Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Soud potvrdil ženě 18 let a 9 měsíců vězení za vraždu matky a dvouleté dcery

Ilustrační fotografie

4. května 2022 - Praha 4. května (ČTK) - Odvolací soud dnes potvrdil 18 let a 9 měsíců vězení ženě z Českých Budějovic, která ubodala svou matku a dvouletou dceru. Obžalovaná usilovala o nižší trest i mírnější typ věznice. Podle soudu to ale nebylo možné vzhledem k závažnosti spáchaného skutku. Rozsudek je pravomocný.

Výstava v Táboře připomíná heydrichiádu i sérii transportů Židů

Ilustrační fotografie

1. května 2022 - Tábor 1. května (ČTK) - Dvě tragické události, od nichž uplyne letos 80 let, připomíná panelová výstava v Táboře. Lidé se ode dneška mohou na 16 panelech obrazem vrátit k období heydrichiády a k sérii transportů Židů z Táborska. Plenérová výstava na Masarykově náměstí potrvá do 20. listopadu. ČTK to řekla jedna z jejích kurátorek Jitka Vandrovcová z táborského Husitského muzea.

Dobrovolníci kolem Orlíku nasbírali na 20 tun odpadu

5. dubna 2022 - Přibližně dvě desítky tun odpadu nasbírali dobrovolníci při akci Ukliďme Orlík. Pořádal ji Český rybářský svaz ve spolupráci se státním podnikem Povodí Vltavy a Českým svazem ochránců přírody. Lidé mohli uklízet okolí orlické nádrže od poloviny března. Dnes pak rybáři sváželi ze břehu pytle naplněné odpadem. ČTK to řekl za Český rybářský svaz Lukáš Mareš.

Otužilci se chystají v jeden čas ponořit do Vltavy a Lipna

23. února 2022 - Stovky otužilců se chystají v sobotu 5. března na několika místech v okolí lipenské přehrady ponořit do vody. Všichni by se měli koupat v rozmezí jedné hodiny. Stane se tak při zápisu do české knihy rekordů. ČTK to dnes řekl za pořádající Turistický spolek Lipenska Pavel Pechoušek.

V babyboxu v Písku se podruhé ocitl stejný chlapec, je to první takový případ

Ilustrační foto

3. února 2022 - V babyboxu v písecké nemocnici se podruhé ocitl chlapec Tobiáš, který byl v péči své babičky. Je to první případ v republice, kdy bylo do babyboxu odloženo jedno dítě dvakrát. ČTK to dnes řekl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Poprvé někdo odložil chlapce jako dvoutýdenního s rodným listem do babyboxu před měsícem, Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) ho pak svěřil babičce. Nyní zřejmě zamíří podle Hesse k pěstounům, nebo do kojeneckého ústavu.

Na Šumavě v povodí Vydry, Křemelné a horní Otavy hrozí až 20letá povodeň

Ilustrační foto

4. ledna 2022 - Na Šumavě v povodí Vydry, Křemelné a horní Otavy hrozí vystoupaní hladin na desetiletou až dvacetiletou povodeň. Kulminaci meteorologové předpokládají v noci na středu. Dnes před polednem se hladiny dostanou na třetí povodňový stupeň ohrožení. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Tábor v příštím roce dokončí stavbu domova pro seniory za 250 milionů Kč

28. prosince 2021 - Tábor v květnu dokončí stavbu domova pro seniory za 250 milionů korun. Stavba trvala více než dva roky a jde o jednu z největších investic v historii Tábora. Objekt bude mít kapacitu sedm desítek lůžek, první klienti by mohli začít domov využívat od podzimu příštího roku. ČTK to řekl starosta města Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

Policie zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, bylo v provozu i po 22:00

21. prosince 2021 - Policie v pondělí pozdě večer zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, které zůstalo v provozu i po 22:00. Kvůli koronavirovým opatřením však mají být provozovny v tuto dobu zavřeny. V kasinu bylo po 22:00 šest desítek hostů. Policie o případu informovala na svém webu.

Při dopravní nehodě na Prachaticku zahynula osmnáctiletá spolujezdkyně

Ilustrační foto

12. prosince 2021 - Při dopravní nehodě u Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku dnes večer zemřela osmnáctiletá dívka. Jako spolujezdkyně po čelním střetu s jiným autem podlehla těžkým zraněním. Další dva muži utrpěli při havárii zranění. Policie o nehodě informovala na svém webu.

Policie obvinila ženu z vraždy dítěte, se kterým se chtěla utopit u Vodňan

7. prosince 2021 - Policie obvinila ženu z Vodňan na Strakonicku z pokusu o vraždu dítěte, se kterým se chtěla ve středu utopit v řece Blanici. Hrozí jí za to 18 let ve vězení. Dítě stále zůstává ve vážném stavu v pražské nemocnici. Novinářům to dnes řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.7%

 

Ne

25.9%

 

Je mi to jedno

21.5%

 

Nemám k tomu dost informací

22.8%