Doprava - Český Metropol

Doprava

Chomutov se dočká obchvatu

foto archiv

- Chomutov | V historických prostorách kostel Sv. Kateřiny v Chomutově byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem a zhotoviteli akce Nová komunikace u města Chomutova, společnostmi Herkul a.s., Eurovia CS, a.s., Silnice Group a.s. a SMP CZ. Výstavba by měla být zahájena příští rok.

Cestující v pražské a regionální dopravě čeká revoluce

foto archiv

- Praha | Od posledního srpnového týdne obyvatelé a návštěvníci Prahy a Středočeského kraje jednodušeji cestují městskou hromadou dopravou v hlavním městě a příměstskou dopravou ve Středočeském kraji. Cestující budou mít díky novému regionálnímu dopravnímu systému PID Lítačka rozšířenou možnost výběru nosičů svých dlouhodobých časových kupónů Pražské integrované dopravy na webu www.pid.litacka.cz.

Vlakem, metrem, lanovkou, na kole i přívozem

foto archiv

- Praha | Evropský týden mobility letos představí nejlepší kombinace způsobů dopravy. K využívání rozmanitých způsobů dopravy bude Pražany motivovat bohatý program Evropského týdne mobility, který se uskuteční ve dnech 16. až 22. září.

Ústecký kraj pokračuje v jednání s RegioJetem

il. foto Regiojet

- Ústí nad Labem | Rada Ústeckého kraje rozhodla, že bude i nadále pokračovat v jednáních s dopravcem RegioJet, který podal dvě nejvýhodnější nabídky v rámci veřejné zakázky na zajištění dopravy na železničních linkách U5, U7 a U13.

Na D7 u Postoloprt byly zprovozněny další čtyři kilometry dálnice

foto archiv

- Postoloprty | Ředitelství silnic a dálnic slavnostně zprovoznilo téměř čtyřkilometrový úsek dálnice D7 v úseku Postoloprty – MÚK Bitozeves. Nový úsek by měl motoristům přinést zkvalitnění dopravy v podobě zvýšení bezpečnosti provozu, zrychlení dopravy a odstranění nebezpečných situací vinou předjíždění v hustém provozu.

foto archiv

Cyklisté soutěží s aplikací Na kole Prahou

foto archiv

- Praha | Milovníci cyklistiky se mohou i letos zúčastnit letní soutěže Na kole Prahou, která odstartovala v červenci a potrvá až do 15. září. Pro účast v soutěži je potřeba aktivně používat aplikaci Na kole Prahou a zúčastnit se jedné z pěti různých po sobě jdoucích cyklistických výzev. Soutěžící, kteří splní podmínky výzvy a budou vylosováni, získají zajímavé ceny.

Městská rada schválila projekt tramvaje do Zdib

foto archiv

- Praha | Přípravu výstavby tramvajové trati z Vozovny Kobylisy do Zdib schválili pražští radní. Prodloužení trati k dálnici D8 a plánovanému velkému parkovacímu domu P+R by mělo výrazně snížit individuální automobilovou dopravu na severu Prahy. Dojezd na stanici metra Kobylisy bude činit 8 minut, na Staroměstskou pak půl hodiny. Uvedl to náměstek primátorky pro dopravu, školství a volný čas Petr Dolínek.

ŘSD vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35

ilustrační foto archiv

- Opatovice | Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy s cílem zahájení výstavby na jaře 2019, aby bylo možné dálnici zprovoznit současně s navazujícím úsekem Časy – Ostrov v celkové délce 27 kilometrů.

5 věcí, které byste měli vědět o nových symbolech pro paliva

foto archiv

- Praha | Od října by mělo být na všech čerpacích stanicích v Česku i v celé EU nové jednotné značení pohonných hmot. Smyslem je zpřehlednit stále se rozšiřující nabídku různých paliv, ale též předcházet jejich možným záměnám.

Linka metra A oslaví 40. výročí, vyrazí historická souprava

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oslaví významné výročí. V neděli 12. srpna 2018 to bude přesně 40 let od zahájení provozu na lince metra A. Cestující se mohou těšit na svezení se původní historickou soupravou 81-71, která bude upravená do tehdejší čtyřvozové podoby. Atmosféru dokreslí speciální hlášení i strojvedoucí v dobových uniformách a informační tabule z minulého století.

Strana výpisu

4 ...