Finance - Český Metropol

Finance

Město na školství vyčlenilo částku 111 milionů korun

Foto archiv

2. března 2018 - Česká Lípa | V rozpočtu města Česká Lípa je pro letošní rok na oblast školství vyčleněna celková částka 111,3 milionu korun, která je určena na investice a provoz školských zařízení, bez mzdových nákladů.

Na obnovu památkové zóny má město 1,5 milionu

Foto archiv

- Jablonec n/N | V Programu obnovy městské památkové zóny pro rok 2018 je v Jablonci nad Nisou stejně jako vloni alokováno 1,5 milionu korun. Městský dotační program mohou využít majitelé nemovitostí, které se nacházejí v městské památkové zóně, ale nejsou nemovitými kulturními památkami, nemohou tudíž žádat o dotace od Ministerstva kultury.

Rekonstrukce přehrady Harcov začne příští jaro

Foto archiv

- Liberec | Liberecká přehrada se dočká kompletní rekonstrukce. Práce začnou v první polovině příštího roku a potrvají další dva roky. Dojde mimo jiné i k odstranění nánosů z nádrže

Jablonec má rozpočtový výhled na roky 2018–2020

Foto archiv

- Jablonec n/N | Jablonečtí zastupitelé se zabývali i rozpočtovým výhledem na roky 2019 až 2022. Zpracovatel rozpočtového výhledu a analýzy financí města Luděk Tesař hodnotí finanční zdraví Jablonce n. N. velmi kladně.

Jablonec nad Nisou má schválený rozpočet

Foto archiv

- Jablonec n/N | Jablonečtí zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2018 v celkovém objemu 1,195 miliardy korun.

Praha rozdělí školské granty za 24 milionů korun

Foto archiv

- Praha | Pražští radní na úterním zasedání schválili návrh na rozdělení grantů v rámci celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy hlavního města. Letos bude touto cestou podpořeno celkem 300 projektů za bezmála 24 milionů korun, uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Vláda schválila tzv. oddlužovací novelu insolvenčního zákona

Foto archiv

- Praha | Vláda dnes na svém zasedání schválila tzv. oddlužovací novelu insolvenčního zákona a do dalších kol legislativního procesu poslala také návrh zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech a návrh zákona o soudních tlumočnících a soudních překladatelích.

Lesy ČR odvedly v roce 2017 do státní pokladny 3,050 miliard korun

Foto archiv

- Hradec Králové | Do státního rozpočtu odvedly Lesy České republiky v roce 2017 celkem 3,050 miliard korun. Podnik odeslal prostředky do České národní banky. Převod schválila Vláda České republiky.

Jaké jsou možnosti pro tvorbu finanční rezervy svým potomkům?

zdroj: archiv Metropolu

- Praha | Většina rodičů se snaží svým dětem finančně vypomáhat. Mnohdy začínají spořit již novorozeným potomkům, aby do dovršení jejich dospělosti naspořili dostatek peněz například na studium v zahraničí, pořízení...

Půjčka online? Pro získání okamžité nabídky jděte přímo k poskytovateli

zdroj: archiv Metropolu

- Praha | Online sjednání půjčky nabízí rychlý a komfortní způsob, jak řešit nedostatek financí. Ne vždy ale narazíte na seriózní nabídky. Internet se hemží různými srovnávači, které se ohánějí lákavými čísly, jež jsou...

Příští týden startují kotlíkové dotace, žadatelé mohou zvolit i speciální webový odkaz

zdroj: Ústecký kraj

- Ústí nad Labem | Už v úterý 31. října bude možné zaslat žádost o příspěvek na nový kotel či tepelné čerpadlo. Celkem o 156 milionů korun mohou obyvatelé žádat pouze elektronicky. Krajský úřad Ústeckého...

Strana výpisu

3 ...