Ekologie - Český Metropol

Ekologie

MŽP: Česká strana analyzuje polské návrhy na úpravu smlouvy o Turówu

Zdroj: Wikipedia

20. ledna 2022 - Zástupci české delegace analyzují polské návrhy na úpravu smlouvy o polském hnědouhelném dole Turów. ČTK to za ministerstvo životního prostředí sdělil Ondřej Charvát. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) uvedla na twitteru, že polské ministryni klimatu a životního prostředí Anně Moskwové oznámila, že česká strana návrh smlouvy zkoumá. Moskwová včera ráno v polském rozhlasu uvedla, že pokud se česká vláda s Polskem dohodne na podmínkách smlouvy, Česko rychle stáhne žalobu, kterou poslalo k Soudnímu dvoru EU. Polská ministryně soudí, že je konec sporu na dohled.

V Ústí nad Labem ve Všebořicích hořela skládka komunálního odpadu

29. prosince 2021 - V Ústí nad Labem v městské části Všebořice včera hořela skládka komunálního odpadu na ploše zhruba 30 krát 30 metrů. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů. Požár byl zlikvidován asi po pěti hodinách. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Faják.

Nádrž zachytí stoletou povodeň

foto archiv

- Němčice | Suchou nádrž vybudovaly nad Němčicemi v Pardubickém kraji v letech 2016 až 2018 Lesy České republiky. Zachytí stoletou povodeň. Podnik investoval 11,5 milionů korun, 20,4 miliony korun přispělo ze svého dotačního programu Ministerstvo zemědělství ČR.
Vodoprávní úřad stavbu ji zkolaudoval.

Ústecký kraj podpořil žadatele kotlíkové dotace

foto archiv

- Ústí nad Labem | Několik žadatelů, kteří v prvním kole kotlíkové dotace neuspěli z důvodů chyby v technickém označení výrobce jimi zvoleného kotle, podpoří Ústecký kraj částkou 532 500 tisíc korun. Cílem projektu je finanční podpora na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva - 3. Výzva Ústeckého kraje.

Ministr Brabec představil nové kroky v boji za lepší ovzduší

foto archiv

- Praha | Při příležitosti návštěvy eurokomisaře pro životní prostředí Karmenu Velly v České republice a tzv. Clean Air Dialogu, představil ministr životního prostředí Richard Brabec opatření, které stát realizuje nebo bude realizovat s cílem zlepšit kvalitu ovzduší v České republice.

Nový rybník Lipiny rozšíří cenné území Modřanské rokle

foto archiv

- Praha | V centru Modřan byla dokončena stavba zcela nové vodní plochy – rybníka Lipiny. Název rybníka byl odvozen od místního názvu tohoto území, který je doložený v mapách již v roce 1840. Původně se zde nacházel zanedbaný topolovo – akátový porost, pod kterým vedl zatrubněný Libušský potok. Ten byl v rámci stavby vyveden na povrch a přes několik průtočných tůní nyní napájí nový rybník.

Měření ovzduší v Celiu neprokázalo více škodlivin

foto archiv

- Most/Litvínov | Požár na skládce Celio ve středu 19. září 2018 řešil také Ústecký kraj, který nechal provést měření kvality ovzduší v lokalitě Litvínov a Most v souvislosti s požárem skládkového komplexu Celio a.s.

Na zápach a emise těžkých kovů jde 30milionová dotace

foto archiv

- Praha | Obyvatele řady měst a obcí stále obtěžuje zápach z průmyslových areálů a jiných provozů, které ač splňují zákonem stanovené emisní limity, potýkají se s problémem zápachu. K nápravě a zlepšení životních podmínek lidí v blízkosti těchto míst nabízí finanční pomoc Ministerstvo životního prostředí. Na odstranění zápachu a snížení emisí těžkých kovů vyhradilo ze zdrojů Státního fondu životního prostředí ČR v nové dotační výzvě 30 milionů korun. O podporu se mohou firmy a také kraje, obce a další původci zápachu či znečištění ucházet od 15. října.

Dotace ochrání obce před povodněmi a nebezpečnými sesuvy

foto archiv

- Praha | Obce, kraje a další subjekty mohou od října čerpat z Operačního programu Životní prostředí 350 milionů korun na dokonalejší varovné systémy před povodněmi a na zabezpečení nestabilních svahů. Lépe tak zvýší ochranu obyvatel i jejich majetku. Státní podniky a příspěvkové organizace pak mohou čerpat z 50 milionové alokace na zpracování podkladů pro stanovení záplavových území nebo na vybudování či modernizaci systémů předpovědní povodňové služby.

Národní přírodní rezervace Soos nabídne návštěvníkům nové zázemí

foto archiv

- Františkovy Lázně | Výstavba návštěvnického centra v národní přírodní rezervaci Soos u Františkových Lázní je v plném proudu. Součástí nově budovaného návštěvnického centra budou vstupní prostory s pokladnami, venkovní altán určený jako přírodní učebna pro školní programy, dvě badatelny pro studenty vysokých škol a konferenční místnost pro širokou veřejnost a studenty ze škol. Areál nabídne také nové venkovní toalety pro návštěvníky.

Den bez aut v Praze nabídne i kulturní program

foto archiv

- Praha | Jako každý rok se 22. září promění jedna z rušných pražských ulic v pěší zónu. Letos akcí „Den bez aut“ ožije karlínská Křižíkova ulice a umožní tak místním restauracím, obchůdkům i kavárnám rozšířit se do ulice a rozhýřit městskou atmosféru hudbou, barvami, vůněmi, chutěmi a zábavou.

Strana výpisu

1 ...