Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Stánky s občerstvením u jezera Milada podle Ústí nad Labem budou

Ilustrační fotografie

13. května 2022 - (ČTK) - Stánky s občerstvením u jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem nakonec budou. Dnes to na svém webu oznámili zástupci krajského města. Původně u jezera letos měly být pouze půjčovny sportovního vybavení, protože státní podnik Diamo zatím nevybudoval koncové přípojky ke kanalizaci, vodě a elektřině. Podle zástupkyně podniku Lenky Rychtaříkové je proto na stánkařích, aby naplnili hygienické požadavky. Řekla to dnes ČTK.

Lidem v Jirkově vadí žabí kvákání, sepsali kvůli tomu petici

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Do uměle vybudovaného okrasného jezírka na pozemku zahradního centra v Jirkově na Chomutovsku se nastěhovaly žáby. Lidem z nedalekého panelového domu však vadí jejich kvákání, sepsali proto petici. Dokumentem s asi 30 podpisy se zabývá městských úřad.

Ústecký kraj rozdělil přes šest milionů korun na kulturní akce

ilustrační fotografie

8. května 2022 - Ústí nad Labem 7. května (ČTK) - Ústecký kraj rozdělil na různé letošní kulturní akce přes šest milionů korun. Přestože je to dvojnásobná částka oproti loňsku, na uspokojení všech žádostí to nestačilo. Zájem o živou kulturu výrazně vzrostl. Žadatelů o dotaci bylo o 60 procent více než před covidem. Řekl to náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj).

Na místě budoucí dálnice D7 na Lounsku archeologové objevili bohaté nálezy

ilustrační fotografie

6. května 2022 - Chlumčany (Lounsko) 5. května (ČTK) - Na místě budoucí dálnice D7 u Chlumčan na Lounsku skončil archeologický průzkum. Pozůstatky tam objeveného sídliště odborníci datovali do mladší doby kamenné. Nálezy jsou i z doby bronzové. ČTK o tom dnes informovala Dana Zikešová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem 4,5 dlouhého úseku dálnice.

Ústecký kraj půjčí obcím peníze na úhradu nákladů spojených s péčí o uprchlíky

ilustrační fotografie

5. května 2022 - Ústí nad Labem 4. května (ČTK) - Ústecký kraj půjčí obcím peníze na úhradu nákladů spojených s péčí o uprchlíky z Ukrajiny. Celkem může rozdělit 11,5 milionu korun. Návratná finanční pomoc je do doby, než vláda rozhodne o proplacení těchto nákladů. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj). Krajským koordinančním centrem prošlo 14.167 lidí.

Ústečtí kriminalisté odhalili drogový gang, který ve velkém vyráběl pervitin

Ilustrační fotografie

2. května 2022 - Ústí nad Labem 2. května (ČTK) - Ústečtí kriminalisté odhalili velký drogový gang. Stíhají 32 lidí, kterým hrozí tresty až 12 let vězení. Z léčiva nakoupeného v Polsku vyráběli na Ústecku pervitin. Při posledním zátahu zajistili policisté 9,5 kilogramu léků, ze kterých by bylo možné vyrobit pervitin v hodnotě 2,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl Martin Charvát, vedoucí odboru obecné kriminality ústeckého krajského ředitelství policie.

Termální koupaliště v Ústí nad Labem se otevře návštěvníkům

ilustrační fotografie

28. dubna 2022 - Ústí nad Labem 27. dubna (ČTK) - Termální koupaliště Brná v Ústí nad Labem se v pátek otevře návštěvníkům. Po dvou letech je to obvyklý start sezony, loni i předloni kvůli covidu začala o měsíc později a s různými omezeními. ČTK to dnes řekla Alena Sejková, mluvčí Městských služeb Ústí nad Labem, které koupaliště provozují. Ceny vstupného s ohledem na zdražování energií vzrostou.

Ústecký kraj vloží z půlmiliardového přebytku 181 milionů korun do rezervy

26. dubna 2022 - Ústí nad Labem 25. dubna (ČTK) - Ústecký kraj z přebytku 529 milionů korun svého loňského hospodaření vloží 181 milionů do centrální rezervy a 40 milionů korun do fondu pro mimořádné události. Důvodem zvýšení rezervy je řešení uprchlické krize a dopadů nárůstu cen energií včetně pohonných hmot na příspěvkové organizace a na zajištění dopravní obslužnosti. Rozdělení přebytku dnes schválili zastupitelé. Pro bylo všech 48 přítomných zastupitelů.

Memorandum na podporu výroby lithia a vybudování gigafactory

Zdroj: Metropol

22. dubna 2022 - Ústecký kraj - Evropská unie klade velký důraz na projekty takzvaného bateriového řetězce pro elektromobily. V souvislosti s válkou na Ukrajině také velmi stoupá význam energetické a surovinové bezpečnosti celé EU. Výroba lithia ve spojení s vybudováním gigafactory je pro Ústecký kraj unikátní příležitostí pro modernizaci průmyslové výroby v kraji a nahrazení tisíců pracovních míst v utlumovaném uhelném průmyslu.

Na ukrajinském jarmarku v Ústí nad Labem se vybralo přes 37.000 Kč

Ilustrační fotografie

21. dubna 2022 - Ústí nad Labem 20. dubna (ČTK) - Na jarmarku, který dnes pořádala skupina ukrajinských uprchlic v ústeckém hotelu Vladimir, se vybralo přes 37.000 korun. Peníze věnují běženkyně ukrajinské armádě. Na trh, kde bylo možné koupit například domácí pečivo či šperky, přišlo zhruba 100 lidí, zjistila na místě ČTK.

Město Ústí nad Labem se kvůli kamenolomu Mariánská skála soudí se státem

Ilustrační fotografie

20. dubna 2022 - Ústí nad Labem 19. dubna (ČTK) - Město Ústí nad Labem se soudí se státem kvůli tomu, že ministerstvo životního prostředí údajně povolilo kamenolomu Mariánská skála další těžbu. Primátor Petr Nedvědický (ANO) novinářům řekl, že se kamenolom měl rozšířit na pozemky města. Technický ředitel společnosti Kámen Zbraslav, pod niž ústecký povrchový důl patří, Pavel Batěk, ČTK řekl, že kamenolom ministerstvo žádal pouze o stanovení chráněného ložiskového území.

Strana výpisu

1 ...