Liberecký - Český Metropol

Liberecký

Muzeum v Liberci připravuje revitalizaci parku, místním se to nelíbí

Liberec, muzeum

20. května 2022 - (ČTK) - Severočeské muzeum v Liberci připravuje revitalizaci svého parku, kdy by část před budovou měla sloužit i pro výstavy a zadní část zůstane v zeleni. Místním se připravovaný projekt nelíbí a řada z nich ho na dnešní prezentaci v muzeu kritizovala. Považují za zbytečný. Někteří míní, že by stačila běžná údržba a žádnou změnu nechtějí. Jiní mají obavy z toho, že přijdou o stromy a další zeleň. Podle Přemysla Krejčiříka z Ateliéru Krejčiříkovi, který projekt připravil, se ale počítá s kácením deseti stromů, jež jsou ve špatném stavu. Místo nich jich bude vysazeno 17.

Hlavní cenu Anifilmu za film pro dospělé získal snímek Kde je Anna Franková?

Ilustrační fotografie

15. května 2022 - (ČTK) - Hlavní cenu za celovečerní film pro dospělé získal na 21. ročníku Mezinárodního festivalu Anifilm v Liberci snímek Kde je Anna Franková? izraelského režiséra Ariho Folmana, který proslul mimo jiné animovaným dokumentem Valčík s Bašírem z roku 2008, nominovaným na Oscara. Cenu za nejlepší celovečerní film pro děti získal dnes v Liberci japonský režisér Mamoru Hosoda za příběh Belle. Hosoda není na přehlídce žádným nováčkem, jeho film Mirai, dívka z budoucnosti, okouzlil porotu i diváky Anifilmu v roce 2019.

Žena na Českolipsku podle policie zavraždila manžela, tělo rozřezala a spálila

ilustrační fotografie

7. května 2022 - Česká Lípa 6. května (ČTK) - Kriminalisté z Libereckého kraje obvinili seniorku z vraždy manžela. Spáchala ji podle vyšetřovatelů loni v létě na chalupě na Českolipsku, manželovo tělo pak rozřezala a spálila na zahradě. Žena je stíhaná na svobodě. Vyplývá to z dnešních informací libereckého policejního mluvčího Vojtěcha Robovského a televize Prima.

Lesy na Liberecku by letos mělo obohatit 70.000 buků, dubů či jedlí

ilustrační fotografie

4. května 2022 - Liberec 3. května (ČTK) - Lesy na Liberecku by letos mělo obohatit 70.000 buků, dubů či jedlí. Jde o pokračování dlouholetého projektu Nadace Ivana Dejmala, jehož cílem je zvýšit druhovou rozmanitost místních lesů. Od roku 2015 bylo vysazeno v regionu přes 254.000 stromků. Projekt se letos týká 12 vlastníků lesů, převážně obcí a farností. V tiskové zprávě o tom dnes informoval ředitel nadace Ondřej Petrovský.

Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí

ilustrační fotografie

29. dubna 2022 - Liberec 28. dubna (ČTK) - Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí. Jde o čtyři dívky a jednoho chlapce. Děti se účastnily akcí, které obviněný pořádal. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková. Podle zjištění ČTK jde o dvaatřicetiletého předsedu libereckého spolku Děti ráje železnice, který pořádal letní tábory a kroužky. Muži hrozí 12 let vězení, stíhán je vazebně.

Zastupitelstvo Libereckého kraje žádá vládu o zachování všech stavebních úřadů

ilustrační fotografie

27. dubna 2022 - Liberec 26. dubna (ČTK) - Zastupitelstvo Libereckého kraje žádá vládu o zachování všech 615 stavebních úřadů v zemi. Nejprve by se měla provést digitalizace stavebního řízení, a teprve pak by se mělo diskutovat o rušení úřadů, řekl na dnešním jednání zastupitelstva krajský radní pro rozvoj Jiří Ulvr (Starostové pro Liberecký kraj).

Soud v Liberci v neveřejném jednání projednal kauzu, v níž je obžalován i Půta

Zdroj: Wikipedia

5. dubna 2022 - Krajský soud v Liberci se dnes v neveřejném jednání zabýval korupční kauzou, v níž je obžalován i liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Jednání bylo bez obžalovaných, jen za účasti nově složeného senátu. Ten při něm stanovil i termín hlavního líčení, kdy proces opět začne. Soudce Pavel Pachner po jednání ČTK řekl, že ho zatím publikovat nebudou. "Nejprve obešleme strany (obhajobu a obžalobu)," dodal.

Vlekaři si letošní sezonu většinou chválí, ze zisků uhradí loňské ztráty

21. března 2022 - Letošní zimní sezonu si provozovatelé lyžařských areálů v Česku většinou chválí. Ze zisků chtějí uhradit ztráty z loňské zimy, kdy byly sjezdovky zavřené kvůli protiepidemickým opatřením. Koronavirus ale ovlivnil i letošní sezonu, až do únorového rozvolnění chyběli v některých střediscích zahraniční turisté. Komplikace působí i rostoucí ceny energií. Pro níže položené areály pak byla problémem například i obleva na začátku ledna, řekli provozovatelé ČTK. Některé areály už sezonu skončily nebo ji pomalu končí, jinde plánují jezdit ještě o Velikonocích.

Ve Šluknově na Děčínsku se možná znovu začne vařit pivo

19. března 2022 - Šluknov na Děčínsku chce opravit desítky let chátrající pivovar. V komplexu by se mělo po dokončení rekonstrukce opět vyrábět pivo. V objektu město počítá také se zřízením restaurace a s ubytovacími kapacitami. Letos radnice vyčlenila čtyři miliony korun na opravu střechy, příští rok by v objektu mohl začít vznikat minipivovar. ČTK to řekla starostka města Eva Džumanová (STAN).

Návštěvnost horských středisek na severu Čech atakovala rekordy

28. února 2022 - Vydařený víkend mají za sebou horská střediska na severu Čech. Za sluníčkem se na sjezdovky zejména dnes vypravily tisíce lidí, někde návštěvnost atakovala rekordy. V noci na neděli mrzlo, podle provozovatelů se tak sníh na svazích udržel a podmínky byly perfektní, řekli dnes ČTK.

Liberec rozdělí mezi vybrané sportovní kluby skoro 7 mil., opozice to kritizuje

Zdroj: Wikipedia

25. února 2022 - Liberec rozdělí mezi sedm vybraných sportovních klubů skoro sedm milionů korun pro mládež. Rozhodlo o tom včera liberecké zastupitelstvo. Opozice to označila za porcování medvěda a hlasovala proti.

Strana výpisu

1 ...