Praha - Český Metropol

Praha

V Praze pokračuje setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů a knih

ilustrační fotografie

23. dubna 2022 - Praha 23. dubna (ČTK) - V pražském centru O2 universum dnes pokračuje třetí ročník setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih Comic-Con. Potrvá do 24. dubna. Návštěvníci se i dnes mohou těšit nejen na fotografování, autogramiády a besedy se zahraničními i domácími herci a umělci, ale i na promítání, workshopy, soutěže, výstavy, koncerty a také na hraní videoher a stolních her.

Veletrh Antique se zaměří na české secesní šperky

ilustrační fotografie

21. dubna 2022 - Praha 21. dubna (ČTK) - Na Novoměstské radnici v Praze dnes začíná veletrh Antique, tradiční setkání starožitníků a sběratelů. Lákavý má být tentokrát zejména pro milovníky a milovnice secesních a art deco šperků, na které se vystavovatelé zaměřili. Veletrh potrvá do neděle a představí také sklo, porcelán, keramiku, starožitný nábytek, textil, historické zbraně, staré bankovky a mince.

Festival Mezinárodní týdny tance zahájí večer pro Ukrajinu

Ilustrační fotografie

20. dubna 2022 - Praha 20. dubna (ČTK) - Představením nazvaným Stvoření tance pro Ukrajinu začne dnes večer v divadle Komedie 36. ročník Mezinárodních týdnů tance, nejstaršího tuzemského festivalu současného tanečního umění. Kromě zahajovacího představení, které pořadatelé věnují ukrajinským divákům a které bude moderované v ukrajinštině, je na programu Gala večer v Divadle na Vinohradech či volně přístupná taneční show pod širým nebem.

Soubor uvede Strašidlo cantervillské jako taneční grotesku

ilustrační fotografie

19. dubna 2022 - Praha 18. dubna (ČTK) - Premiéru hororové taneční grotesky Strašidlo cantervillské připravuje skupina Dekkadancers. Je inspirována dílem Oscara Wilda i životem Ozzyho Osbourna a půjde o první rodinnou inscenaci, kterou bude mít taneční soubor na repertoáru. Premiéra bude 28. dubna v divadle Jatka78. ČTK o tom za soubor informovala Zuzana Hošková.

Bohemian Symphony Orchestra Prague nabídne hudbu Hollywoodu

18. dubna 2022 - - Orchestr Bohemian Symphony Orchestra Prague ve Smetanově síni v Obecním domě 2. května nabídne slavné filmové melodie z hollywoodských filmů. Koncertní sál na vystoupení s názvem Hollywood in Prague rozezní hudba ze známých snímků Star Wars, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Titanic nebo Láska nebeská. Známé melodie provede orchestr čítající na šedesát hudebníků včetně pěveckých sólistů, kterými jsou Lucie Večeřová, Noema Erba a Lee Andrew Davion ze Spojených států. Speciálním hostem večera bude David Gránský. ČTK o tom za pořadatele informovala Kateřina Dědková.

Zdravotníci z Ukrajiny mají zájem pracovat v pražských nemocnicích

18. dubna 2022 - Zdravotníci z Ukrajiny mají zájem pracovat v pražských nemocnicích. Nabízejí jim administrativní práci, ale i výpomoc na odděleních pod dohledem, jak umožňuje legislativa. Ve Fakultní nemocnici Motol je zájem větší než nabídka volných míst. Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) zatím hledá možnosti, kde zájemce uplatnit. Desítky lidí z Ukrajiny by chtěly pracovat ve Fakultní nemocnici Bulovka, ale ne formou stáže, jak vyžaduje stát. Vyplývá to z odpovědí mluvčích nemocnic na dotazy ČTK. Ministerstvo zdravotnictví připravilo manuál, jak mají zdravotnická zařízení při zaměstnávání těchto zdravotníků postupovat.

V Semaforu se dnes uskuteční odložená obnovená premiéra muzikálu Nižní Novgorod

13. dubna 2022 - V Semaforu se dnes uskuteční odložená obnovená premiéra muzikálu Nižní Novgorod. Hra s hudbou Ferdinanda Havlíka se odehrává se v carském Rusku roku 1917. Ve výpravném představení se v roli generála Šolomonova představí Jiří Suchý, který je režisérem hry a autorem libreta a písňových textů. Jeho ženu Varvaru představuje Jitka Molavcová. Politicky zabarvená inscenace měla premiéru 5. března 1992 a dočkala se 104 repríz. Autor se jej po více než 25 letech rozhodl předělat a doplnit.

Výstava v Praze připomene ilustrátora pohádek a pověstí Cyrila Boudu

12. dubna 2022 - Galerie Millennium sídlící v Praze v ulici Tržiště dnes zahájí výstavu, kterou připomene loňské 120. výročí narození malíře, grafika a ilustrátora Cyrila Boudy. Jmenuje se Cyril Bouda - Krajiny neznámé, ztracené i věčné a návštěvníci na ní najdou dosud nevystavované akvarely a kresby z celého autorova tvůrčího období. Výstava potrvá do 20. května.

Venkovní prostory areálu Pražské tržnice v Holešovicích čeká proměna

Zdroj: Wikipedia

11. dubna 2022 - Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na proměnu prostor mezi budovami v Pražské tržnici v Holešovicích. Vítěz pro město mimo jiné vypracuje projekt a bude na proměny dohlížet. Cílem je nejen zlepšit podobu tržnice, ale rovněž zvýšit bezpečnost v areálu. Tendr by měl být vypsán letos v květnu a metropoli vyjde na 52,07 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Majitelem areálu tržnice je hlavní město, které jej postupně opravuje.

Program festivalu Svět knihy Praha se zaměří na současnou italskou literaturu

11. dubna 2022 - Program mezinárodního veletrhu a festivalu Svět knihy se od 9. do 12. června na Výstavišti Praha zaměří na současnou italskou literaturu. Z Itálie, která je čestným hostem programu 27. ročníku festivalu, dorazí například Donatella Di Pietrantoniová, Viola Ardoneová, Luigi Zoja či Donato Carrisi. Svět knihy Praha si za letošní motto zvolil citát z díla italského romanopisce, esejisty a filozofa Umberta Eca "Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem". ČTK o tom za organizátory informovala Jana Chalupová.

Luskouni přiletí podle ředitele pražské zoo Bobka do Prahy ve čtvrtek

Zdroj: Wikimedia

11. dubna 2022 - Luskouni, kteří budou k vidění v pražské zoologické zahradě, přiletí do české metropole ve čtvrtek. Na twitteru a facebooku to uvedl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Dvojice luskounů krátkoocasých do Prahy dorazí ze zoologické zahrady v tchajwanské metropole Tchaj-pej. Chovný pár šupinatých savců bude obývat expozici Indonéská džungle.

Strana výpisu

3 ...