Praha - Český Metropol

Praha

Na Václavském náměstí se dnes sešli odpůrci povinného očkování proti covidu

9. ledna 2022 - Protestující po vládě požadují zrušit vyhlášku o povinném očkování pro vybrané profese a lidi nad 60 let. Vystupující kritizovali účinnost vakcín, očkování dětí nebo nošení roušek. Lidé si přinesli státní vlajky nebo transparenty s hesly. Akci svolala do iniciativa Chcípl PES. Demonstrující zaplnili prostor před sochou sv. Václava až k ústí Opletalovy ulice a rovněž stáli na přilehlé vozovce. Protestující mají dnes ještě naplánován pochod centrem města mj. k sídlu vlády ve Strakově akademii a následně na Hradčanské náměstí.

Vláda schválila programové prohlášení, se kterým požádá Sněmovnu o důvěru

6. ledna 2022 - Vláda koalice Spolu s Piráty a Starosty schválila dnes po krátkém jednání programové prohlášení. Předstoupí s ním ve středu 12. ledna před Poslaneckou sněmovnu s žádostí o důvěru. Předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš novinářům při odchodu ze Strakovy akademie řekl, že koalice jsou s výsledkem spokojeny a výsledek jednání zveřejní kvůli textové editaci "v nejbližších dnech". Nad dokumentem se lídři koalice sešli v úterý a ve středu večer. Podle předsedy lidovců a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky bylo proto dnes jednání formální a kabinet dokument schválil jednomyslně.

Armáda spásy otevřela v Praze ordinaci praktického lékaře pro bezdomovce a chudé

Zdroj: www.armadaspasy.cz

5. ledna 2022 - Armáda spásy otevřela v Praze ordinaci praktického lékaře určenou lidem bez domova a pro chudé a sociálně vyloučené. Ordinace je v Centru sociálních služeb Bohuslava Bureše, které Armáda spásy provozuje v Praze 7. Zdravotnický personál poskytne ošetření i lidem bez dokladů či bez zdravotního pojištění. Novinářům to dnes sdělil ředitel sociálních služeb Armády spásy Jan František Krupa. Armáda spásy provozuje podobnou ordinaci v Ostravě. V Praze se mohou lidé bez domova nechat ošetřit také v ambulanci v centru U Bulhara, které provozuje organizace Naděje.

Policisté zadrželi muže, který podle nich hrozil odpálením bomby na Hradě

Ilustrační foto

5. ledna 2022 - Policisté museli v úterý v podvečer předčasně uzavřít pro návštěvníky Pražský hrad kvůli anonymní výhrůžce bombovým útokem. Ještě téhož dne kriminalisté zadrželi sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, kterého z vyhrožování podezírají. Informovali o tom dnes na twitteru.

Festival Opera 2022 doplní produkce nezávislá na tradiční operní síti divadel

Zdroj: Wikipedia

28. prosince 2021 - Festival hudebního divadla Opera 2022, který se uskuteční od 16. ledna do 29. března, doplní produkce nezávislá na tradiční operní síti divadel. Reprízu na festivalu bude mít například inscenace Svatba nastudovaná v roce 2020 v Ostravě v rámci festivalu NODO. Základem přehlídky jsou představení operních souborů z českých, moravských a slezských divadel zřizovaných státem nebo obcemi. Ambicí Jednoty hudebního divadla (JHD), pořadatele festivalu, je nabídnout co možná nejširší obrázek českého operního divadla. ČTK o tom za JHD informovala Kateřina Hipská.

Hudba Hradní stráže zahraje z prezidentského balkónu vánoční melodie

23. prosince 2021 - Hudba Hradní stráže dnes dopoledne na Pražském hradě zahraje vánoční melodie. Patnáctiminutové představení se uskuteční na třetím hradním nádvoří, hudebníci budou hrát z prezidentského balkónu. ČTK o akci informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Science centra a planetária plánují sváteční pokusy i projekce

22. prosince 2021 - Projekce pro děti či workshopy ve vánočním duchu připravila některá science centra a planetária v Česku. Například v liberecké iQLANDII "vědecky" posoudí Vánoce v různých zemích, v brněnském centru VIDA! pak inspirují k svátečním pokusům. Program bude většinou mezi svátky.

Na Štědrý den mohou Pražané navštívit zoo, památky nebo jít bruslit

22. prosince 2021 - Na Štědrý den si lidé budou moci prohlédnout některé pražské památky, zajít do muzea, projít se trojskou botanickou zahradou nebo se pobavit vánočním programem v zoologické zahradě. Sportovci si mohou zabruslit na veřejných kluzištích, která se v metropoli na zimní sezonu otevřela. Mnohé objekty budou mít nicméně upravenou otevírací dobu, jak ČTK sdělili jejich provozovatelé.

Divadlo Bez zábradlí uvede festival Jiřího Menzela

Zdroj: www.bezzabradli.cz

21. prosince 2021 - Festival věnovaný tvorbě Jiřího Menzela připravuje na únor příštího roku Divadlo Bez zábradlí. Uvede čtyři divadelní hry, které Menzel na této scéně režíroval, tři jeho slavné filmy, výstavu a také workshop zaměřený na tvorbu Jiřího Menzela pod vedením herečky a režisérky Viktorie Čermákové. Divadlo o tom informuje na svém webu . Představitel československé filmové nové vlny a držitel Oscara zemřel ve věku 82 let loni v září.

Pražské planetárium uvádí film o betlémské hvězdě, pátrá, čím mohla být

Zdroj: www.planetum.cz

20. prosince 2021 - Po možném původu takzvané betlémské hvězdy pátrá film, který letos uvádí pražské planetárium. Snímek kombinuje živé záběry a projekci oblohy s 2D a 3D animacemi. Součástí programu je i komentovaná ukázka aktuálního nočního nebe, informoval dnes v tiskové zprávě Pavel Suchan, místopředseda České astronomické společnosti. Hvězda betlémská podle legendy zvěstovala narození Ježíše Krista.

Ústavní soud: V části Prahy bude dál platit omezení elektrických vozítek segway

20. prosince 2021 - V části Prahy bude nadále platit omezení elektrických vozítek segway. Ústavní soud zamítl stížnost Asociace Segway ČR, která bojovala proti omezení. Soud nezjistil porušení základních práv stěžovatele. Spolu se zamítnutím stížnosti soud odmítl návrh na zrušení části zákona o provozu na pozemních komunikací.

Strana výpisu

10 ...