Praha - Český Metropol

Praha

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna.

Unikátní výstava představuje architekturu oblastí sužovaných přírodními katastrofami

- Praha I V prostorách Nové radnice v Praze je otevřena unikátní výstava s názvem Architektura pro lidi. Expozici zahájili při slavnostní vernisáži zástupce Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze Joey Chung-I Wang, pražský primátor Zdeněk Hřib.

O Českém plesu

Zdroj: Metropol

- PLES, KTERÝ LZE ZAŽÍT JEN JEDNOU V ROCE

Promenádu využijí chodci, bruslaři i cyklisté

foto archiv

- Praha | Pražští radní schválili zahájení přípravy realizace Drážní promenády, tedy nové promenády, která bude na místě bývalé železniční trati od Strašnic a Hostivaře až k Vršovickému nádraží. Primární trasa povede ulicí Dolíneckou. Oznámil to náměstek primátorky a radní pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Praha zadá hydrologickou analýzu povodí Rokytky

foto archiv

- Praha | Hlavní město nechá vypracovat analýzu celého povodí říčky Rokytka z hlediska možných protipovodňových opatření. Pražští radní proto rozhodli o výběru nejvhodnějšího dodavatele studie, kterým se stala společnost VRV + ŠINDLAR s nabídkovou cenou 5 980 300 Kč bez DPH.

Řada služeben strážníků i policistů potřebuje rekonstrukci

foto archiv

- Praha | Praha poskytne městským částem, kde v objektech ve vlastnictví města svěřených do jejich správy mají sídla služebny Městské policie hl. m. Prahy a Policie ČR, dotace na rekonstrukci těchto objektů. Vyčleněním prostředků ve výši téměř 115 milionů korun město podpoří činnost strážníků i policistů v rozmezí příštích čtyř let.

Tři pražské Klokánky dostanou od Prahy dotaci

foto archiv

- Praha | Zastupitelé Prahy na návrh radního pro sociální oblast Daniela Hodka schválili poskytnutí jednorázové neinvestiční dotace ve výši 4 882 000 Kč třem pražským Zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek Fondu ohrožených dětí.

Nová budova Lapidária bude domovem Muchovy Slovanské epopeje

foto archiv

- Praha | Záměr na rekonstrukci a dostavbu Lapidária na holešovickém Výstavišti schválili pražští radní. V nově postavené budově bude stálá expozice Slovanské epopeje Alfonse Muchy.

Provizorní lávka v Troji bude o půl roku dříve

foto archiv

- Praha | Nová Trojská lávka bude urychleně zakreslena do územního plánu, kde dosud nefigurovala, a to v trase původní zřícené lávky. Rozhodla o tom Rada hlavního města Prahy.

Changhong atakuje hranici 50000 korun u obrovské 190cm UHD TV

Zdroj: Metropol

- Praha | Vlajková loď v portfoliu značky Changhong TV CHiQ UHD75E7000isx2 je jednoznačně největším a také nejdražším kouskem.
Aby taky ne se svými úctyhodnými 190cm úhlopříčky a špičkovému obrazu, říká obchodní a marketingový ředitel Changhong pro ČR a SR Jiří Mrkvička.
„Díky UHD rozlišení, spoustě vychytávek a operačnímu systému iSmart se není ani čemu divit. I když říkáme nejdražší, pořád to v tomto konkrétním případě znamená aktuální cenu 54 990 Kč, přičemž konkurence se pohybuje minimálně o 20 000 korun výš,“ upřesnil Jiří Mrkvička.

Strana výpisu

1 ...