Politika - Český Metropol

Politika

DOKUMENT: Společné prohlášení ústavních činitelů k situaci po usnesení Ústavního soudu

Ikona

3. září 2009 - PRAHA | Společné prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů České republiky ze dne 3. září 2009 k situaci po usnesení Ústavního soudu, které zpochybňuje možnost konání předčasných parlamentních voleb 9. a 10. října 2009. Na svých stránkách je ve čtvrtek zveřejnil prezident Václav Klaus.

Pecina: Pokud se posune termín voleb, vznikne státu škoda 100 milionů

Ikona

3. září 2009 - PRAHA | Premiér Jan Fischer ve čtvrtek kabinet informoval o nejnovějším vývoji vztahující se k ústavní krizi, o výsledcích expertní skupiny a o jednání s prezidentem Václavem Klausem. Ministr vnitra Martin Pecina sdělil, že pokud se volby posunou, vznikne státu škoda 100 milionů korun.

Klaus: Předčasné volby jsou veřejným zájmem, mají se konat v říjnu

Ikona

3. září 2009 - PRAHA | Prezident Václav Klaus, premiér Jan Fischer a předsedové sněmovny a Senátu se ve čtvrtek shodli na tom, že předčasné říjnové volby jsou veřejným zájmem a věří, že Ústavní soud přihlédne k zájmům země a říjnový a nezruší říjnový termín voleb.

Bublan: Do řad policie se musí vrátit zkušená střední generace

Ikona

30. srpna 2009 - PRAHA | Stínový ministr vnitra za ČSSD a lídr kandidátky na Vysočině František Bublan je přesvědčen, že policie potřebuje zejména stabilizovat. Bublan chce, aby se do řad policie vrátili zkušení policisté, současná policie je totiž kvůli odchodu výkonné střední generace nazývána kinderpolicií.

Tisíce Američanů vzdaly poctu senátoru Kennedymu

Ikona

29. srpna 2009 - BOSTON | Na 50 tisíc Američanů přišlo v pátek do budovy knihovny prezidenta Johna F. Kennedyho v Bostonu, aby tam vzdaly poctu zemřelému senátoru Edwardu Kennedymu. Nad jeho rakví se potom večer na vzpomínkové slavnosti jen pro zvané hosty sešli i demokratičtí a republikánští politici, informuje v sobotu server BBC, agentura Reuters a televize CNN.

Hlídá státu miliardy, sám podváděl s daněmi

Ikona

28. srpna 2009 - PRAHA | Vysoce postavený úředník ministerstva financí, který má v popisu práce zachraňovat státu miliardy, sám podváděl stát na daních. A připravil ho tak o miliony korun, píše v pátečním vydání deník MF DNES. Jak zjistil list, ředitel mezinárodněprávního odboru Radek Šnábl byl letos v dubnu pravomocně odsouzen za daňový podvod. Dostal dvouletý podmíněný trest a vysokou pokutu.

Paroubková kvůli článku v Reflexu skončila v nemocnici

Ikona

27. srpna 2009 - PRAHA | Článek a fotky v posledním čísle časopisu Reflex rozrušil Petru Paroubkovou, manželku šéfa ČSSD Jiřího Paroubka tak, že raději zvolila preventivní pobyt v nemocnici, aby neohrozila zdraví očekávaného dítěte. Oznámila to ve čtvrtek v tiskovém prohlášení.

V Kramářově vile se na státním rozpočtu nedohodli

Ikona

27. srpna 2009 - PRAHA | Bezvýsledně skončilo čtvrteční jednání v Kramářově vile, kde se sešli předseda vlády Jan Fischer, ministr financí Eduard Janota a předsedové nejsilnějších politických strana Mirek Topolánek (ODS) a Jiří Paroubek (ČSSD). Po setkání to uvedl ministr financí Janota.

Útočník na Topolánka dělal na pohřbu Kočky člena ochranky

Ikona

26. srpna 2009 - PRAHA | Jeden z útočníků, který v pátek 21. srpna na koupališti v Hustopečích napadl předsedu ODS Mirka Topolánka, pracoval jako člen ochranky na loňském pohřbu Václava Kočky mladšího. Informaci přinesl ve středu server Novinky.cz. Pohřeb Kočky mladšího, kterého loni zastřelil Ďuričko v pražské restauraci Monarch, se konal v říjnu loňského roku.

Stát řeší, kdo obsadil plynovod z Německa

Ikona

26. srpna 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Energetický regulační úřad (ERU) řeší kuriózní problém, který může ohrozit fungování tuzemského trhu s plynem: někdo v Německu vykoupil od ledna do října příštího roku celou volnou kapacitu plynovodu na německé straně ve směru do Česka. Informuje o tom středeční Mladá fronta Dnes.

Amnesty International žádá Kanadu o zrušení víz pro Česko a Mexiko

Ikona

25. srpna 2009 - PRAHA (MEDIAFAX) - Pobočky Amnesty International (AI) z Kanady, České republiky a Mexika vyzvaly dopisem kanadské úřady, aby zvrátily rozhodnutí o uvalení vízové povinnosti na obyvatele ČR a Mexika. Mediafax o tom v úterý informovala Lenka Pitronova z AI.

Strana výpisu

... 760 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.7%

 

Ne

41.7%

 

Zlepšuje se to

23.7%