Auto - Český Metropol

Auto

Motocyklový závod IRRC v nizozemském Hengelu

Jorn Hamberg, Nizozemí, Yamaha R6, třída supersport, v zatáčce Boschbocht

10. května 2022 - Evropský mezinárodní šampionát motocyklů na přírodních okruzích (IRRC) začal letos na 30. dubna na tradičním místě v nizozemském Hengelu.

Na otevření nového showroomu v Nupakách se potkaly dětské herecké hvězdy i břichomluvec

- Dvě bývalé dětské herecké hvězdy Regina Řandová (dříve Zahradníková) a Pavel Mang, v dobách svého mládí a dospívání zářily ve filmech a seriálech, mj. například Bota jménem Melichar nebo Cirkus Humberto. Vzájemně se ale neznaly, to se jim podařilo až teď. A to díky autům, respektive v rámci otevření nejmodernějšího showroomu v ČR v pražských Nupakách.

Cena nafty poprvé od invaze klesla, benzin zlevnil nejvýrazněji za 11 let

15. března 2022 - Průměrná cena nafty v Česku poprvé od začátku ruské invaze klesla. V pondělí stála 49,22 koruny za litr, o 35 haléřů méně než v neděli. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Třetím dnem v řadě zlevňuje benzin. V pondělí jeho průměrná cena klesla o 54 haléřů na 46,54 koruny. To představuje nejvýraznější mezidenní pokles za více než 11 let, uvedl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Muzeum Svět Škodovek vystavuje přes 60 exponátů, má i unikáty

Zdroj: Wikipedia

13. března 2022 - Muzeum Svět Škodovek, které se nachází mezi Čerčany a Poříčím nad Sázavou na Benešovsku, vystavuje přes 60 exponátů vozů Škoda. Je mezi nimi i řada unikátů. Muzeum za sebou má polovinu první sezony, kdy ho navštívilo přes 20.000 návštěvníků. Zájemcům se znovu otevře 2. dubna, řekla ČTK ředitelka muzea Blanka Kunčarová.

V České Lípě se zaměřili na vraky z ulicích, velké části z nich už se zbavili

Ilustrační foto

19. února 2022 - V České Lípě už se z ulic podařilo odstranit většinu autovraků, s jejich odtahováním začala tamní radnice v polovině roku 2019. Od té doby z ulic a veřejných prostranství odvezli kolem 70 vraků ze 110, které měli v evidenci, řekla ČTK mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. V současné době je podle ní ve městě na odtah připraveno dalších deset autovraků.

Kvůli požáru hal Škoda nedokončí podle odborů až 16.000 octavií

1. února 2022 - Automobilka Škoda Auto kvůli víkendovému požáru hal v Mladé Boleslavi nedokončí až 16.000 vozů Octavia. Uvedl to dnes server HN.cz s odvoláním na předsedu odborů ve Škodě Auto Jaroslava Povšíka. Požár podle něj výrobu ovlivní na měsíce.

V Jablonci nad Nisou chtějí chytré radary, které umí odeslat záznam o přestupku

17. prosince 2021 - V Jablonci nad Nisou chtějí pořídit chytré radary, které by dohlížely na dodržování rychlosti v místech, kde ji motoristé často překračují. První by měl být v ulici U Přehrady, měřit bude v obou směrech. Radar umí nejen ukázat rychlost projíždějícího auta a zobrazit značku hříšníka, ale případně také může odeslat záznam přestupku do přestupkového systému. Jeho pořízení přijde město na zhruba 900.000 korun, řekl dnes novinářům náměstek primátora Milan Kouřil (ANO).

Trabant slaví 55.narozeniny! Víte, jak se mu říkalo?

- Zwickau I Kdo ho tehdy neměl, skoro jako by nebyl. Pokud jste neměli v garáži či před domem Škodu 100 nebo 120, určitě tam stál Trabant. Ten nejznámější slaví letos 55 let od chvíle, kdy vyjel z německé fabriky.

ČEZ začal prodávat elektromobily i fyzickým osobám

- Praha I Hned se třemi značkami automobilek vstoupila energetická společnost ČEZ na trh prodeje elektromobilů domácnostem i živnostníkům. Pro začátek nabízí pět typů vozů s dojezdem mezi 200 a 378 kilometry od tří značek.

Německé BMW slaví vyznamné jubileum!

21. března 2019 - Bavorsko I Německá značka vozidel BMW, která je složená ze slov Bayerische Motoren Werke, je známá jako výrobce sportovních a luxusních automobilů a pohodlných cestovních motocyklů, slaví letos 90. narozeniny. První automobil se značkou této věhlasné mnichovské firmy spatřil světlo světa 22. března 1929.

Fiat 500 se razantně změní: Stane se z něj prémiový elektromobil

- Praha I Čím dál větší oblibě se nejen v Evropě, ale přímo i u nás těší Fiat 500. Maličký z venku, ale poměrně prostorný uvnitř. Hlavně skvěle formovaný do města, na parkování. Podle uživatelů, jakými jsou třeba i slavní, jako zpěvák a herec Roman Vojtek nebo herečka Kateřina Kornová, jde o spolehlivého společníka na cesty.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.9%

 

Ne

25.2%

 

Je mi to jedno

21.8%

 

Nemám k tomu dost informací

23.1%