Doprava - Český Metropol

Doprava

Historický vlak připomene příjezd T. G. Masaryka do Lán

- Praha | České dráhy ve spolupráci s Muzeem Tomáše Garrigua Masaryka vypraví tuto sobotu historický vlak, kterým připomenou první příjezd Tomáše Garrigue Masaryka vlakem k pobytu do Lán dne 11. srpna 1921. Kromě samotné jízdy historickou soupravou se cestující můžou těšit na prohlídku salonků na pražském hlavním nádraží a ve Stochově, ale také na bohatý kulturní program přímo v Lánech.

Cisterna se převrátila na D8

foto Pavel Pech HZS ÚK

- Litoměřice | Tři hasičské jednotky vyjely dnes hodinu před polednem k dopravní nehodě cisterny na D8 u obce Kleneč na Litoměřicku. Cisterna se převrátila na bok v odstavném pruhu.

Ústečtí krajští radní chtějí o dopravě rozhodnout do tří týdnů

foto archiv

- Ústí nad Labem | Nejpozději 22. srpna chtějí radní Ústeckého kraje rozhodnout, jak bude dále zajištěna autobusová doprava v kraji. Jedním z důvodů jsou současné problémy společnosti TD Bus, dříve BusLine, jejíž vozy vynechávají podle radního Jaroslava Komínka desítky spojů denně na Litoměřicku a Ústecku.

Na Křivoklát ve stylu 60. let s „bardotkou“

foto archiv

- Praha | Na tradiční letní Křivořezání na bývalém královském hradě Křivoklátu se i letos vypraví zvláštní historický vlak. Kvůli suchu a extrémním vedrům pojede vlak ve stylu 60. let 20. století v čele s historickou motorovou lokomotivou 751.010 přezdívanou „bardotka“ nebo „zamračená“. V soupravě nebude chybět ani bufetový vagón.

České dráhy zakoupily v Rakousku 41 rychlíkových vozů

foto archiv

- Praha | České dráhy rozšíří park osobních vozů pro dálkové vlaky nákupem vozů od rakouských železnic ÖBB. Komfortní klimatizované vozy posílí kapacitu mezistátních i vnitrostátních vlaků.

DPP spustil rekonstrukci tramvajové trati na Vinohradské

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil nutnou rekonstrukci tramvajové trati v ulici Vinohradská v celkové délce cca 2,6 km. V první etapě probíhá modernizace úseku Hradecká – Želivského do konce letošního srpna, úsek Škrétova – Sudoměřická bude zmodernizován mezi březnem a červencem příštího roku. Při vyloučení tramvajového provozu DPP zajistí náhradní autobusovou dopravu.

Ústeckému kraji hrozí autobusová krize

foto archiv

- Ústí nad Labem | Možnost, že ve čtvrtek 26. července nevyjedou autobusy společnosti BusLine v sedmi okresech Ústeckého kraje a cestující zůstanou stát na zastávkách, je zase o něco reálnější. Krajští radní odmítají totiž finanční požadavky jednoho ze čtyř dopravců v kraji.

Pražanům uleví velké P+R parkoviště, pomoc míří i do škol

foto archiv

- Praha | Pražští zastupitelé schválili 48 projektů za téměř 568 milionů korun, které žadatelé o dotaci podali do čtyř výzev vyhlášených v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Na východním příjezdu do metropole díky tomu vyroste velkokapacitní P+R parkoviště, střední škola v deváté městské části projde kompletní rekonstrukcí a bezmála pět desítek škol a společností bude moci realizovat potřebné vzdělávací aktivity.

Děčín: Chytrou kartu čeká změna

foto archiv

- Děčín | Pilotní projekt Chytré karty, který děčínský dopravní podnik poprvé představil v roce 2016, chce radnice posunout dál. Multifunkční Chytrá karta byla uživateli dobře přijata, ale vydavatel současných karet vypověděl spolupráci, a tak město hledalo nového vydavatele karty.

Doprava Ústeckého kraje informuje o změnách

foto archiv

- Ústí nad Labem | Od 1. 9. 2018 vstoupí v platnost nový tarif Dopravy Ústeckého kraje. Hlavní změnou je zanesení nových slev nařízených státem, tedy pro děti do 18 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let dosáhne sleva nově 75 % z obyčejného jízdného.

S modernizací Lítačky skončí Opencard

foto archiv

- Praha | V létě tohoto roku čekají na cestující v pražské a středočeské veřejné hromadné dopravě novinky. Lítačka nabídne nové možnosti nákupu jízdného a rozšíří se nabídka nosičů, na kterých jízdní kupon bude nahrán. S modernizací celého systému virtuální Lítačky dojde zároveň k útlumu karty Opencard.

Strana výpisu

5 ...