Praha - Český Metropol

Praha

V Praze dnes ráno uhořeli dva lidé, pravděpodobně bezdomovci

Ilustrační foto

2. března 2022 - Při požáru chatky v polích u ulice K Barrandovu v Praze byli dnes ráno nalezeni dva mrtví lidé. Pravděpodobně jde o lidi bez domova, uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policie nařídila pitvu. Příčiny požáru a totožnost zemřelých řeší kriminalisté.

V Praze dnes začíná Festival otrlého diváka, zahájí ho film After Blue

28. února 2022 - Festival otrlého diváka, který je určen příznivcům pokleslé zábavy, zahájí dnes v pražském kině Aero francouzský film After Blue. Milovníkům brakových filmů 17. ročník festivalu do 6. března nabídne téměř dvacítku projekcí na téma psychedelie i doprovodný program. Na březen a duben pořadatelé chystají přesun festivalu do brněnského kina Scala, do kina Bio Central v Hradci Králové, do kina Metropol v Olomouci a do Kina Boskovice.

Očkovací centrum v Praze na Chodově po 7 měsících ukončilo provoz

Zdroj: Wikipedia

28. února 2022 - Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo dnes večer, od pondělí zůstane uzavřeno. Na twitteru o tom informoval Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum provozoval.

Výstava připomene společnou výstavu Františka Kupky a Alfonse Muchy

Zdroj: Flickr

27. února 2022 - Výstavu děl Františka Kupky a Alfonse Muchy otevírá dnes pro veřejnost společnost Adolf Loos Apartment and Gallery ve svojí výstavní síni Expo 58 Art. Galerie jí chce připomenout společnou výstavu Františka Kupky a Alfonse Muchy, která se konala v roce 1936 v Paříži. Galerie výstavou zahajuje výstavní činnost na svém novém působišti v budově Expo 58 v Letenských sadech. Výstava potrvá do 20. března.

Pochod studentů proti nástupu komunismu k moci připomene pieta u Hradu

Zdroj: VHÚ

25. února 2022 - Pochod studentů na Pražský hrad, který se uskutečnil před 74 lety na podporu svobody a demokracie, si dnes v Nerudově ulici připomenou zástupci Senátu, Pražský akademický klub 48 a sdružení Mene Tekel. Pochod, kterého se zúčastnilo zhruba 5000 lidí, byl největším veřejným protestem proti komunistickému uchopení moci v únoru 1948 v tehdejším Československu.

V Praze letos půjde do cyklodopravy asi 200 milionů Kč, meziročně víc

24. února 2022 - Pražská Technická správa komunikací (TSK) letos investuje do projektů v cyklodopravě zhruba 200 milionů korun, což je meziročně více. Peníze půjdou například na vybudování nových cyklostezek, rekonstrukce těch stávajících nebo na vybudování podjezdu pod Mánesovým mostem. Vyplývá to z dokumentu TSK, který schválil magistrátní výbor pro dopravu.

Divadlo na Vinohradech zkouší hru Je třeba zabít Sekala

Zdroj: divadlonavinohradech.com

17. února 2022 - Divadlo na Vinohradech začalo zkoušet inscenaci Je třeba zabít Sekala. Příběh o muži, který se stane proti své vůli najatým vrahem, je známý především z úspěšného českého filmu Vladimíra Michálka. Ten získal deset Českých lvů, vzniklo už ale také několik divadelních adaptací. Na Vinohradech bude mít inscenace označovaná jako moravský western premiéru v režii Pavla Kheka 8. dubna, uvádí se na webu divadla.

Piráti se v Řeporyjích neúspěšně pokusili odvolat starostu Novotného

Zdroj: Wikimedia

17. února 2022 - Pirátům v Praze-Řeporyjích se na dnešním jednání zastupitelů nepodařilo odvolat starostu Pavla Novotného (ODS). Pro hlasovali pouze dva z 11 zastupitelů. Jako důvod uvedli Piráti starostovo odsouzení v kauze pronásledování podnikatele Marka Víta na sociálních sítích. Návrh předložil zastupitel Jozef Čupka (SZ a Piráti), který uvedl, že chování starosty je v rozporu s etickým a morálním jednáním. Novotný návrh na odvolání odmítl jako exhibici a zahájení politické kampaně. Novotný se stal starostou po volbách v roce 2018. Do loňského roku vládla koalice ODS, Zelených a Pirátů, která se rozpadla. Jeden z členů zelených přešel do TOP 09.

V pražském Popmuseu dnes zahájí výstavu věnovanou magnetofonovým kazetám

16. února 2022 - V pražském Popmuseu dnes zahájí výstavu s názvem Kazeta jako nosič, médium, artefakt..., která se věnuje fenoménu magnetofonových audiokazet a jejich distribuci v průběhu 70. až 90. let. Pozornost je věnována i jejich obalům, které si nezávislí umělci často vytvářeli vlastními silami. Výstava sleduje stopu tohoto nosiče v českém a slovenském hudebním prostředí, se zvláštním důrazem na roli kazety jako alternativního nosiče k produkci oficiálních hudebních vydavatelství. Potrvá do 12. května.

Vlak v Praze srazil čtrnáctiletého chlapce, střet nepřežil

10. února 2022 - V Praze dnes dopoledne srazil vlak čtrnáctiletého chlapce, střet nepřežil. Nehoda se stala zhruba dva kilometry od holešovického nádraží. ČTK to řekli policejní mluvčí Jan Rybanský a mluvčí záchranářů Jana Poštová. Provoz vlaků v místě byl zhruba dvě hodiny omezen, plně obnoven byl v 11:15, vyplývá z informací na webu Českých drah. V tomto týdnu je to v Praze již druhé úmrtí mladého člověka po střetu s vlakem, v pondělí spadla patnáctiletá dívka pod vlak na smíchovském nádraží.

Balet Národního divadla uvede nové nastudování Romea a Julie

Zdroj: narodni-divadlo.cz

10. února 2022 - V budově Státní opery Praha bude mít dnes večer premiéru nové nastudování klasického baletu Romeo a Julie. Nejznámější příběh lásky s hudbou Sergeje Prokofjeva uvede ve ztvárnění choreografa Johna Cranka Balet Národního divadla.

Strana výpisu

7 ...