Zlínský - Český Metropol

Zlínský

Projekt Sto let zlínského designu představuje historii i současný design

ilustrační fotografie

7. května 2022 - Zlín 6. května (ČTK) - Historii i současnost designu představuje projekt Sto let zlínského designu, který dnes začal ve Zlíně. Nabízí dvě výstavy. Expozice v krajské galerii výtvarného umění přibližuje historii designu, současnost průmyslového designu ve Zlínském kraji mapuje výstava v 61. budově bývalého baťovského průmyslového areálu. Projekt nabídne i program pro odborníky a podnikatele, potrvá do 15. května, řekl dnes na úvodní tiskové konferenci Čestmír Vančura, prezident Zlínského kreativního klastru, který akci pořádá.

Slovácké divadlo uvede justiční drama Teror přímo u okresního soudu

ilustrační fotografie

28. dubna 2022 - Uherské Hradiště 27. dubna (ČTK) - Slovácké divadlo uvede justiční drama Teror v jednací síni Okresního soudu v Uherském Hradišti. Režie hry německého dramatika a právníka Ferdinanda von Schiracha se pro uherskohradišťskou scénu ujal Petr Smyczek. O vině či nevině obžalovaného rozhodnou v roli poroty diváci. Rozuzlení bude každý večer jiné, řekl ČTK a Českému rozhlasu režisér. Premiéra je na programu v pátek 29. dubna od 19:00.

Po výbuchu domu na Vsetínsku byli nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti

ilustrační fotografie

25. dubna 2022 - Vsetín/Ostrava 25. dubna (ČTK) - V sutinách rodinného domu v Loučce na Vsetínsku byli po nedělním výbuchu nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti. Případ policie předběžně kvalifikovala jako vraždu, nyní čeká na výsledky pitvy, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V Kovozoo ve Starém Městě pokřtí medvěda kodiaka z kovového šrotu

Zdroj: kovozoo.cz

14. dubna 2022 - V Kovozoo ve Starém Městě na Uherskohradišťsku pokřtí v sobotu 23. dubna při oslavách Dne Země sochu medvěda kodiaka vyrobenou z kovového šrotu. Celodenní akce nabídne také ekologickou olympiádu, ukázku kovošrotové techniky a zásahu hasičů nebo možnost vyzkoušet si práci kováře. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělila Martina Juřenová ze skupiny REC Group, která areál provozuje.

Škoda po požáru Mynářovy hospody je po upřesnění asi 20 milionů korun

30. března 2022 - Škoda po úterním požáru hospody Na Srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře, je po upřesnění zhruba 20 milionů korun. Nadále jde ale o předběžný údaj, řekla dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. V úterý hasiči uvedli, že škoda je předběžně vyčíslena na 15 milionů korun. Příčina vzniku rozsáhlého požáru, který dřevěnou budovu z podstatné části zničil, nadále není známá.

Policie ukončila vyšetřování otravy Bečvy, spis studuje státní zástupce

16. března 2022 - Policie ukončila vyšetřování předloňské otravy řeky Bečvy. Spis předala žalobci, který jej nyní studuje. ČTK to dnes řekl státní zástupce Jiří Sachr, který případ dozoruje. Policie v případu navrhla obžalovat jednu právnickou a jednu fyzickou osobu, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Loni v červnu policisté v souvislosti s ekologickou havárií obvinili společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a jejího ředitele Oldřicha Havelku. Vyjádření obviněných ČTK shání.

Za podíl na padělání eurových bankovek uložil zlínský soud muži podmínku

15. března 2022 - Za padělání eurových bankovek uložil dnes zlínský krajský soud Zbyňku Krahulíkovi tříletý trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu 3,5 roku. Zároveň musí zaplatit peněžitý trest přesahující 250.000 korun. Soud schválil dohodu o vině a trestu, kterou si padesátiletý muž vyjednal se státním zástupcem.

Recidivista v Napajedlech skočil do řeky Moravy a snažil se uplavat policistům

10. března 2022 - Muž podezřelý z výtržnictví se v Napajedlech na Zlínsku snažil utéct a následně uplavat v řece Moravě policistům. Voda v tu dobu měla jen okolo dvou stupňů Celsia, recidivista v ní tedy dlouho nevydržel. Následně skončil ve vazbě, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Policie podezřelého pronásledovala v pátek, o zásahu však informovala až dnes.

Výplata peněz klientům Sberbank se Uh. Brodu netýká, v bance má 21 milionů Kč

Zdroj: Wikimedia

9. března 2022 - Zahájená výplata peněz klientům Sberbank CZ se vkladů Uherského Brodu na Uherskohradišťsku, který má v bance uloženo 21 milionů korun, netýká. Částka převyšuje zákonný limit pojištění vkladů, který je zhruba 2,5 milionu korun.

Vzedmuté hladiny jsou po čtvrtečním dešti na Labi, Metuji a Jizeře

18. února 2022 - Po čtvrtečním dešti zůstávalo dnes nad ránem na třetím, tedy nejvyšším povodňovém stupni pouze Labe ve Stanovicích na Trutnovsku. Nejnižší stupeň hlásí několik dalších měřicích stanic na horním Labi, Metuji a Jizeře. Vyplývá to z údajů na webu hydrologické služby Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kolem dnešních 05:30. Výstraha před vzedmutím hladin řek trvá do dnešního poledne.

Soud opět projedná případ bývalého hokejisty Čechmánka obžalovaného z podvodu

8. prosince 2021 - Zlínský krajský soud dnes začne znovu projednávat případ bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. který se podle obžaloby při svém neúspěšném podnikání dopustil podvodu se škodou přesahující 15 milionů korun

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.9%

 

Ne

25.2%

 

Je mi to jedno

21.8%

 

Nemám k tomu dost informací

23.1%