Auto - Český Metropol

Auto

V Jablonci nad Nisou chtějí chytré radary, které umí odeslat záznam o přestupku

17. prosince 2021 - V Jablonci nad Nisou chtějí pořídit chytré radary, které by dohlížely na dodržování rychlosti v místech, kde ji motoristé často překračují. První by měl být v ulici U Přehrady, měřit bude v obou směrech. Radar umí nejen ukázat rychlost projíždějícího auta a zobrazit značku hříšníka, ale případně také může odeslat záznam přestupku do přestupkového systému. Jeho pořízení přijde město na zhruba 900.000 korun, řekl dnes novinářům náměstek primátora Milan Kouřil (ANO).

Trabant slaví 55.narozeniny! Víte, jak se mu říkalo?

- Zwickau I Kdo ho tehdy neměl, skoro jako by nebyl. Pokud jste neměli v garáži či před domem Škodu 100 nebo 120, určitě tam stál Trabant. Ten nejznámější slaví letos 55 let od chvíle, kdy vyjel z německé fabriky.

ČEZ začal prodávat elektromobily i fyzickým osobám

- Praha I Hned se třemi značkami automobilek vstoupila energetická společnost ČEZ na trh prodeje elektromobilů domácnostem i živnostníkům. Pro začátek nabízí pět typů vozů s dojezdem mezi 200 a 378 kilometry od tří značek.

Německé BMW slaví vyznamné jubileum!

21. března 2019 - Bavorsko I Německá značka vozidel BMW, která je složená ze slov Bayerische Motoren Werke, je známá jako výrobce sportovních a luxusních automobilů a pohodlných cestovních motocyklů, slaví letos 90. narozeniny. První automobil se značkou této věhlasné mnichovské firmy spatřil světlo světa 22. března 1929.

Fiat 500 se razantně změní: Stane se z něj prémiový elektromobil

- Praha I Čím dál větší oblibě se nejen v Evropě, ale přímo i u nás těší Fiat 500. Maličký z venku, ale poměrně prostorný uvnitř. Hlavně skvěle formovaný do města, na parkování. Podle uživatelů, jakými jsou třeba i slavní, jako zpěvák a herec Roman Vojtek nebo herečka Kateřina Kornová, jde o spolehlivého společníka na cesty.

Škoda představuje své další SUV. Tohle je nový Kamiq!

- Mladá Boleslav I Své třetí “malé” SUV představuje Škoda Auto. Jde o model s názvem Kamiq. Zatímco v Číně se už několik měsíců prodává, v Evropě si na premiéru musíme počkat na příští týden, kde bude vozidlo předvedeno na ženevském autosalonu.

CharouzRacingSystem představil plány na rok 2019

foto Honza Král

- Praha | CharouzRacingSystem letos vstoupil jako historicky první česká stáj ve spolupráci s Ferrari Academydo seriálu formule 2 a rozhodně se neztratil. Ve spojení s US Racing Ralfa Schumachera a Gerharda Ungara z toho pak byl pro tým Antonína Charouze titul v německé formuli 4. Žádné z těchto velkých jmen světového motorsportu nechybělo v PragaAreně, kde se hodnotila sezóna 2018, ale hlavně bylo oficiálně představeno spojení se Sauber F1 pro příští rok.

ŠKODA Muzeum představuje jediný Laurin & Klement BSC

foto archiv

- Mladá Boleslav | Sportovní automobil Laurin & Klement BSC, který právě letos oslavuje své 110. „narozeniny“, se nově stal součástí expozice ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi. Vůz v uplynulých dvou letech prošel celkovou renovací, při které tým odborníků vycházel z dochované originální výkresové dokumentace a dalších unikátních pramenů.

Hledá se domov pro staré pragovky

foto archiv

- Ústí nad Labem | Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek se sešel s panem Kolářem, který je majitelem unikátní sbírky automobilů značky Praga. Vlastní nejen všechny modely, které legendární automobilka vyráběla, ale také veškerou technickou dokumentaci k nim. Momentálně hledá pro svou sbírku výstavní prostory.

Skvělý úspěch: Tom Beckhäuser pojede závod F3

foto archiv

- Praha | Tři víkendové závody v malajsijském Sepangu čekají od 23. do 25. listopadu českou formulovou hvězdu Toma Beckhäusera. Pro 19letého jezdce, který je jediným českým zástupcem na mezinárodním kolbišti monopostů a jedním z největších automobilových talentů poslední doby, jde o důležitý test před příští sezónou. Tu chce Tom jet celou v F3, navíc bude prohánět soupeře v Mistrovství Asie Formule Renault 2.0 (AFR).

Vrcholný osmiválcový model ŠKODA 860 opět v plném lesku

foto archiv

- Mladá Boleslav | Výročí 100 let od založení Československa si ŠKODA AUTO připomíná i dokončením renovace klenotu svých muzejních sbírek, vozu ŠKODA 860. Exemplář z roku 1932 je jediným dochovaným kabrioletem této modelové řady, luxusní vůz ve své době definoval nová měřítka výbavy a jízdního komfortu.

Strana výpisu

1 ...