Finance - Český Metropol

Finance

Bílina opakovaně dosáhla nejvyššího iRatingového hodnocení

foto archiv

- Bílina | Město Bílina obdrželo za hospodaření v roce 2017 nejvyšší ratingové hodnoceni za tento rok – stupeň „A“. V rámci ČR získalo stejné hodnocení pouze 507 obcí, což je 8 procent jejich celkového počtu. Bílina disponovala sice nižšími celkovými příjmy v přepočtu na obyvatele než srovnatelně velká města, přesto se však městu podařilo ušetřit větší díl příjmů.

Na regeneraci brownfieldů dá stát letos 180 milionů korun

foto archiv

- Praha | Na obce a kraje čeká v programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů 180 milionů korun na přeměnu a revitalizaci nevyužívaných areálů a objektů. Podmínkou je jejich využití pro podnikatelské a průmyslové účely. Žádosti o podporu z programu Ministerstva průmyslu a obchodu přijímá agentura CzechInvest do 10. srpna 2018.

Domov U Biřičky čeká dostavba

foto archiv

- Hradec Králové | Radní Královéhradeckého kraje schválili návrh na vyhlášení veřejné zakázky na zpracovatele projektové dokumentace k modernizaci a dostavbě Domova U Biřičky v Hradci Králové. Soubor projektových dokumentací bude vycházet z architektonické studie, kterou má kraj k dispozici. Nabídky je možné zasílat do 31. srpna letošního roku.

Praha rozdělí odvody z výherních automatů

Foto archiv

- Praha | Rada hlavního města Prahy odsouhlasila rozdělení finančních prostředků, tedy 50 % z částky ve výši 59, 19 mil. Kč, které hlavní město obdrželo jako odvod z loterií a jiných podobných her. Návrh rozdělení je v souladu se zákonem o loteriích a s tím souvisejících rozpočtových opatření, schválit ho musí zastupitelé.

Střední školy projdou modernizacemi za desítky milionů korun

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Celkem 12 gymnázií a 10 středních a středních odborných škol Ústeckého kraje projde modernizacemi. Informoval o tom hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Firma RYKO dosáhla rekordní tržby 317 mil. Kč

Foto archiv

- Děčín | Děčínská firma RYKO, jedna z největších evropských opraven železničních vozů, vloni dosáhla rekordní tržby 317 milionů korun. Oproti roku 2016 to představuje pětiprocentní nárůst. Za posledních pět let firmě vzrostly tržby o třetinu. V loňském roce také firma získala dva nové velké zákazníky. I díky tomu investovala 60 milionů do nové opravárenské haly a přijala 25 nových zaměstnanců.

Úvěr umožní předfinancování akcí

Foto archiv

- Liberec | Radní v Liberci schválili návrh podmínek Komerční banky na prodloužení financování revolvingového úvěru o tři roky a navýšení limitu ze současných 90 na 120 milionů korun.

Nemovitosti i auta podnik prodává, lesy vykupuje

Foto archiv

- Hradec Králové | Motorová a přípojná vozidla, stroje, výpočetní a komunikační techniku a dále domy, byty i nebytové prostory, provozní budovy, pozemky i vodní díla, které státní podnik Lesy ČR nevyužívá a nechce do nich investovat, jsou na prodej. Lesy od všech vlastníků podnik naopak vykupuje.

Město na školství vyčlenilo částku 111 milionů korun

Foto archiv

2. března 2018 - Česká Lípa | V rozpočtu města Česká Lípa je pro letošní rok na oblast školství vyčleněna celková částka 111,3 milionu korun, která je určena na investice a provoz školských zařízení, bez mzdových nákladů.

Na obnovu památkové zóny má město 1,5 milionu

Foto archiv

- Jablonec n/N | V Programu obnovy městské památkové zóny pro rok 2018 je v Jablonci nad Nisou stejně jako vloni alokováno 1,5 milionu korun. Městský dotační program mohou využít majitelé nemovitostí, které se nacházejí v městské památkové zóně, ale nejsou nemovitými kulturními památkami, nemohou tudíž žádat o dotace od Ministerstva kultury.

Rekonstrukce přehrady Harcov začne příští jaro

Foto archiv

- Liberec | Liberecká přehrada se dočká kompletní rekonstrukce. Práce začnou v první polovině příštího roku a potrvají další dva roky. Dojde mimo jiné i k odstranění nánosů z nádrže

Strana výpisu

4 ...