceny míru k ostré kritice Číny.

Vláda Jana Fischera získala důvěru Poslanecké sněmovny

Ikona

7. června 2009 - PRAHA | Překlenovací kabinet Jana Fischera získal v neděli důvěru členů dolní parlamentní komory. Pro vyslovení důvěry hlasovali poslanci ODS, ČSSD, Strany zelených a někteří poslanci KDU-ČSL, kteří ohlásili odchod ze strany, zbytek lidovců a poslanci KSČM se zdrželi.

Šéf NKÚ opouští luxusní byt na Vinohradech

Ikona

7. června 2009 - PRAHA | Šéf Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) František Dohnal se po vlně kritiky rozhodl opustit luxusní byt na pražských Vinohradech, kde žije se svou rodinou. V neděli to uvedl server IDnes.cz. Měsíční nájem 76 tisíc za Dohnala platí stát. Šéfa NKÚ k tomuto kroku přinutil nátlak veřejnosti a médií.

EUROVOLBY - V Česku skončily volby do Evropského parlamentu

Ikona

6. června 2009 - PRAHA | Volby do Evropského parlamentu v Česku skončily v sobotu úderem 14.00. Urny s hlasovacími lístky se zapečetí a sčítání výsledků začne až v neděli po 22.00, kdy volby skončí v poslední zemi Evropské unie.

Putin: Evropa může být od konce června bez ruského plynu

Ikona

4. června 2009 - HELSINKY / MOSKVA | Ruský premiér Vladimir Putin řekl, že ruský Gazprom může již na konci června zastavit dodávky plynu zemím Evropské unie. Informovala o tom ve středu agentura Reuters. Pokud Ukrajina nezaplatí za plyn, který ukládá do svých plynových zásobníků, může to vést k omezení tranzitu plynu do Evropy, prohlásil ruský premiér Vladimir Putin.

EU 2009: Berlusconi prý podpořil Fischera jako předsedu Evropské rady

Ikona

1. června 2009 - PRAHA | Italský premiér Silvio Berlusconi prý plně podpořil Jana Fischera jako předsedu Evropské rady. Premiér Fischer v pondělí s italským předsedou vlády hovořil telefonicky o přípravě červnové rady, která se uskuteční v Bruselu, sdělil vládní web www.vlada.cz.

Česko není členem Evropské unie, tvrdí sudetští Němci

Ikona

31. května 2009 - AUGSBURG | Česká republika není po pěti letech, které uplynuly od jejího přistoupení do Evropské unie, jejím členem, prohlásil v neděli předseda Sudetoněmeckého landsmanšaftu Franz Panny. V projevu, který zahájil v bavorském Augsburgu druhý den 60. sněmu Sudetoněmeckého landsmanšaftu, kromě toho ostře kritizoval postoj prezidenta Václava Klause vůči sudetským Němcům.

Petra Paroubková podá žalobu na Mareše kvůli karikatuře až u Evropského soudu pro lidská práva

Ikona

29. května 2009 - PRAHA | Předseda ČSSD Jiří Paroubek uvedl, že jeho manželka Petra je zcela pobouřena karikaturou výtvarníka Štěpána Mareše. Pokud Paroubková s žalobou neuspěje u českých soudů, obrátí se na Evropský soud pro lidská práva, uvedl Paroubek v pátek.

Strana výpisu

... 765

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

34.3%

 

Zlepšuje se to

28.6%