Praha - Český Metropol

Praha

Na hubení potkanů použijí letos pražští deratizátoři 13.500 kilogramů návnady

5. dubna 2022 - Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) v dubnu začali s pravidelnou deratizací stokové sítě. Na hubení potkanů a dalších myšovitých hlodavců použijí 13.500 kilogramů návnady, kterou rozmístí ve stokách. Stejné množství přípravku na hubení potkanů PVK použily i v loňském roce. Deratizace bude trvat do října, sdělil dnes ČTK mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Praha opraví a vrátí na Staroměstskou radnici desky připomínající legionáře

Zdroj: Wikipedia

4. dubna 2022 - Pražský magistrát nechá zrekonstruovat a následně vrátí na Staroměstskou radnici dvě desky připomínající československé legionáře, které zde dříve bývaly. Desky by se na památku měly vrátit letos 2. července u příležitosti 105. výročí bitvy u Zborova, kde legionáři zaznamenali úspěch. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní.

Na Staroměstském náměstí začínají velikonoční trhy, dva roky nebyly

Zdroj: Wikipedia

2. dubna 2022 - Na pražské Staroměstské náměstí se dnes po dvouleté pauze, zaviněné epidemií koronaviru, vrátily velikonoční trhy. Dekorace nebo tradiční pokrmy tam budou trhovci nabízet do neděle 24. dubna v době od 10:00 do 22:00, chybět nebude ani velikonoční výzdoba náměstí a kulturní program. Velikonoční zboží si lidé mohou koupit i ve stáncích na náměstí Republiky, kde společnost Taiko rovněž pořádá trhy.

Pražské centrum pro uprchlíky v úterý podruhé odbavilo méně než 1000 lidí

30. března 2022 - Asistenční středisko pomoci Ukrajincům v Kongresovém centru Praha v úterý podruhé od začátku svého fungování odbavilo méně než tisíc lidí. Bylo jich celkem 982. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu v centru, které je společné pro Prahu i Středočeský kraj, pomohli 60.854 lidem. Na twitteru o tom dnes informovali pražští hasiči.

Výstava ukáže komiksy inspirované dílem Stanislawa Lema

Zdroj: Wikipedia

28. března 2022 - V Klementinu bude ode dneška přístupná výstava komiksů inspirovaných dílem polského spisovatele Stanisława Lema. Ukáže výběr nejlepších prací českých výtvarníků, kteří se zúčastnili soutěže vyhlášené Polským institutem v Praze. Loni uplynulo 100 let od narození světoznámého autore sci-fi Lema.

Soud začne projednávat kauzu zakázky MPSV na výplatu sociálních dávek

Zdroj: Wikipedia

28. března 2022 - Pražský městský soud dnes začne projednávat případ šéfa oddělení bezpečnosti informací ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Karla Macka, který čelí obžalobě z pletich při zadání veřejné zakázky a z přípravy zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti se zakázkou na výplatu sociálních dávek. Hlavní líčení je zatím naplánováno do úterý. Mackovi hrozí až dvanáctileté vězení.

Letošní návštěvnost pražské zoo překonala 200.000, je to dříve než obvykle

Zdroj: Wikipedia

28. března 2022 - Letošní návštěvnost pražské zoologické zahrady včera překonala 200.000, je to dříve než obvykle. Na twitteru a facebooku to uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek. Zoologickou zahradu k dnešnímu dni navštívilo přesně 201.079 lidí, z toho zhruba 31.000 byly ukrajinské děti a ženy. Loni za celý rok přišlo do zoo téměř 963.000 návštěvníků.

Lipavský: Problematika školy v Bubenči je provázána s mezinárodními smlouvami

Zdroj: Wikipedia

26. března 2022 - Problematika ruské školy v pražském Bubenči je provázána s několika mezinárodními smlouvami, je potřeba dodržovat ústavní pořádek České republiky. V rozhovoru to ČTK řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v reakci na to, že z rozhodnutí zastupitelstva vedení Prahy vyzve vládu, aby připravila zákon, podle něhož bude možné omezit vlastnické právo Ruska k budově bývalé školy na Krupkově náměstí.

Čestnou občankou Prahy se stala hlasatelka a "hlas" pražské MHD Hazdrová

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Čestnou občankou hlavního města se stala rozhlasová hlasatelka a "hlas" pražské MHD Dagmar Hazdrová (88). Oceněna byla za mimořádné činy spojené s obdobím srpnové invaze sovětských vojsk v roce 1968, kdy v Československém rozhlase pravdivě informovala o tehdejším dění. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Město naposledy udělilo čestné občanství loni v listopadu disidentce a jedné z prvních signatářek Charty 77 Daně Němcové.

Pražským strážníkům se zvýší náborový příspěvek i příspěvek na dopravu a bydlení

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Uchazeči o práci u pražské městské policie (MPP) dostanou v případě nástupu náborový příspěvek 300.000 korun namísto současných 100.000 korun. Oproti dosavadním pravidlům vzroste i příspěvek na bydlení a dopravu, a to o 4000 korun na 10.000 korun, a strážníci budou nově dostávat stravenky ve výši 130 korun, tedy o tři desetikoruny vyšší. Cílem je udržet současné zaměstnance a zároveň přilákat nové. Zvýšení si ročně vyžádá vyšší náklady o 180 milionů korun. Změnu pravidel schválili pražští zastupitelé, bude platit od dubna.

Benefiční koncerty pro Ukrajinu v Praze pořádají hudebníci, tanečníci i akrobaté

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Benefiční koncerty na podporu lidí zasažených válečným konfliktem na Ukrajině dnes na různých místech v Praze pořádají hudebníci, tanečníci i akrobaté. Například v Národní galerii vystoupí houslista Pavel Šporcl, tanečníci ze studia Movement Factory a akrobatická skupina Losers Cirque Company. Hornista Radek Baborák a Akademie MenART zahájí sbírku v kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí a v Divadle Archa bude mezi účinkujícími ukrajinská herečka a zpěvačka Mariana Sadovská.

Strana výpisu

4 ...