Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Na Šumavě v povodí Vydry, Křemelné a horní Otavy hrozí až 20letá povodeň

Ilustrační foto

4. ledna 2022 - Na Šumavě v povodí Vydry, Křemelné a horní Otavy hrozí vystoupaní hladin na desetiletou až dvacetiletou povodeň. Kulminaci meteorologové předpokládají v noci na středu. Dnes před polednem se hladiny dostanou na třetí povodňový stupeň ohrožení. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Tábor v příštím roce dokončí stavbu domova pro seniory za 250 milionů Kč

28. prosince 2021 - Tábor v květnu dokončí stavbu domova pro seniory za 250 milionů korun. Stavba trvala více než dva roky a jde o jednu z největších investic v historii Tábora. Objekt bude mít kapacitu sedm desítek lůžek, první klienti by mohli začít domov využívat od podzimu příštího roku. ČTK to řekl starosta města Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

Policie zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, bylo v provozu i po 22:00

21. prosince 2021 - Policie v pondělí pozdě večer zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, které zůstalo v provozu i po 22:00. Kvůli koronavirovým opatřením však mají být provozovny v tuto dobu zavřeny. V kasinu bylo po 22:00 šest desítek hostů. Policie o případu informovala na svém webu.

Při dopravní nehodě na Prachaticku zahynula osmnáctiletá spolujezdkyně

Ilustrační foto

12. prosince 2021 - Při dopravní nehodě u Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku dnes večer zemřela osmnáctiletá dívka. Jako spolujezdkyně po čelním střetu s jiným autem podlehla těžkým zraněním. Další dva muži utrpěli při havárii zranění. Policie o nehodě informovala na svém webu.

Policie obvinila ženu z vraždy dítěte, se kterým se chtěla utopit u Vodňan

7. prosince 2021 - Policie obvinila ženu z Vodňan na Strakonicku z pokusu o vraždu dítěte, se kterým se chtěla ve středu utopit v řece Blanici. Hrozí jí za to 18 let ve vězení. Dítě stále zůstává ve vážném stavu v pražské nemocnici. Novinářům to dnes řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna.

Budoucnost firmy je třeba řešit včas

Zdroj: Metropol

- Hradec Králové/České Budějovice | Podnikatelské turné po regionech projektu Ocenění Českých Podnikatelek pokračuje. Setkávání se v regionech přináší inspiraci, nová setkání, podněty a možnost osobního setkání s výjimečnými podnikatelskými osobnostmi daných regionů. Zatím posledními zastávkami našeho tour byly Hradec Králové a České Budějovice. Tématy, která se prolínala oběma setkáními, byly rodinné firmy a také startupy, inovace a e.commerce.

Jihočeský kraj má dalších pět kilometrů dálnice

zdroj: Hana Brožková

- Veselí nad Lužnicí - Zase o něco rychleji a bezpečněji budou moci jezdit řidiči v Jihočeském kraji. Od čtvrtka 12. října jim začal sloužit nový úsek dálnice D3 na trase Veselí nad Lužnicí – Bošilec. Více než pět...

Končí sezona vodáků na Vltavě. Projekt Jedu vodu je přínosem

zdroj: archiv Metropolu

- Jihočeský kraj | Je čas na hodnocení sezony projektu Jedu vodu, který v loňském roce založila skupina tří mladých podnikavých lidí. Za úkol si trojice dala čistější prostředí kolem nejpopulárnější řeky vodáků v...

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje dálnici D4 Skalka – křižovatka II/118

zdroj: ŘSD

- Dubenec | Ředitelství silnic a dálnic včera zprovoznilo za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy dálnici D4 Skalka – křižovatka II/118. Stavba D4 Skalka – křižovatka II/118 je čtyřpruhová směrově rozdělená...

Zdravotníci Krajské zdravotní se zapojili do nácviku zásahu při hromadném neštěstí v Elektrárně Tušimice

zdroj: KZ

- Chomutov | Vznícení uhelného prachu a následný výbuch v jedné z přesypových věží zauhlování Elektrárny Tušimice Skupiny ČEZ, v níž se v té době nacházelo na čtyřicet dělníků a techniků. Taková byla výchozí...

Strana výpisu

1 ...