Doprava - Český Metropol

Doprava

Kraj bojuje za obnovení železniční trati Teplice – Lovosice

foto archiv

- Ústí nad Labem | V médiích mnozí zaznamenali pro cestující špatnou zprávu, že se ministerstvo dopravy rozhodlo neobnovit železniční trať v Českém středohoří, na které již téměř 5 let nemůže Ústecký kraj objednávat dopravní obslužnost.

Na opravy nádražních budov na Plzeňsku je 58 milionů korun

Foto archiv

- Plzeň | Přibližně 58 milionů korun investuje letos Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do oprav výpravních budov v Plzeňském kraji, část peněz půjde současně na přípravu dalších projektů, jejichž zahájení se plánuje v roce 2019. Mezi letos největší realizované projekty patří opravy budov v Plasech, Staňkově či Železné Rudě-Alžbětíně.

Modernizace silnice II/347 v Humpolci pokračuje

Foto archiv

- Jihlava | Kraj Vysočina pokračuje se stavebními pracemi na II. etapě modernizace průtahu Humpolce. Od počátku dubna je tak pro veškerý provoz uzavřena silnice II/347 v ulici Čejovská v Humpolci. Stavební práce budou probíhat v úseku od ulice Sluníčkova po konec města Humpolec ve směru na Světlou nad Sázavou v délce cca 360 metrů.

Na jarní výstavu do Litoměřic výhodně vlakem

Foto archiv

- Litoměřice | Od 4. do 8. dubna se na litoměřickém výstavišti konají spojené jarní výstavy TRŽNICE A BYDLENÍ NA ZAHRADĚ ČECH. Návštěvníci výstav mohou využít na cestu do Litoměřic zvýhodněnou zpáteční jízdenku Vlak+ Zahrada Čech.

Část metra bude pokryta mobilním signálem

Foto archiv

- Praha | Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy odsouhlasila smlouvu s konsorciem mobilních operátorů na pokrytí pražského metra mobilním signálem. Smlouva je na 20 let a operátoři Praze zaplatí částku 120 milionů korun bez DPH.

České dráhy otevírají půjčovny kol ve středních Čechách

Foto archiv

- Praha | Po zimní přestávce České dráhy znovu otevírají oblíbené cyklopůjčovny v železničních stanicích v Praze a středních Čechách. Kromě celoročně otevřené půjčovny ve stanici Praha-Smíchov bude letos ve středních Čechách fungovat dalších sedm půjčoven – v Berouně a šesti dalších v Polabí. K dispozici tu budou kvalitní krosová kola, horská kola a v některých stanicích navíc také elektrokola a koloběžky. Půjčovny v Polabí a v Berouně budou v provozu od 30. března až do 31. října.

Dopravní podnik chce být energeticky úspornější

Foto archiv

- Praha | Pražští radní doporučují zastupitelstvu ke schválení další dva úspěšné projekty podané v rámci výzvy na podporu energetických úspor v městských objektech. Uznatelné náklady z Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR) dosahují pro oba projekty celkem výše 109,6 milionů korun. Realizátorem je Dopravní podnik hlavního města Prahy.

Českolipané se dožadují protihlukové stěny

Foto archiv

- Česká Lípa | Výstavbu protihlukové stěny požadují občané žijící v lokalitě U Kola a v Mariánské ulici. Smog, hluk, prach od tisíců aut projíždějících denně Českou Lípou jsou důsledkem neexistence obchvatu města.

Parní vlak míří na Křivoklát

Foto archiv

- Praha | O velikonočním víkendu 31. března a 1. dubna vypraví České dráhy parní vlak na tradiční akci Knížecí Velikonoce na hradě Křivoklát. Vlak bude oba dva dny odjíždět v 9:33 ze stanice Praha-Smíchov a poveze ho parní lokomotiva Šlechtična.

Města zlepšují veřejnou dopravu

Foto archiv

- Liberec/Jablonec n/N | Liberečtí i jablonečtí zastupitelé schválili Plán dopravní obslužnosti veřejnou dopravou (SUMF) území Liberec - Jablonec nad Nisou 2017-2023. Společně s plánem realizace cykloopatření ve stejném území a období bude předložený Ministerstvu dopravy (MD) a Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR).

Skla pro Volvo XC40 dodává chudeřická AGC Automotive

Foto archiv

- Chudeřice/Ústí nad Labem | Chudeřická AGC Automotive Czech, největší závod na výrobu autoskel v Evropě, dodává skla pro nejnovější model švédské automobilky Volvo XC40. Vůz je nejmenším SUV automobilky, přesto patří k technicky nejvyspělejším na trhu.

Strana výpisu

8 ...