Doprava - Český Metropol

Doprava

Česká Lípa zlevňuje jízdné

foto archiv

- Česká Lípa | Od 1. září letošního roku zaplatí děti (6 – 18 let), studenti (18 – 26 let) a senioři nad 65 let v České Lípě za jízdenky v městské autobusové dopravě méně. Informoval o tom mluvčí města Václav Šámal.

Z Česka do Švýcarska nově i s Včasnou jízdenkou

foto archiv

- Praha | Česká dráhy rozšířily možnosti cenově dostupného cestování do Švýcarska. Nabídka Včasných jízdenek byla rozšířena o denní spojení z Česka do Švýcarska přes hraniční přechod Horní Dvořiště – Summerau. Cena této jízdenky z Prahy do Curychu začíná na 1 911 Kč a umožňuje využít expresní vlak mezi Prahou a Lincem a přípojný vlak railjet z Lince do Curychu.

České dráhy se rozhodly zapojit youtubery

foto archiv

- Praha | České dráhy přemýšlejí o tom, jak oslovit mladší zákazníky. Po pečlivé přípravě přišlo rozhodnutí oslovit zamýšlené publikum skrze osobnosti, které mají k oslovované skupině lidí nejblíže – youtubery.

Pražské metro bude umět lépe anglicky

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v rámci zkvalitňování svých služeb dokončil doplňování anglických textů do pevného informačního systému ve stanicích pražského metra. V celé síti je cca 14 000 ks informačních prvků pevného informačního systému.

D8: Požár osobního auta v tunelu

foto archiv

- Ústí nad Labem | Dvě hasičské jednotky z Ústí nad Labem vyjely dnes deset minut před devátou hodinou ranní k požáru v tunelu Panenská na dálnici D8 ve směru na Německo.

DPP získá 300 nových busů od SOR Libchavy

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uzavřel smlouvu na dodávku 300 autobusů se společností SOR Libchavy. DPP totiž v tendru na standardní nízkopodlažní autobusy v počtu 300 ks zákon o veřejných zakázkách neporušil. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh společnosti IVECO Czech Republic, která napadla zadávací podmínky, své vyloučení ze soutěže a posouzení nabídek ostatních firem.

Ústecký kraj - lídr elektromobility ve střední Evropě

foto top

- Ústí nad Labem | Organizace zajišťující sociální služby v Ústeckém kraji teď budou devatenácti novými vozy například převážet klienty do zdravotnických zařízení. Spolu s elektromobily získaly organizace i dobíjecí stanice.

Most v Lidické letos projde rekonstrukcí

foto archiv

- Jablonec n/N | Rekonstrukci mostu v Lidické ulici už nic nebrání, zastupitelé schválili smlouvy o spolupráci a právu provedení stavby s majiteli nemovitostí, kterých se složitá stavby bude bezprostředně dotýkat. Rekonstrukce za cca 13 milionů se rozběhne o prázdninách.

Ústecko-teplická dráha slavila úctyhodných 160 let od vzniku

foto archiv

- Teplice | Příznivci nostalgických vlaků si přišli na své. Třetí květnovou sobotu se teplické vlakové nádraží zahalilo do páry. Letos totiž slaví jubileum 160 let od vzniku Ústecko-teplická dráha.

Řidiči busů označili kritická místa

foto archiv

- Česká Lípa | Místa, kudy nemohou s autobusem projet, označili řidiči českolipské MHD.

Zastupitelé odmítli společný dopravní podnik

foto archiv

- Česká Lípa | Společný dopravní podnik města Česká Lípa a společnosti BusLine MAD Česká Lípa, s.r.o., který měl zajišťovat městskou dopravu od ledna 2019, zastupitelé hlasováním odmítli. Navíc k tématu MHD ve městě nepřijali žádné usnesení.

Strana výpisu

6 ...