Doprava - Český Metropol

Doprava

ŘSD zahajuje výstavbu přeložky silnice I/21 Trstěnice - Drmoul

Foto archiv

- Drmoul/Trstěnice | Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu silnice I/21 Trstěnice – Drmoul, která je součástí souboru staveb přeložek na silnici I/21.

Praha se snaží zklidnit Severojižní magistrálu

Foto archiv

- Praha | Rada hlavního města slíbila Pražanům ve svém programovém prohlášení, že “prosadí opatření vedoucí ke zklidnění Severojižní magistrály v celé délce”, čímž navázala na dlouholetou sérii průzkumů a studií směřujících k začlenění této dopravní tepny do městského prostředí.

Senioři probírali s radnicí dopravní značení či parkování

Foto archiv

- Česká Lípa | Nebezpečné parkování nebo přemíra dopravního značení v ulicích České Lípy. To jsou jen některá témata druhého setkání se seniory na českolipské radnici, kam starostka Romana Žatecká přizvala také ředitele městské policie Vladimíra Jeníka a vedoucí odboru správy majetku města Petru Novotnou.

Praha je mezi třemi finalisty o nejlepší Evropský týden mobility 2017

Foto ilustrační archiv

- Praha | Evropská komise oznámila finalisty soutěže EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY a soutěže o cenu za plánování udržitelné městské mobility (Sustainable Urban Mobility Planning, dále jen „SUMP“).

Výkup areálu autobusového nádraží umožní pokračovat v projektu Terminál

Foto archiv

- Liberec | Město Liberec potřebuje vykoupit areál autobusového nádraží, aby mohlo pokračovat v přípravách projektu IPRÚ „Terminál a parkovací dům“.

Obměna vozového parku pražských strážníků pokračuje

Foto archiv

- Praha | Rada hlavního města Prahy schválila městské policii veřejnou zakázku na nákup dalších 53 nových služebních vozidel. Za nákup těchto vozidel, který by se měl zrealizovat ještě v letošním roce, městská policie zaplatí maximálně 30 miliónů korun bez DPH.

Liberec: Křižovatky pohlídají kamery

Foto archiv

- Liberec | Město Liberec získá možnost trvalého kamerového dohledu nad silničním provozem na světelně řízených křižovatkách. Radní již odsouhlasili napojení křižovatek na stávající síť optických kabelů Metropolitní sítě a zároveň schválili výjimku ze směrnice Rady města a přímým oslovením vybrali jako dodavatele městskou společnost Liberecká IS, a.s

ŘSD obnovuje práce na dálnici D8 u Prahy

Foto ilustrační archiv

- Praha | Ředitelství silnic a dálnic obnovuje práce na rekonstrukci vozovky na levé části dálnice D8 (směr do Prahy) a na dálničním mostu u obce Zdiby. První březnový víkend budou realizována dopravní opatření a v pondělí 5. března budou zahájeny práce na dálničním mostě přes silnici I/9 u sjezdu na Zdiby.

Brno: Řidiči mají možnost odmazat si tři trestné body

Foto archiv

- Brno | Odmazat si tři trestné body nasbírané za dopravní přestupky a vyhnout se tak hrozbě roční ztráty řidičského průkazu. Takovou možnost dostávají nejen jihomoravští řidiči. Součástí nabídky kurzů Polygonu Brno je nově i certifikované školení pro odpočet trestných bodů. Úvodní termíny už si zájemci mohou rezervovat.

DPP obdržel cenu Czech Technology Platform Smart Grid Award

Foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) získal ocenění Czech Technology Platform Smart Grid Award za rok 2017. DPP uspěl s inovativním projektem dynamicky nabíjeného elektrobusu, zkušebně provozovaném v úseku mezi Palmovkou a Letňany.

Na opravy mostů v Praze půjde víc peněz

Foto archiv

- Praha | Technická správa komunikací hl. m. Prahy a. s. (TSK) nemá pro rok 2018 dostatek finančních prostředků na pokrytí všech smluvních závazků souvisejících s přípravou a realizací akcí.

Strana výpisu

10 ...