Moravskoslezský - Český Metropol

Moravskoslezský

Zemřel popularizátor sexuologie, gynekolog Radim Uzel

Zdroj: Wikipedia

3. května 2022 - 3. května 2022 zemřel po dlouhodobé nemoci ve věku dvaaosmdesáti let gynekolog a sexuolog Radim Uzel. Díky svým knihám, vystoupením v médiích a přednáškám proslul zejména jako popularizátor sexuologie. Některé jeho názory, zejména na tzv. sexuální obtěžování, vzbuzovaly kontroverze a byly částí odborníků i veřejnosti označovány za sexistické.

Policisté z Karviné obvinili šest lidí z výroby a prodeje pervitinu

26. dubna 2022 - Karviná 26. dubna (ČTK) - Policisté z toxi týmu v Karviné obvinili pět mužů ve věku od 35 do 40 let a jednu ženu, kteří podle nich déle než čtyři roky vyráběli a prodávali pervitin. Všichni obvinění jsou ve vazbě a hrozí jim až deset let vězení. Policie tak citelně zasáhla místní drogovou scénu, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jeden člověk zemřel při výbuchu v Ostravě, na místě zasahuje pyrotechnik

8. dubna 2022 - Dnes ráno zemřel při výbuchu v Ostravě-Mariánských Horách v místě výkopových prací člověk. Další je zraněný. Explodovala pravděpodobně stará vojenská munice. Policie přivolala pyrotechnika. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Na výstavě v Ostravě budou k vidění stovky modelů z kostek Lego

6. dubna 2022 - Po dvouleté pauze se do ostravského městského obvodu Poruba vrací výstava Svět fantazie z kostek. Stavby z barevných kostek Lego v minulosti přilákaly tisíce návštěvníků. Největší akce tohoto druhu v Moravskoslezském kraji nabídne přibližně 170 větších a stovky malých modelů. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Martin Otipka.

Přibývá klientů, kteří kvůli válce hledají psychologickou pomoc

9. března 2022 - Válečného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem se v současné době při hovoru s odborníky dotkne fakticky každý člověk, který z nějaké příčiny hledá psychologickou pomoc. Začíná ale přibývat i klientů, pro které je nynější situace primárním důvodem pro vyhledání odborníka. V rozhovoru s ČTK to řekl vedoucí ostravské Linky důvěry Svatopluk Antoš, který zároveň působí i v psychologické ambulanci městské nemocnice či Centru duševního zdraví.

Putovní výstava ČTK připomene v Kopřivnici i sté výročí narození Zátopka

4. března 2022 - Putovní fotografická výstava České tiskové kanceláře Olympijské okamžiky připomene v Kopřivnici na Novojičínsku letošní sté výročí narození místního rodáka a fenomenálního běžce Emila Zátopka. Výstava je součástí projektu Zátopek 100. K vidění bude od dnešního dne do 12. dubna. Uvedla to spoluautorka výstavy a šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

Biskup František Václav Lobkowicz bude mít pohřeb 26. února v Ostravě

Zdroj: web Ostravsko-Opavské diecéze

21. února 2022 - První ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz, který ve čtvrtek zemřel ve věku 74 let, bude mít pohřeb v sobotu 26. února. Poslední rozloučení se bude konat v ostravské katedrále Božského Spasitele. Po mši budou biskupovy ostatky přeneseny a uloženy v kostele svatého Václava. Ostravsko-opavská diecéze to oznámila na svém webu

Ostravští policisté obvinili trojici mužů z krádeže kabelů, hrozí jim pět let

18. února 2022 - Ostravští kriminalisté obvinili tři muže z krádeže přívodních kabelů a dalších součástek elektroinstalace za několik set tisíc korun. Muži podle policie opakovaně kradli v areálu jedné z ostravských firem, kde je nakonec zadrželi pracovníci ostrahy a předali je policii. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Eva Michalíková. Obviněným hrozí až pět let vězení.

Ostrava přispěje 1,1 milionu na projekty, které podporují rodinný život

12. února 2022 - Město Ostrava letos finančně přispěje na 30 projektů, které podporují rodinný a komunitní život. Kromě celoročních aktivit rodinných a komunitních center město dá peníze i na jednorázové akce. Má na to připraveno 1,1 milionu korun, řekla ČTK mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.

Fotograf Fojtík v Ostravě vystavuje snímky z cyklu Trempové

Zdroj: T.O. Severní Karolína

28. ledna 2022 - Fotografie z cyklu, který mapoval československý trampingový fenomén, vystavuje od dnešního dne v ostravské galerii Fiducie fotograf Libor Fojtík. Ostravská výstava Trempové představuje čtyři desítky snímků a potrvá do 2. března. Za organizátory to řekla Ilona Rozehnalová.

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Ilustrační foto

28. ledna 2022 - Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil dnes Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku. Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.9%

 

Ne

25.2%

 

Je mi to jedno

21.8%

 

Nemám k tomu dost informací

23.1%