Finance - Český Metropol

Finance

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna.

Ceny nezadržitelně stoupají. Inflace likviduje úspory střadatelů

Zdroj: Štěpán Křeček

- „Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny pravděpodobně otočí kormidlem rozpočtové politiky směrem k větším úsporám. To by mohlo zmírnit domácí inflační tlaky, které jsou podporovány tvorbou rekordních schodků státních rozpočtů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Problémy s bydlením může vyřešit venkov. Domy tam ale chátrají, nikdo se o ně nestará

- Praha I Je to stále stejná písnička. Máme málo bytů, zejména mladí lidé nemají kde bydlet. Přitom jen pár kilometrů od velkých měst existují tisíce domů, které chátrají a dříve či později jdou k zemi. Navíc stojí jen zlomek ceny, které si developeři účtují za předražené byty. Není to tak trochu postavené na hlavu?

Praha má rozpočet na rok 2019

foto archiv

- Praha | Pražští radní schválili rozpočet hlavního města na rok 2019. K jeho urychlenému schválení přistoupila v zájmu zachování jistoty pro městské části, aby mohly i ony své rozpočty brzy přijmout a běžný život města nebyl nijak narušen.

Město podpoří poskytovatele lékařské pohotovostní služby dalšími dotacemi

foto archiv

- Praha | Rada hl. m. Prahy projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby. A to formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 Kč a účelových neinvestičních dotací v celkové výši 987 700 Kč.

Ministerstvo vnitra poskytne 40 milionů na ochranu škol

foto archiv

- Praha | Ministerstvo vnitra pokračuje se zvyšováním bezpečnosti míst s výskytem většího množství osob, která mají nižší úroveň zabezpečení proti násilným útokům. Resort vnitra proto dnes spustil nový dotační program na zvýšení ochrany škol či veřejných prostranství. Dotační podpora je určena krajům, které mohou celkem 40 milionů korun využít na projekty neinvestičního charakteru.

S americkými investory CzechInvest dojednal investice za více než 80 miliard korun

foto archiv

- Washington/New York | Během své návštěvy Spojených států amerických ve dnech 21. až 26. října 2018 generální ředitelka agentury CzechInvest Silvana Jirotková zavítala do Washingtonu a New Yorku. V hlavním městě navštívila velvyslance České republiky v USA Hynka Kmoníčka. V New Yorku si prohlédla zdejší slavnou burzu a zúčastnila se investičního fóra pořádaného Českou republikou a Slovenskem ke 100. výročí založení Československa v Bohemian National Hall.

Bílina opakovaně dosáhla nejvyššího iRatingového hodnocení

foto archiv

- Bílina | Město Bílina obdrželo za hospodaření v roce 2017 nejvyšší ratingové hodnoceni za tento rok – stupeň „A“. V rámci ČR získalo stejné hodnocení pouze 507 obcí, což je 8 procent jejich celkového počtu. Bílina disponovala sice nižšími celkovými příjmy v přepočtu na obyvatele než srovnatelně velká města, přesto se však městu podařilo ušetřit větší díl příjmů.

Na regeneraci brownfieldů dá stát letos 180 milionů korun

foto archiv

- Praha | Na obce a kraje čeká v programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů 180 milionů korun na přeměnu a revitalizaci nevyužívaných areálů a objektů. Podmínkou je jejich využití pro podnikatelské a průmyslové účely. Žádosti o podporu z programu Ministerstva průmyslu a obchodu přijímá agentura CzechInvest do 10. srpna 2018.

Domov U Biřičky čeká dostavba

foto archiv

- Hradec Králové | Radní Královéhradeckého kraje schválili návrh na vyhlášení veřejné zakázky na zpracovatele projektové dokumentace k modernizaci a dostavbě Domova U Biřičky v Hradci Králové. Soubor projektových dokumentací bude vycházet z architektonické studie, kterou má kraj k dispozici. Nabídky je možné zasílat do 31. srpna letošního roku.

Praha rozdělí odvody z výherních automatů

Foto archiv

- Praha | Rada hlavního města Prahy odsouhlasila rozdělení finančních prostředků, tedy 50 % z částky ve výši 59, 19 mil. Kč, které hlavní město obdrželo jako odvod z loterií a jiných podobných her. Návrh rozdělení je v souladu se zákonem o loteriích a s tím souvisejících rozpočtových opatření, schválit ho musí zastupitelé.

Strana výpisu

1 ...