Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Ústí n. L. má nový výstražný a informační systém, stál víc než 30 milionů Kč

Ilustrační foto

5. ledna 2022 - Ústí nad Labem má nový výstražný a informační systém obyvatelstva (VISO). Stál více než 30 milionů korun, z toho přes 20 milionů korun pokryla dotace. Město se na nákladech podílelo zhruba devíti miliony korun. Systém je plně digitální a detekuje například i zvýšení vodní hladiny či případný únik nebezpečné látky ze Spolchemie. Novinářům to dnes řekli zástupci vedení samosprávy a tvůrci systému.

ÚS se v kauze komentáře u fotky prvňáků vymezil vůči nenávisti na internetu

4. ledna 2022 - Nenávistné projevy na internetu je zapotřebí v demokratické společnosti potírat, v závažných případech i trestněprávní cestou, konstatoval Ústavní soud (ÚS). Stručným usnesením odmítl stížnost muže, který napsal nenávistný komentář pod fotografii prvňáků teplické základní školy. Vyslechl si trest 16 měsíců vězení s podmínečným odkladem na tři roky. Usnesení je dostupné v databázi soudu.

V Ústeckém kraji lyžařská střediska Klíny a Telnice ukončila kvůli oblevě provoz

Ilustrační foto

3. ledna 2022 - Lyžařská střediska Klíny na Mostecku a Telnice na Ústecku ukončila kvůli oblevě provoz. Teploty se na horách dostaly v uplynulých dnech k deseti stupňům. Provozovatelé čekají na ochlazení, aby mohli začít opět zasněžovat.

V Ústeckém kraji se potvrdily první dva případy nákazy variantou omikron

30. prosince 2021 - V Ústeckém kraji se potvrdily první dva případy nákazy variantou koronaviru omikron. Ta je čtyřikrát nakažlivější než varianta delta. Hygienici omikron zaznamenali u cestovatele z Teplicka, který byl na Zanzibaru, a uživatelky drog z ústecké čtvrti Neštěmice. Informovala o tom dnes v severočeské příloze Mladá fronta Dnes.

Most zrušil kulturní program k oslavám silvestra,v Ústí bude novoroční ohňostroj

29. prosince 2021 - Most zrušil kulturní program k oslavám silvestra. Neuskuteční se tak ani původně plánovaný hodinový koncert Michala Hrůzy. Ohňostroj rozzáří oblohu poslední den v roce. Ústí nad Labem pořádá novoroční ohňostroj. Správa Národního parku České Švýcarsko vyzvala občany v jeho okolí, aby slavili bez využití pyrotechniky, zjistila ČTK.

V Ústí nad Labem ve Všebořicích hořela skládka komunálního odpadu

29. prosince 2021 - V Ústí nad Labem v městské části Všebořice včera hořela skládka komunálního odpadu na ploše zhruba 30 krát 30 metrů. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů. Požár byl zlikvidován asi po pěti hodinách. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Faják.

V Ústí letos myslivci usmrtili více než 1400 divočáků

Zdroj: Wikipedia

28. prosince 2021 - V Ústí nad Labem myslivci v roce 2021 usmrtili více než 1400 divočáků, přemnožená zvířata však stále trápí místní obyvatele. Africký mor se u žádného prasete zatím nepotvrdil, zjistila ČTK.

Sbírka ústeckého muzea se rozšířila o předměty připomínající výrobu likéru

23. prosince 2021 - Sbírka ústeckého muzea se tento týden rozšířila o více než stoleté památky připomínající výrobu v likérce v Krásném Březně, včetně připomínek na legendární Starou mysliveckou. Muzeum nové exponáty získalo darem od někdejšího pracovníka podniku. V tiskové zprávě o tom ČTK informoval historik muzea Martin Krsek.

Greenpeace:Sázení nepůvodních dřevin v Krušnohoří je dle ČIŽP protiprávní

21. prosince 2021 - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) podle Greenpeace uznala, že se firma I.H. Farm dopustila protiprávního jednání, když v bučinách ve Východním Krušnohoří vysazovala nepůvodní druhy dřevin. Za přestupek však firma sankci nedostane, ČIŽP ji napomenula.

Ústecký kraj pořídí za 200 000 korun dron pro hasiče

19. prosince 2021 - Ústecký kraj pořídí za 200.000 korun dron. Bude sloužit hlavně profesionálním hasičům, v případě potřeby si ho mohou půjčit policisté nebo krajský úřad. Peníze samospráva uvolní z fondu hejtmana. Řekl to hejtman Jan Schiller (ANO).

V ústeckém Krásném Březně se má začít stavět nová policejní služebna

Zdroj: Wikipedia

18. prosince 2021 - Městský obvod Neštěmice v Ústí nad Labem chce v Krásném Březně vybudovat služebnu pro Policii České republiky, náklady budou bezmála 30 milionů korun. Nyní policisté sídlí v ulici Předmostí. Z nové služebny se jim zkrátí dojezdová vzdálenost a měla by se tak i zvýšit bezpečnost lokality. ČTK to řekla starostka obvodu Yveta Tomková (Vaše Ústí).

Strana výpisu

2 ...