Finance - Český Metropol

Finance

Úvěr umožní předfinancování akcí

Foto archiv

- Liberec | Radní v Liberci schválili návrh podmínek Komerční banky na prodloužení financování revolvingového úvěru o tři roky a navýšení limitu ze současných 90 na 120 milionů korun.

Nemovitosti i auta podnik prodává, lesy vykupuje

Foto archiv

- Hradec Králové | Motorová a přípojná vozidla, stroje, výpočetní a komunikační techniku a dále domy, byty i nebytové prostory, provozní budovy, pozemky i vodní díla, které státní podnik Lesy ČR nevyužívá a nechce do nich investovat, jsou na prodej. Lesy od všech vlastníků podnik naopak vykupuje.

Město na školství vyčlenilo částku 111 milionů korun

Foto archiv

2. března 2018 - Česká Lípa | V rozpočtu města Česká Lípa je pro letošní rok na oblast školství vyčleněna celková částka 111,3 milionu korun, která je určena na investice a provoz školských zařízení, bez mzdových nákladů.

Na obnovu památkové zóny má město 1,5 milionu

Foto archiv

- Jablonec n/N | V Programu obnovy městské památkové zóny pro rok 2018 je v Jablonci nad Nisou stejně jako vloni alokováno 1,5 milionu korun. Městský dotační program mohou využít majitelé nemovitostí, které se nacházejí v městské památkové zóně, ale nejsou nemovitými kulturními památkami, nemohou tudíž žádat o dotace od Ministerstva kultury.

Rekonstrukce přehrady Harcov začne příští jaro

Foto archiv

- Liberec | Liberecká přehrada se dočká kompletní rekonstrukce. Práce začnou v první polovině příštího roku a potrvají další dva roky. Dojde mimo jiné i k odstranění nánosů z nádrže

Jablonec má rozpočtový výhled na roky 2018–2020

Foto archiv

- Jablonec n/N | Jablonečtí zastupitelé se zabývali i rozpočtovým výhledem na roky 2019 až 2022. Zpracovatel rozpočtového výhledu a analýzy financí města Luděk Tesař hodnotí finanční zdraví Jablonce n. N. velmi kladně.

Jablonec nad Nisou má schválený rozpočet

Foto archiv

- Jablonec n/N | Jablonečtí zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2018 v celkovém objemu 1,195 miliardy korun.

Praha rozdělí školské granty za 24 milionů korun

Foto archiv

- Praha | Pražští radní na úterním zasedání schválili návrh na rozdělení grantů v rámci celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy hlavního města. Letos bude touto cestou podpořeno celkem 300 projektů za bezmála 24 milionů korun, uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Vláda schválila tzv. oddlužovací novelu insolvenčního zákona

Foto archiv

- Praha | Vláda dnes na svém zasedání schválila tzv. oddlužovací novelu insolvenčního zákona a do dalších kol legislativního procesu poslala také návrh zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech a návrh zákona o soudních tlumočnících a soudních překladatelích.

Lesy ČR odvedly v roce 2017 do státní pokladny 3,050 miliard korun

Foto archiv

- Hradec Králové | Do státního rozpočtu odvedly Lesy České republiky v roce 2017 celkem 3,050 miliard korun. Podnik odeslal prostředky do České národní banky. Převod schválila Vláda České republiky.

Jaké jsou možnosti pro tvorbu finanční rezervy svým potomkům?

zdroj: archiv Metropolu

- Praha | Většina rodičů se snaží svým dětem finančně vypomáhat. Mnohdy začínají spořit již novorozeným potomkům, aby do dovršení jejich dospělosti naspořili dostatek peněz například na studium v zahraničí, pořízení...

Strana výpisu

2 ...