Karlovarský - Český Metropol

Karlovarský

V Karlových Varech vytryskne znovu Vřídlo v obnovené Vřídelní kolonádě

Ilustrační fotografie

5. května 2022 - Karlovy Vary 5. května (ČTK) - V Karlových Varech dnes po šesti letech opět vytryskne pramen Vřídla v obnovené síni Vřídelní kolonády. Město tak dokončilo těsně před začátkem letošní lázeňské sezony opravy kolonády ze 70. let 20. století, byla v havarijním stavu. Součástí prací byla i výměna technologie jímání vřídelní vody, oprava části konstrukce kolonády i obnova původní podoby kolonády.

Za vraždu novorozené dcery udělil soud Plzni cizince 16 let vězení a vyhoštění

9. února 2022 - Na 16 let do věznice s ostrahou poslal dnes Krajský soud v Plzni pětatřicetiletou ženu z Lotyšska, která podle obžaloby v prosinci 2020 v Karlových Varech zavraždila svou právě narozenou dceru. Žena v soudní síni prohlásila svou vinu a přijala navrhovaný trest, který zahrnoval také vyhoštění z České republiky na deset let. Státní zástupkyně se vzdala práva na odvolání, obžalovaná žena si vzala lhůtu na rozmyšlenou. Rozsudek tak zatím není pravomocný.

Policisté pátrají po 44leté ženě z M. Lázní, která se v pátek nevrátila domů

5. února 2022 - Policisté z Chebska pátrají po 44leté Janě Vaškové z Mariánských Lázní, která je přibližně 150 centimetrů vysoká, má hnědé oči, dlouhé rovné hnědé vlasy a nosí dioptrické brýle. Pohřešování oznámila její sestra, když se žena v pátek večer nevrátila domů, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Pešková. Mobilní telefon má nedostupný.

Policie rozbila gang velkovýrobců pervitinu, obvinila sedm lidí

Zdroj: Wikimedia

14. ledna 2022 - Protidrogová policie odhalila česko-vietnamský gang velkovýrobců pervitinu. Skupina působila hlavně na severozápadě Čech a část vyrobeného metamfetaminu směřovala také do Německa. Z výroby a prodeje drog je obviněno sedm lidí, kterým hrozí až 12 let vězení, informovala dnes Národní protidrogová centrála.

Po více než dvou letech našli veterináři svalovce, byl v divočácích z Polska

7. ledna 2022 - Veterináři zhruba po 2,5 letech zjistili v Česku výskyt nebezpečného parazita svalovce (Trichinella). Šlo o larvy u dvou kusů divočáků dovezených do Karlovarského kraje z Polska, sdělil dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Obě prasata budou zlikvidována v asanačním podniku.

Policie obvinila mladého Afghánce z pokusu o vraždu a znásilnění v K. Varech

Ilustrační foto

3. ledna 2022 - Karlovarští policisté obvinili třiadvacetiletého cizince z pokusu o vraždu a ze znásilnění. Muž v sobotu, v prvních hodinách letošního roku v Karlových Varech nejprve nožem zaútočil na 37letou ženu, kterou vážně zranil, později napadl a znásilnil devatenáctiletou dívku. ČTK o tom dnes večer informoval mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva. Podle neoficiálních informací je obviněný Afghánec, televize CNN Prima News dnes uvedla, že do České republiky přicestoval z Německa.

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna.

Vítejte v dominantě Karlových Varů - hotelu IMPERIAL

Zdroj: Metropol

- Věhlasný, pětihvězdičkový hotel IMPERIAL v Karlových Varech poskytl vnitřní i venkovní prostory pro konání V. ročníku velkolepé módní show Czech Fashion Week 2021. Jeho ředitele Roberta Jahna (fofo vlevo) a manažera Petra Procházky, který se aktivně zúčastnil příprav i provedení akce, jsme se zeptali…

Karlovarský kraj nakoupil elektrickou energii na příští 2 roky

foto archiv

- Karlovy Vary | Na léta 2019 a 2020 nakoupil Karlovarský kraj pro své příspěvkové organizace, společnosti a dále pro obce v regionu elektrickou energii na komoditní burze. Využil podobný systém, jako v loňském roce při nákupu plynu. Cena elektřiny celorepublikově stále roste, proto se kraj snažil uskutečnit přípravy transakce co nejrychleji.

Unikátní 3D skener urychlí vyšetřování dopravních nehod

foto archiv

- Karlovy Vary | Karlovarský kraj zakoupí 3D skener, jenž slouží k velice přesnému prostorovému skenování místa dopravní nehody. Čas, který policisté věnují potřebnému vyšetřování, se tak zkrátí i o celé hodiny. Předpokládané náklady na pořízení tohoto jedinečného zařízení činí 2 miliony korun.

Cyklovlaky jezdí podél cyklostezky Ohře

zdroj: ČD

- Karlova Vary | Novinkou letošní prázdninové sezóny jsou v Karlovarském kraji cyklovlaky, které České dráhy nově zavedly podél cyklostezky Ohře. Vlaky jezdí mezi Chebem a Karlovými Vary od počátku července do...

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

41.2%

 

Ne

26.2%

 

Je mi to jedno

16.1%

 

Nemám k tomu dost informací

16.5%