Pardubický - Český Metropol

Pardubický

Martinů fest v Poličce vstupuje do 25. ročníku, začíná ve čtvrtek

ilustrační fotografie

11. května 2022 - (ČTK) - V Poličce na Svitavsku se od čtvrtka uskuteční 25. ročník Martinů fest. Potrvá do 19. května. Tvorbu Bohuslava Martinů připomenou koncerty a doprovodný program, uvedl Tylův dům v tiskové zprávě.

U Nasavrk se bude bojovat o titul Železný Kelt a Keltka

14. února 2022 - Svou fyzickou kondici i dovednosti bez moderních vymožeností si vyzkoušejí soutěžící v závodu Železný Kelt/Keltka. V sobotu ráno odstartují na desítky kilometrů dlouhé trasy u Nasavrk na Chrudimsku. Na jejich zvládnutí mají celý den, cestou je čekají keltské disciplíny. ČTK to dnes řekla Kristýna Prokůpková z keltského skanzenu u Nasavrk na Chudimsku.

Arena v Pardubicích bude letos hostit mezinárodní šampionáty

Zdroj: Wikipedia

14. února 2022 - Multifunkční arena v Pardubicích bude letos hostit několik mezinárodních šampionátů. Uskuteční se tam mistrovství světa v karate, mezinárodní basketbalová utkání či největší billiardový turnaj ve střední Evropě, uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Policie zasahovala na pardubické radnici. Provedla tam úkony v trestném řízení

Zdroj: Wikipedia

21. ledna 2022 - Policisté dnes zasahovali na radnici v Pardubicích. ČTK to potvrdili mluvčí krajské policie Markéta Janovská a mluvčí města Radim Jelínek. Bližší informace ale nechtěli uvést. Podle České televize kriminalisté zabavili na městském odboru dopravy dokumenty a počítače.

Východočeské muzeum v Pardubicích spustilo novou webovou výstavu o podniku Tesla

Zdroj: Wikipedia

19. ledna 2022 - Východočeské muzeum v Pardubicích dnes spustilo novou webovou výstavu nazvanou Odchází Telegrafia, přichází Tesla. Věnuje se firmě, která v druhé polovině minulého století byla synonymem úspěšného podniku, vyráběla oblíbené elektrospotřebiče, dala jméno populárnímu hokejovému klubu a zaměstnání v ní našlo mnoho obyvatel města, uvedla mluvčí muzea Kateřina Procházková Skůpová. Výstava je dostupná na stránce tinyurl.com/pardubickatesla.

Ženě hrozí za odložení miminka do kontejneru v Pardubicích i výjimečný trest

10. ledna 2022 - Pardubická krajská policie obvinila pětadvacetiletou ženu z pokusu o vraždu nezletilce. V sobotu podle spisu odložila v Pardubicích novorozence do kontejneru. Silně podchlazenou holčičku našli náhodní svědci a lékařům se ji podařilo zachránit. Ženě hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Novinářům to dnes řekl vedoucí odboru obecné kriminality Milan Šimek. Soud dnes rozhodl o uvalení vazby na obviněnou.

Česko si připomíná výsadky parašutistů, kteří spáchali atentát na Heydricha

Zdroj: Wikipedia

29. prosince 2021 - Česko si dnes připomíná události, které vedly k atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Přesně před 80 lety, v noci z 28. na 29. prosince 1941, byly na území Protektorátu Čech a Moravy vysazeny tři výsadky parašutistů - Silver A, Silver B a Anthropoid. Byli v nich i Jan Kubiš a Jozef Gabčík, kteří atentát o pět měsíců později provedli. Vzpomínková akce se dnes uskuteční v Pardubicích a dalších obcích, které jsou s výsadky spojeny.

Vlak na koridoru u Pardubic usmrtil člověka, provoz byl přes hodinu přerušen

20. prosince 2021 - Rychlík dnes ráno srazil u Pardubic člověka, který následkům zranění podlehl. Provoz na železničním koridoru z Čech na Moravu v místě nehody byl poté zhruba hodinu a půl přerušen, v 10:00 byl částečně obnoven. Vyplynulo to z vyjádření policejní mluvčí Dity Holečkové a informací na webu Českých drah.

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna.

ČD dál posilují linku Praha – Ostrava o další vozy

zdroj: ČD

- Praha | České dráhy od pátku 20. října posílily expresní spojení Prahy s Ostravskem o další vozy. Během podzimu přitom již několik nových posilových vozů na různých linkách zavedly. Zájem o cestování s národním...

Pardubice už znají podobu pravého břehu Labe

zdroj: Tiskový úsek Mgm Pardubice

- Pardubice | Nová lávka přes Labe, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Takové změny čekají pravý břeh Labe, území mezi řekou a pardubickým sídlištěm Polabiny od zdymadla až...

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.7%

 

Ne

25.9%

 

Je mi to jedno

21.5%

 

Nemám k tomu dost informací

22.8%