Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Ústecká zoologická zahrada má novou dozorčí radu, předchozí skončil mandát

Zdroj: Wikipedia

21. ledna 2022 - Ústecká zoologická zahrada má novou dozorčí radu, té předchozí skončil mandát. Rada se skládá z pěti nominantů jednotlivých zastupitelských klubů. Jsou v ní opoziční zastupitelka Yveta Tomková (Vaše Ústí), opoziční zastupitel Petr Křivan (UFO), metodik centra pedagogických praxí ve školských zařízení na Univerzitě J. E. Purkyně David Bauer, kterého navrhla koaliční ODS, nominant koaličního hnutí ANO, podnikatel Jiří Horák, a učitel biologie Richard Matiašek, kterého navrhlo koaliční uskupení Pro Zdraví a Sport.

Ústí n. L. chystá opravy chodníků a komunikací za více než 16 mil. Kč

20. ledna 2022 - Rada Ústí nad Labem vybrala zhotovitele několika veřejných zakázek na opravu chodníků a komunikací. Za 13,3 milionu korun bez daně stavbaři opraví povrchy vozovek v několika ulicích na Bukově. V lokalitě se počítá také se zvýšením počtu parkovacích míst a se snížením rychlosti z 50 kilometrů v hodině na 30. Měla by se tak zvýšit bezpečnost v okolí základní školy ve Vojnovičově ulici. Město chystá též opravy chodníků v Krásném Březně, na Střekově a v Neštěmicích. Novinářům to řekl náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS).

Krajský úřad Ústeckého kraje přezkoumává integrované povolení pro skládku Celio

Ilustrační foto

18. ledna 2022 - Krajský úřad Ústeckého kraje v současné chvíli vede přezkum integrovaného povolení pro skládku Celio u Litvínova na Mostecku. ČTK to dnes řekla mluvčí kraje Magdalena Fraňková. Na skládce jsou sudy se styrenovými smolami překryté zeminou a dalším materiálem. V případě požáru hrozí vysoké riziko vznícení těchto látek, případně výbuchu sudů, uvedla.

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

17. ledna 2022 - Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí dnes.

V Ústeckém kraji klesl za deset let počet obyvatel o 20.000 na zhruba 790.000

14. ledna 2022 - V Ústeckém kraji za deset let klesl počet obyvatel o 19.842 na 789.153. Populace zestárla, průměrný věk lidí v kraji je 42,7 roku. Vyplývá to z prvních výsledků loňského sčítání lidu, které dnes na tiskové konferenci zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Ústecký kraj chce kvůli provizoriu finančně pomoct sociálním službám

Ilustrační foto

13. ledna 2022 - Ústecký kraj chce poskytnout návratnou finanční pomoc nevýdělečným sociálním službám bez zřizovatele kvůli provizoriu státního rozpočtu. Mezi 44 poskytovatelů 157 sociálních služeb by se mohlo rozdělit 30,6 milionu korun. Peníze by měly organizace vrátit v květnu, schválila rada. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Jiří Kulhánek (ODS). O přechodné pomoci rozhodnou zastupitelé 24. ledna.

Kriminalisté obvinili dva cizince, chtěli v Praze nelegálně koupit útočnou pušku

12. ledna 2022 - Kriminalisté zadrželi minulý týden dva cizince, kteří si v jednom z pražských obchodů se zbraněmi chtěli bez potřebných dokladů a povolení koupit útočnou pušku, takzvaný kalašnikov. Když u prodavače neuspěli, odešli beze zbraně. Policisté po nich ale vyhlásili pátrání a o několik hodin později je zastavili na dálnici D8 v Ústeckém kraji, po níž jeli autem do Německa. O případu dnes informoval na webu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

V nemocnicích v Ústeckém kraji jsou stále omezeny plánované operace

11. ledna 2022 - Hospitalizovaných s covidem-19 je stále hodně a čeká se na to, jak situaci ovlivní šíření varianty omikron. ČTK to dnes řekla Jana Mrákotová, mluvčí Krajské zdravotní (KZ), pod níž patří sedm nemocnic v kraji.

Starý Most, zbořený kvůli těžbě uhlí, ožije díky virtuální realitě

Zdroj: http://starymost.wz.cz

10. ledna 2022 - Starý Most, zbořený kvůli těžbě uhlí, ožije díky virtuální realitě. Dokončen je model Druhého náměstí a Kostelního náměstí. Na 3D tiskárnách vznikne zmenšený model města. Na projektu spolupracují odborníci se studenty. Informovalo o tom vedení radnice na svém webu

V Ústeckém kraji epidemie koronaviru sílí, rychle se šíří varianta omikron

7. ledna 2022 - Rychle se šíří varianta omikron. Počet nově nakažených v mezitýdenním srovnání vzrostl poprvé od začátku prosince. Za týden přibylo 3222 nových případů, o 627 víc než před týdnem. Vyplývá to z informací krajské hygienické stanice a údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Varianta omikron se na případech podílí zhruba třetinou.

Ústecký kraj se připravuje na případ, kdy by kvůli covidu chybělo hodně řidičů

6. ledna 2022 - Ústecký kraj se připravuje na případ, kdy by kvůli covidu-19, karanténám a izolacím s ním spojeným chybělo velké množství řidičů linkové autobusové dopravy. Od dopravců nyní zjišťuje, s kolika lidmi je možné zajistit ještě běžný provoz. ČTK to řekl hejtman Jan Schiller (ANO).

Strana výpisu

1 ...