Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Lidé mohou poznat nový vlak Desiro

Ikona

25. září 2008 - Plzeň | Ministerstvo dopravy České republiky a Bavorské státní ministerstvo hospodářství, infrastruktury, dopravy a technologie ve spolupráci s Vogtlandbahn a EgroNet – dopravní svaz uskuteční prezentační jízdu EGRONET vozidlem DESIRO 642.6 fy Vogtlandbahn ve dnech 1.-2.10.2008.

Ameriky si podmanily Luštěnice

Ikona

23. září 2008 - Praha | Do obce Luštěnice se sjely vozy Made in USA. K vidění byly takové bonbonky jako Cadillac Sixty Speciál 1954, Chevrolet Corvette C3 či Ford Mustang.

V zooparku mohou vyrábět povříslo

Ikona

21. září 2008 - Chomutov | V minulých dnech se sbírka starých zemědělských strojů v Podkrušnohorském zooparku rozšířila o stroj na výrobu povřísla, který zooparku věnovali manželé Horovi z Háje u Ostrova.

Leoš Šimánek procestoval Havaj

Ikona

18. září 2008 - Leoš Šimánek na svých cestách již několikrát navštívil Havaj. Tentokráte si však pro toto souostroví udělal hodně času. S manželkou, synem a dcerou důkladně procestovali všech šest hlavních ostrovů, a to nejen v létě, ale také v zimě.
S ruksaky na zádech se vydali i do málo známých končin, do míst, kam se běžný turista, trávící na Havaji jen pár týdnů dovolené, těžko dostane.

Země sv. Patrika má co nabídnout

Ikona

16. září 2008 - Praha | Irsko není jenom země druidů, zelených kopců a černého piva Guiness, jak je zhusta prezentováno v průvodcích. Přesvědčil jsem se o tom během týdenního pobytu, který zároveň odhalil dvě podstatné věci: Dublin není Řím. Na jeho pamětihodnosti vám stačí dva dny. A pokud chcete vidět Irsko v celé své kráse, musíte se vydat za hranice Baile Átha Cliath (irský název pro Dublin).

V Podkrušnohorském zooparku v Chomutově křtili vodního buvola

Ikona

15. září 2008 - Chomutov | Pokřtít mládě přišly děti z chomutovského Dětského domova, které také vybraly malému buvolovi jméno.

Vodní elektrárny si prohlédlo více než pět set návštěvníků

Ikona

15. září 2008 - Severní Čechy | V rámci Dnů evropského dědictví byly o víkendu na severu Čech zpřístupněna veřejnosti i dvě vodní díla Skupiny ČEZ. Zájemci si tak mohli prohlédnout vodní elektrárnu Střekov v Ústí nad Labem a malou vodní elektrárnu Želina u Kadaně. Obě si během soboty a neděle prohlédlo více než 500 návštěvníků. Více jich přišlo do střekovské vodní elektrárny.

Pelikáni se budou stěhovat, obnoví se jim rybníček

Ikona

8. září 2008 - Chomutov | Podkrušnohorský zoopark v Chomutově připravuje revitalizaci Kamenného rybníka. Rybník s dvěma ostrůvky je již po dvě generace velmi oblíbeným místem, kde mohou děti s rodiči krmit jak ryby tak vodní ptactvo. Po čtvrt století se letos na podzim rybník vypustí a dočká úprav. Revitalizace spočívá v odbahnění rybníku, opravě břehů a ve výsadbě nových vhodných porostů ke zpevnění břehů. Projekt bude financován z Operačního programu Životního prostředí. Během září proběhne v zooparku výběrové řízení na firmu, která bude revitalizaci realizovat. Samotné práce by potom měly začít po vypuštění rybníku a to v měsíci říjnu. Revitalizace bude dokončena v březnu roku 2009.

Děti v zoo malovaly obličeje

Doprovodný obrázek

6. září 2008 - Děčín | Malování na obličej, žabí soutěže, hudební vystoupení, skládání hlavolamů i křtiny zvířat. Tak přesně tyto aktivity přilákaly v sobotu 6. září do děčínské zoo více než pět stovek lidí. Konala se tu totiž akce s názvem Loučení s prázdninami aneb Žáby, kam se podíváš! Ten, kdo v tento den přišel do zoo s vlastnoručně vyrobeným mávátkem na motiv žáby, dostal slevu na vstupném ve výši 50%. A sešlo se jich opravdu hodně. "Na závěr akce jsme s nimi společně zamávali prázdninám, které právě skončily," uvedla vedoucí Centra návštěvnických služeb Ing. Dagmar Floriánová. Křtěným zvířetem se protentokrát stal papoušek kakadu žlutolící sumbský, kterého si děti mohly i pohladit, je totiž už od malička zvyklý na člověka. Dostal jméno Charlie a děti mu do života popřály mnoho dobrého.

Foto: A. Houšková

Vicehejtman Radek Vonka na dovolené rybařil

Ikona

22. srpna 2008 - Ústecký kraj, Slovinsko | Na dovolené ve Slovinsku se věnoval svému koníčku – rybaření, vicehejtman Ústeckého kraje Radek Vonka.
Pochlubil se například sedmačtyřiceticentimetrovým pstruhem potočním, kterého ulovil v řece Sáva Bohinka na umělou mušku - nymfu.
“Je to můj letošní největší úlovek pstruha a jsem za něj rád, protože jsem byl na rybách za celý rok jen asi šestkrát. Na víc nezbývá v tomto volebním roce čas,” řekl Radek Vonka.

Děčínká zoo přivítala šedesátitisícího návštěvníka

Ikona

21. srpna 2008 - Zoo Děčín přivítala 60 000. návštěvníka. Stali se jimi manželé Jana a Petr Čerňákovi z Frýdku-Místku. V okolí Děčína byli na týdenní dovolené, která jim již o víkendu končila. Děčínskou zoo navštívili poprvé. Po přivítání a předání drobného dárku se jich ujal chovatel Jiří Chadima, který je provedl zákulisím zoo - pro návštěvníky jinak nedostupným. V.I.P. prohlídka zoo byla pro manžele Čerňákovi nečekanou, zato velmi příjemnou tečkou pobytu v našem kraji.

Strana výpisu

... 592 ...