Doprava - Český Metropol

Doprava

Vysočina počítá s 358,5 milionu korun od státu na silnice

foto archiv

- Jihlava | Za více než jednu miliardu korun chce Kraj Vysočina i v letošním roce opravit další desítky úseků silnic II. a III. tříd napříč regionem. Vládou už prošel návrh na rozdělení 4 miliard korun, které Státní fond dopravní infrastruktury rozdělí mezi všechny kraje.

Na opravy nádražních budov půjde více než miliarda korun

foto archiv

- Praha | S postupem projektových prací a objemem vyčleněných finančních prostředků aktualizovala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) střednědobý plán oprav nádražních budov, který poprvé představila v srpnu loňského roku. Na opravy a zahájené rekonstrukce nádražních budov bylo dosud vynaloženo přes 800 milionů korun, v letošním roce půjde na tyto účely více než jedna miliarda.

Děčín: Dopravní podnik pořizuje ekologické autobusy

foto archiv

- Děčín | Prvních deset z celkem 21 autobusů s pohonem na CNG představil děčínský dopravník podnik na odstavné ploše na Dělnické ulici. Současně s novými autobusy byla do provozu uvedena také plnička CNG.

DPP dal zelenou plné elektrifikaci linky č. 140

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v rozvoji ekologické elektrobusové dopravy. DPP schválil na základě vyhodnocení zkušebního provozu záměr na plnou elektrifikaci autobusové linky č. 140 na trase Palmovka – Letňany – Čakovice – Miškovice. Elektrobusy s dynamickým dobíjením by na celé lince č. 140 měly vyjet nejpozději v roce 2021.

Z podzemního tunelu zatím parkoviště nebude

foto archiv

- Litoměřice | Parkoviště v bývalém železničním tunelu u dolního nádraží v dohledné době nevznikne. A to i přesto, že litoměřická radnice právě tímto způsobem chtěla odlehčit parkování v centru města.

Stříbrný šíp vyrazí do Rosic nad Labem

foto archiv

- Rosice nad Labem | Tuto sobotu 28. dubna budou mít fanoušci železnice jedinečnou příležitost svézt se nedávno zrekonstruovaným motorovým vozem Stříbrný šíp. Souprava tento den vyrazí z hlavního města přes Kolín a hlavní nádraží v Pardubicích do stanice Pardubice-Rosice nad Labem, kde bude o tomto víkendu zahájena turistická sezóna ve zdejším železničním muzeu a zároveň tu také začne výstava „100 let moderní železnice“.

Dopravní podnik modernizuje metro

foto archiv

- Praha | Zastupitelé hlavního města Prahy dali zelenou dalším projektům na podporu energetických úspor v městských objektech. Schválili dotaci na modernizaci vzduchotechniky hlavního větrání ve větracích šachtách tras metra A, B i C a modernizaci pohyblivých schodů ve stanici Palmovka.

Dopravní omezení v Liberci přinesou lepší stav komunikací

foto archiv

- Liberec | Statutární město Liberec plánuje v letošním roce zrealizovat stavební práce na komunikacích ve svém vlastnictví. To vyžaduje nezbytná dopravní omezení.

Památkově chráněná jednokolejka ožila

foto archiv

- Jihlava | Na Velký pátek bude zahájen pod objednávkou Kraje Vysočina sezónní provoz v rozsahu tří párů vlaků na trati č. 243 Moravské Budějovice – Jemnice. Trať je v provozuschopném stavu, 21 km dlouhá, památkově chráněná jednokolejka.

Parní expres Svatý Jiří zamíří na Řípskou pouť

foto archiv

- Praha/Zlonice | Tuto sobotu 21. dubna vypraví České dráhy parní vlak pod památnou horu Říp. Jeho výchozí stanicí bude nádraží Praha-Braník a v hlavním městě půjde přistoupit také ve Vršovicích, na hlavním nádraží a v Holešovicích. Dál vlak zamíří přes Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves zámek, Vraňany a kolem Řípu až do Zlonic.

Preventivní vlak pokračuje i letos

foto archiv

- Praha | Úspěšný projekt Českých drah Preventivní vlak bezpečné železnice pokračuje i v letošním roce. Jarní část cesty odstartovala dnes na nádraží v Mostě, odkud vlak zamíří do Chomutova, Ústí nad Labem a Děčína.

Strana výpisu

7 ...