Středočeský - Český Metropol

Středočeský

Dílo připomínající svatou Ludmilu v centru Mělníka zatím nevznikne

Zdroj: Wikipedia

17. dubna 2022 - Dílo připomínající svatou Ludmilu v centru Mělníka zatím nevznikne. Původně mělo být vytvořeno k loňskému výročí 1100 let od smrti světice. Město se zatím nedohodlo s církví, na jejímž pozemku by socha měla stát. Řešení bude zřejmě hledat zastupitelstvo, které vzejde z podzimních komunálních voleb, řekl ČTK starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město).

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram dnes otevře Česká filharmonie

Zdroj: Wikipedia

12. dubna 2022 - Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram dnes otevře v Divadle A. Dvořáka Česká filharmonie, která do Příbrami zavítá po 46 letech. Do 7. června se v rámci 53. ročníku uskuteční 15 koncertů klasické hudby včetně Benefičního koncertu pro vilu Rusalku, spojeného s mimořádným otevřením vily ve Vysoké u Příbrami pro veřejnost.

Mladoboleslavské divadlo uvede premiéru komorní hry, ve které se zejména tančí

Zdroj: Wikipedia

6. dubna 2022 - Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvede druhou letošní premiéru. Komorní hra amerického dramatika Richarda Alfieriho Šest tanečních hodin v šesti týdnech v režii Petra Mikesky bude letos prvním představením na malé scéně divadla. Premiérová představení jsou plánována na pátek a sobotu, informovala ČTK Denisa Kábrtová z divadla.

Obyvatelům Kladna opět slouží sdílená kola, k dispozici jich je 120

Zdroj: Wikipedia

4. dubna 2022 - Lidé v Kladně mohou ode dneška opět využívat sdílená kola, k dispozici jich je 120, o 20 více než minulý rok. Jsou na elektrický pohon, k zapůjčení je třeba mobilní aplikace. Kola si lze zapůjčit na víc než padesáti stanicích či ve vymezených zónách rozmístěných po celém městě. Elektrokola zvolilo vedení města kvůli členitému terénu a využitelnosti například i pro seniory, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Kladna Vít Heral.

Zoo Chleby na Nymbursku chce letos postavit dva nové pavilony

Zdroj: Wikipedia

2. dubna 2022 - V zoologické zahradě v Chlebech na Nymbursku mají letos v plánu začít se stavbou pavilonu zeber a prasat savanových. Do zázemí přibyde velká trampolína a další občerstvení. Návštěvnost chlebské zahrady byla loni doposud nejvyšší od jejího otevření v roce 1997. I přes covidová omezení sem zavítalo zhruba 100.000 návštěvníků. Ukrajinské děti, které s rodinami uprchly před válečným konfliktem ve své zemi, mají vstupné zdarma. ČTK to řekl ředitel zahrady René Franěk.

Policie prověřuje smrt dvou mužů v Neprobylicích jako vraždu a sebevraždu

Ilustrační foto

1. dubna 2022 - Kriminalisté prověřují úmrtí dvou mužů, kteří byli ve čtvrtek nalezeni zastřelení v bytě v budově Euroinstitutu v Neprobylicích na Kladensku, jako vraždu a následnou sebevraždu. Mužům bylo 59 a 75 let, střelcem by měl být starší z nich, informovala dnes ČTK mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

V Čelákovicích staví novou budovu domu dětí a mládeže, otevře se v září

22. března 2022 - V Čelákovicích v Kollárově ulici staví od ledna novou budovu Městského domu dětí a mládeže. Měla by být dokončena v červnu a otevře se 10. září u příležitosti Festivalu sportu a volnočasových aktivit. Stavbu za 25 milionů korun hradí město ze svého rozpočtu, využívá zejména peníze, které získalo z prodeje bytů v Milovicích. ČTK to sdělil starosta Josef Pátek (ODS).

V Mělníku má vzniknout nový útulek, pozemek zajistí město, stavbu soukromník

21. března 2022 - V Mělníku má vzniknout nový útulek pro psy, pozemek a projekt pomůže zajistit město, stavbu soukromník, současný provozovatel městského útulku. Vybraný je pozemek v lokalitě Na Ráji poblíž kynologického cvičiště, řekl ČTK starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město).

Policie ve středních Čechách pátrá po 67letém muži trpícím demencí

18. března 2022 - Policisté pátrají po sedmašedesátiletém muži, který ve čtvrtek večer odešel z Alzheimer centra v Černošicích u Prahy a od té doby je nezvěstný. Muž trpí demencí, proto může být zmatený a dezorientovaný, uvedla dnes na webu policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Muzeum Svět Škodovek vystavuje přes 60 exponátů, má i unikáty

Zdroj: Wikipedia

13. března 2022 - Muzeum Svět Škodovek, které se nachází mezi Čerčany a Poříčím nad Sázavou na Benešovsku, vystavuje přes 60 exponátů vozů Škoda. Je mezi nimi i řada unikátů. Muzeum za sebou má polovinu první sezony, kdy ho navštívilo přes 20.000 návštěvníků. Zájemcům se znovu otevře 2. dubna, řekla ČTK ředitelka muzea Blanka Kunčarová.

Dusíkovo divadlo v Čáslavi se po rekonstrukci sálu opět otevřelo veřejnosti

Zdroj: Wikipedia

12. března 2022 - Dusíkovo divadlo v Čáslavi na Kutnohorsku se po rozsáhlé rekonstrukci historického sálu opět otevřelo veřejnosti. Vernisáží Má vlast malíře Jakuba Špaňhela začaly včera v podvečer oslavy znovuotevření divadla, připraven je také slavnostní koncert. Série akcí pokračuje do 22. března, na programu jsou představení souboru Cirk La Putyka nebo romantická komedie Na Zlatém jezeře v podání Simony Stašové a Ladislava Freje. Plánováno je i setkání s architekty a restaurátory, kteří se na rekonstrukci podíleli, řekla ČTK ředitelka divadla Lada Bartošová.

Strana výpisu

1 ...