Auto - Český Metropol

Auto

Trabant slaví 55.narozeniny! Víte, jak se mu říkalo?

- Zwickau I Kdo ho tehdy neměl, skoro jako by nebyl. Pokud jste neměli v garáži či před domem Škodu 100 nebo 120, určitě tam stál Trabant. Ten nejznámější slaví letos 55 let od chvíle, kdy vyjel z německé fabriky.

ČEZ začal prodávat elektromobily i fyzickým osobám

- Praha I Hned se třemi značkami automobilek vstoupila energetická společnost ČEZ na trh prodeje elektromobilů domácnostem i živnostníkům. Pro začátek nabízí pět typů vozů s dojezdem mezi 200 a 378 kilometry od tří značek.

Německé BMW slaví vyznamné jubileum!

21. března 2019 - Bavorsko I Německá značka vozidel BMW, která je složená ze slov Bayerische Motoren Werke, je známá jako výrobce sportovních a luxusních automobilů a pohodlných cestovních motocyklů, slaví letos 90. narozeniny. První automobil se značkou této věhlasné mnichovské firmy spatřil světlo světa 22. března 1929.

Fiat 500 se razantně změní: Stane se z něj prémiový elektromobil

- Praha I Čím dál větší oblibě se nejen v Evropě, ale přímo i u nás těší Fiat 500. Maličký z venku, ale poměrně prostorný uvnitř. Hlavně skvěle formovaný do města, na parkování. Podle uživatelů, jakými jsou třeba i slavní, jako zpěvák a herec Roman Vojtek nebo herečka Kateřina Kornová, jde o spolehlivého společníka na cesty.

Škoda představuje své další SUV. Tohle je nový Kamiq!

- Mladá Boleslav I Své třetí “malé” SUV představuje Škoda Auto. Jde o model s názvem Kamiq. Zatímco v Číně se už několik měsíců prodává, v Evropě si na premiéru musíme počkat na příští týden, kde bude vozidlo předvedeno na ženevském autosalonu.

CharouzRacingSystem představil plány na rok 2019

foto Honza Král

- Praha | CharouzRacingSystem letos vstoupil jako historicky první česká stáj ve spolupráci s Ferrari Academydo seriálu formule 2 a rozhodně se neztratil. Ve spojení s US Racing Ralfa Schumachera a Gerharda Ungara z toho pak byl pro tým Antonína Charouze titul v německé formuli 4. Žádné z těchto velkých jmen světového motorsportu nechybělo v PragaAreně, kde se hodnotila sezóna 2018, ale hlavně bylo oficiálně představeno spojení se Sauber F1 pro příští rok.

ŠKODA Muzeum představuje jediný Laurin & Klement BSC

foto archiv

- Mladá Boleslav | Sportovní automobil Laurin & Klement BSC, který právě letos oslavuje své 110. „narozeniny“, se nově stal součástí expozice ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi. Vůz v uplynulých dvou letech prošel celkovou renovací, při které tým odborníků vycházel z dochované originální výkresové dokumentace a dalších unikátních pramenů.

Hledá se domov pro staré pragovky

foto archiv

- Ústí nad Labem | Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek se sešel s panem Kolářem, který je majitelem unikátní sbírky automobilů značky Praga. Vlastní nejen všechny modely, které legendární automobilka vyráběla, ale také veškerou technickou dokumentaci k nim. Momentálně hledá pro svou sbírku výstavní prostory.

Skvělý úspěch: Tom Beckhäuser pojede závod F3

foto archiv

- Praha | Tři víkendové závody v malajsijském Sepangu čekají od 23. do 25. listopadu českou formulovou hvězdu Toma Beckhäusera. Pro 19letého jezdce, který je jediným českým zástupcem na mezinárodním kolbišti monopostů a jedním z největších automobilových talentů poslední doby, jde o důležitý test před příští sezónou. Tu chce Tom jet celou v F3, navíc bude prohánět soupeře v Mistrovství Asie Formule Renault 2.0 (AFR).

Vrcholný osmiválcový model ŠKODA 860 opět v plném lesku

foto archiv

- Mladá Boleslav | Výročí 100 let od založení Československa si ŠKODA AUTO připomíná i dokončením renovace klenotu svých muzejních sbírek, vozu ŠKODA 860. Exemplář z roku 1932 je jediným dochovaným kabrioletem této modelové řady, luxusní vůz ve své době definoval nová měřítka výbavy a jízdního komfortu.

Praha 4 má nové záchytné parkoviště P+R

foto archiv

- Praha | Uživatelé osobních automobilů mohou zaparkovat na nově otevřeném parkovišti P+R v prostorách Kongresového centra Praha (parkovací zóna JIH 1) v blízkosti stanice metra C Vyšehrad.

Strana výpisu

1 ...