Doprava - Český Metropol

Doprava

MHD budou na Benešově mostě řídit semafory

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Už od neděle 1. dubna budou všechny trolejbusy i autobusy ústecké MHD jezdit pouze středovým pruhem mostu Dr. Edvarda Beneše a řídit se světelným signalizačním zařízením. Pro řidiče osobních aut se tímto doprava na mostě nijak nezmění.

Cyklobus na lince č. 147 v Praze opět vyjel

Foto archiv

- Praha | Od soboty opět jezdí v pražských ulicích oblíbený cyklobus. Na lince č. 147 bude přepravovat jízdní kola na speciálním nosiči pro šest kol na zadní části autobusů Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Cyklisté s jízdními koly budou moci do cyklobusů nastupovat a vystupovat na vybraných zastávkách. DPP počítá s provozem cyklobusů až do konce října.

Změna času ovlivní dálkové spoje i noční „flamendry“

Foto archiv

- Praha | V noci ze soboty 24. na neděli 25. března začne platit letní čas a hodinové ručičky se posunou o hodinu dopředu. Kvůli chybějícím 60 minutám se „zpozdí“ osm nočních dálkových vlaků Českých drah, které budou tou dobou na své trase, ale také regionální spoje tzv. nočního pražského rozjezdu.

Cyklohráček odstartuje pátou sezonu

Foto archiv

- Okoř/Slaný | Unikátní výletní vlak pro celou rodinu a pro cyklisty vyjede už tuto sobotu na atraktivní trasu z Prahy na Okoř a do Slaného. I letos pojede z pražského hlavního nádraží po malebné trati Pražského semmeringu.

Stavbou roku je nádraží v Litoměřicích

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Stavbou roku Ústeckého kraje 2017 je modernizace a dostavba autobusového nádraží v Litoměřicích. V rámci slavnostního vyhlášení v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje to dnes uvedl Zbyněk Pěnka z litoměřické hospodářské komory.

Praha si dnes připomíná Mezinárodní den invalidů

Foto archiv

- Praha | Právě na dnešní den, na 19. března, připadá Mezinárodní den invalidů, jehož cílem je upozornit na bariéry, se kterými se nejen lidé se zdravotním postižením každý den potýkají. Magistrát hlavního města v rámci projektu Praha bezbariérová se otázkám odstranění překážek ve veřejné dopravě věnuje dlouhodobě.

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje letošní stavební sezonu

Foto archiv

- Praha | Ředitelství silnic a dálnic pokračuje po zimní přestávce s modernizací dálnice D1. Během března a dubna bude také zahájeno několik velkých dálničních oprav.

České dráhy nabízejí minibar

Foto archiv

- Praha | České dráhy rozšířily od března nabídku drobného občerstvení servírovaného na místa cestujícím formou tzv. minibaru o další rychlíky mezi Prahou a Hradcem Králové. Linka R 10 tak bude v tomto úseku službou ČD Minibar pokryta kompletně.

ŘSD zahájilo výstavbu obchvatu obce Kámen na silnici I/19

Foto archiv

- Kámen | Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu obchvatu obce Kámen na silnici I/19. Současné parametry této komunikace v průtahu obce Kámen již neodpovídají jejímu významu. Situaci je tedy nutné vyřešit vybudováním obchvatu, a to i s ohledem na potřebu zlepšení životního prostředí v obci.

Středočeské Zdice mají opravené nádraží

Foto archiv

- Zdice | Středočeské město Zdice se může pyšnit nově opravenou nádražní budovou. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) totiž dokončila rekonstrukci dalšího nádraží v kraji. Modernizace výpravní budovy probíhala od srpna loňského roku do letošního ledna, náklady dosáhly částky téměř 8,8 milionu korun.

Dopravní policisté představili stíhací superby

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Špičkové dva vozy Škoda Superb představili dnes v areálu řehlovického dálničního oddělení ústečtí policisté. Krajský šéf dopravní policie Jiří Ušák upřesnil, že jde o vozy s dvoulitrovým motorem, pohonem všech kol a výkonem 280 koní. Nejsilnější škodovácký motor má maximální rychlost 250 kilometrů za hodinu.

Strana výpisu

9 ...