Praha - Český Metropol

Praha

Orchestr FOK chystá benefiční oslavu k výročí autora filmové hudby Zdeňka Lišky

17. března 2022 - Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK uvede 23. března mimořádný koncert u příležitosti 100. výročí narození filmového skladatele Zdeňka Lišky. Vedle suit ze známých českých filmů zazní ve Smetanově síni Obecního domu také orchestrální projekt Petra Ostrouchova k filmu Marketa Lazarová s projekcí. Vystoupí Kühnův smíšený sbor, pěvečtí sólisté, klavírista Ivo Kahánek a vypravěči Alois Švehlík, Petra Špalková a Sabina Rojková. ČTK o tom dnes informovala mluvčí FOK Karla Melichnová.

Rozhlasoví symfonici dnes zahrají v Rudolfinu benefiční koncert pro Ukrajinu

14. března 2022 - V Dvořákově síni pražského Rudolfina se dnes uskuteční benefiční koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR) na podporu válkou zasažené Ukrajiny. Pod taktovkou svého designovaného šéfdirigenta Petra Popelky uvedou hudebníci Novosvětskou symfonii Antonína Dvořáka i díla ukrajinských autorů. Hornista Radek Baborák přednese sólo v Koncertu pro lesní roh a orchestr B dur Reinholda Glièra a večer zahájí Elegie Valentyna Sylvestrova.

Vždyť dnes každý pomáhá Ukrajině jak může…

11. března 2022 - Válka na Ukrajině způsobila v Evropě bezprecedentní humanitární krizi. Ukrajinským utečencům pomáhají v nebývalé míře jak čeští jednotlivci, tak i obce, spolky a soukromé společnosti.

Na festivalu Týden mozku budou přednášky o vzniku bolesti i poruchách spánku

11. března 2022 - O výzkumu léčby epilepsie, mechanismů vzniku bolesti či poruchách spánku budou hovořit vědci na festivalu Týden mozku. Letošní ročník festivalu nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách bude od 14. do 20. března. Většina akcí se uskuteční on-line, uvedla dnes Akademie věd ČR, která se na organizaci festivalu podílí. Vedle hlavního přednáškového pásma bude součástí akce i doprovodný program v Praze, Olomouci, Jihlavě, Plzni a Hradci Králové. Festival se koná potřiadvacáté.

Národní divadlo dnes uvede nové nastudování opery Carmen

Zdroj: Wikimedia

10. března 2022 - V Národním divadle bude mít dnes večer premiéru nové nastudování opery Georgese Bizeta Carmen. Dílo patří k nejoblíbenějším titulům operních scén, diváci mají rádi strhující rytmy hudby, jímavé melodie i příběh o zhoubné síle lidských vášní. Příběh vojáka dona Josého, který podlehne svodům cikánky Carmen, v nové inscenaci vypráví německý režisér Grischa Asagaroff.

Na grantech prevence kriminality letos Praha rozdělí opět 16,5 milionu Kč

8. března 2022 - Na grantech v projektech prevence kriminality letos pražský magistrát rozdělí 16,5 milionu korun, což je stejně jako loni. Peníze půjdou na projekty pracující s mládeží, pomoc obětem trestných činů nebo boj proti recidivě. Cílem je podpořit pokles kriminality. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Praha poskytne při předsednictví ČR EU zdarma reprezentační prostory

Zdroj: Wikipedia

8. března 2022 - Hlavní město poskytne vládě a jednotlivým ministerstvům v době předsednictví České republiky Evropské unii zdarma své reprezentační prostory. K dispozici bude mimo jiné rezidence primátora, Staroměstská radnice nebo jednací sál zastupitelstva v budově magistrátu. Město zajistí audiovizuální techniku. Catering si zajistí pořadatelé sami. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. ČR bude unii předsedat v druhé polovině letošního roku.

Pražští radní projednají peníze pro Ukrajinu a úpravy fotbalového Ďolíčku

Zdroj: Wikipedia

7. března 2022 - Pražští radní dnes projednají úpravy rozpočtu v souvislosti se situací na Ukrajině. Do Prahy míří zřejmě nejvíc uprchlíků z Ukrajiny, kterou napadlo Rusko. Nápor na středisko v Kongresovém centru roste. Část uprchlíků z Prahy přebírají k registraci centra v jiných městech, aby se pražskému centru ulehčilo.

Na pražském Výstavišti dnes začíná Matějská pouť, potrvá do 18. dubna

5. března 2022 - Vstup bude z ulice Za Elektrárnou a ve všední dny bude zdarma, o víkendech za 30 korun. Otevřeno bude v pracovní dny od 13:00 do 21:00 a o víkendech od 10:00 do 22:00. Letos jde o 427. ročník pouti a po 56. se koná na Výstavišti.

Ladovská zima: Kvůli sněhu policie v Praze hlásí od rána 150 nehod, vyjely sypače

Ilustrační foto

4. března 2022 - Pražští policisté kvůli sněžení do dnešních 10:00 evidují asi 150 dopravních nehod, ve městě se tvoří kolony. ČTK to řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Do ulic podle mluvčí městské Technické správy komunikací (TSK) vyjely sypače. Problémy jsou také na silnicích kolem metropole.

Národní divadlo uvede Dostojevského Idiota jako divadelní film

3. března 2022 - Národní divadlo dnes večer uvede v premiéře filmovou verzi divadelní inscenace Idiot podle románu spisovatele Fjodora Michajloviče Dostojevského. Tvůrci se pro takovou podobu inscenace rozhodli poté, kdy jim pandemie nemoci covid-19 a opatření proti jejímu šíření několikrát přerušila zkoušky hry. Po dnešní premiéře a několika reprízách ve Stavovském divadle, které ve filmu hraje také svoji roli, se bude film promítat v kinech.

Strana výpisu

6 ...