Doprava - Český Metropol

Doprava

Ředitel Řízení provozu České Třebové Svojanovský povýšil do představenstva ČD Cargo

26. května 2022 - Osmačtyřicetiletý rodák z Ústí nad Orlicí, který většinu svého života zasvětil železnici, míří do vedení největšího českého nákladního dopravce, ČD Cargo. Martin Svojanovský, který se do TOP managementu vypracoval z pozice výpravčího bude mít na starosti strategicky významný úsek provozu celé společnosti. Do představenstva společnosti byl zároveň zvolen i Zbyszek Waclawik, který bude mít v představenstvu na starosti agendu obchodu

Do vedení ČD Cargo nastupují osvědčení manažeři. Čekají je strategické výzvy. Jak v nich uspějí?

25. května 2022 - Valná hromada národního dopravce České dráhy dnes jmenovala do funkcí dva nové členy představenstva ČD Cargo Martina Svojanovského a Zbyszka Waclavika. Společně s šéfem nákladního dopravce, Tomášem Tóthem, budou mít před sebou zásadní úkol: Adaptovat Cargo na novou situaci na železnici, která nastala v návaznosti na válku na Ukrajině.

Hradec Králové zvýší dopravnímu podniku kvůli růstu nákladů dotaci o 37 mil. Kč

25. května 2022 - Město Hradec Králové kvůli zdražení pohonných hmot, energií, náhradních dílů a dalších nákladů zvýší letošní dotaci městskému dopravnímu podniku o 36,9 milionu korun na 330,7 milionu korun. Použije na to peníze z přebytku hospodaření města v loňském roce. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro majetek Pavel Marek (za ANO).

O velikonočním víkendu zemřeli na silnicích dva lidé, loni bylo obětí pět

Ilustrační fotografie

19. dubna 2022 - Praha 18. dubna (ČTK) - O prodlouženém velikonočním víkendu zemřeli v Česku při dopravních nehodách celkem dva lidé. Bylo to méně než loni ve stejném období, kdy si havárie na silnicích vyžádaly pět obětí. Počet nehod byl přitom letos meziročně zhruba o desetinu vyšší, vyplývá z údajů, které dnes vpodvečer poskytl ČTK ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Statistiku ale ještě může změnit večerní návrat motoristů do měst.

Chomutov třetím rokem čeká na rozhodnutí vlády ohledně přesunu nádraží

Zdroj: Wikimedia

14. dubna 2022 - Třetím rokem čeká Chomutov na rozhodnutí vlády ohledně přesunu hlavního vlakového nádraží blíže do centra. Správa železnic svůj záměr oznámila městu v roce 2019 a požádala o rychlou podporu. Náklady na stavbu nového objektu a rekonstrukci železniční trati se odhadují na čtyři miliardy korun, uvedl chomutovský primátor Marek Hrabáč (ANO). V nejistotě podle něj žijí hlavně lidé, kteří v sousedství nynějšího nádraží podnikají.

Obrana a doprava budou spolupracovat na rozvoji a nastavení pravidel pro drony

8. dubna 2022 - Ministerstva obrany a dopravy budou spolupracovat na rozvoji a nastavení pravidel užívání dronů. Vznikne prostor pro testování na letišti v Přerově, nejspíš během příštího roku. Na dnešní konferenci to řekla ministryně obrany Jana Černochová, jež s ministrem dopravy Martinem Kupkou (oba ODS) podepsala memorandum o spolupráci, které se týká vojenského i civilního užití dronů v ČR.

Na Jesenicku napadlo až 15 centimetrů sněhu, sněžit bude i o víkendu

1. dubna 2022 - Zhruba 15 centimetrů sněhu napadlo v noci na dnešek na severu Olomouckého kraje, návrat zimy pocítili obyvatelé Jesenicka, ale i návštěvníci hor. Na hřebenech stále sněží a do toho silně fouká, řekl dnes ČTK dispečer jesenické horské služby Jaroslav Komárek. Kvůli novému sněhu jsou v pohotovosti silničáři, na Jesenicku mají v terénu veškerou techniku a pokračují v zimní údržbě. Silnice jsou sjízdné, pokrývá je však rozbředlá sněhová vrstva a je potřeba počítat se zvýšenou opatrností, řekl dnes ČTK dispečer jesenických silničářů. Sněžit má podle meteorologů i o víkendu.

Horní úsek lanovky na Sněžku opět zastavil silný vítr, dolní úsek je v provozu

20. března 2022 - Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku opět zastavil silný vítr. Dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu dnes ráno fungoval bez omezení. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 km/h. Horní úsek nebyl v provozu kvůli silnému větru také po většinu soboty. Situace se může během dne změnit. Aktuální informace jsou na webu lanovky.

Od čtvrtka se přes Česko bude vracet konvoj americké armády

16. března 2022 - Od čtvrtka do úterý se přes Česko do Německa bude vracet konvoj americké armády, který byl na Slovensku na cvičení. Pojede v nočních a brzkých ranních hodinách. Američtí vojáci budou opět nocovat ve stanovém táboře v Rančířově na Jihlavsku. ČTK to dnes sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Konvoj na Slovensko přes Českou republiku přejel v únoru.

Cena nafty poprvé od invaze klesla, benzin zlevnil nejvýrazněji za 11 let

15. března 2022 - Průměrná cena nafty v Česku poprvé od začátku ruské invaze klesla. V pondělí stála 49,22 koruny za litr, o 35 haléřů méně než v neděli. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Třetím dnem v řadě zlevňuje benzin. V pondělí jeho průměrná cena klesla o 54 haléřů na 46,54 koruny. To představuje nejvýraznější mezidenní pokles za více než 11 let, uvedl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Středočeští celníci uložili pokuty 200 řidičům, neměli platné dálniční známky

12. března 2022 - Středočeští celníci během čtyř únorových dnů uložili pokuty téměř 200 řidičům, kteří neměli platné dálniční známky. Celková hodnota pokut byla skoro 300.000 korun, uvedla v tiskové zprávě mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková. Akce zaměřená na dálniční známky byla celorepubliková.

Strana výpisu

1 ...